Category: سازمان بسیج

گدایی امنیت جانی، قاتلان حاج قاسم را نجات نخواهد داد

حجت الاسلام و المسلمین تویسرکانی در گفتگو با خبرگزاری بسیج:

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین تاکید کرد: انتقام سختی در انتظار آمران و عاملان ترور شهید سلیمانی است و گدایی امنیت جانی، قاتلان حاج قاسم را نجات نخواهد داد.

حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا تویسرکانی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج اظهارداشت: دو سال از ترور وحشیانه سردار دلها به دست شقی ترین انسان زمان گذشت. شهادت سردار پرافتخار ایران، منطقه و جهان، اگرچه زمینه های استمرار این مسیر پرافتخار را در دل دوستداران و پیروان راهش، غنا بخشید، اما شعله انتقام برآمده از نهاد پاک دلسوختگانش را، التیام نبخشید.

وی افزود: در این ایام سازمان های حقوق بشری که همواره با سیاه نمایی های خود ملت های آزاده جهان را نوک پیکان بد طینتی خود قرار داده اند، نه تنها به خونخواهی ملت های آزاده وقعی ننهاده اند، بلکه با سکوت خود نقض هنجارهای بین المللی به دست دولت های مدعی حقوق بشر را به رسمیت شناخته اند تا به جیره خواری خود از این دولت ها، گزندی نرسد.

حجت الاسلام و المسلمین تویسرکانی ادامه داد: دولت آمریکا که مدعی حقوق بشر است و در این سالها با این ابزار بسیاری از ملت ها را با چالش مواجه کرده است، علی رغم گذشت دو سال نه تنها قدمی در راستای محاکمه آمران ترور شهید سلیمانی برنداشته است، بلکه همواره با سیاه نمایی و قلدری در پی کتمان این واقعیت است که در اقدامی غیرمتعارف و سبعانه، فرمانده ارشد ایران و مقاومت را با سخیف ترین روش به شهدات رسانده است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین افزود: آمران و عاملان این اقدام ددمنشانه که حالا امنیت جانی خود را از سردمداران بی کفایت کاخ سفید گدایی می کنند، بدانند که ملت ایران در صورت عدم محاکمه عادلانه و انسانی آنها، خواب آنها را آشفته خواهد کرد و انتقام خون پاک شهید سلیمانی را با اقتدار خواهد ستاند.

وی گفت: عزمت، محبوبیت و مظلومیت حاج قاسم عزیز امروز جایگاهی جهانی یافته است و جنایت جنگی آمریکایی ها بر هیچ کس پوشیده نیست و برخی از دولت های قدرتمند جهان نیز با صراحت و بطور رسمی این موضوع را اعلام کرده اند. انتقام سختی در انتظار آمران و عاملان ترور شهید سلیمانی است و گدایی امنیت جانی، قاتلان حاج قاسم را نجات نخواهد داد.

حجت الاسلام و المسلمین تویسرکانی با بیان اینکه بسیجیان جهان اسلام تشنه انتقام هستند و در این دو سال گذشته به دادگاههای بین المللی و مدعیان قانونمداری فرصت دادند تا مسببان شهادت حاج قاسم را به سزای عملشان برسانند، گفت: اگر این اتفاق نیافتد بسیجیان انتقام خون این شهید عزیز را خواهند گرفت. #  #  # قاتلان #  # # 

“حاج قاسم” مرد تبدیل تهدید‌ها به فرصت‌ بود/ جغرافیای مقاومت وسیع‌تر شده است

سردار جوانی در گفتگو با خبرگزاری بسیج:

“حاج قاسم” مرد تبدیل تهدید‌ها به فرصت‌ بود/ جغرافیای مقاومت وسیع‌تر شده است

معاون سیاسی سپاه پاسداران گفت: حاج قاسم مرد تبدیل تهدید‌ها به فرصت‌ها بود و این امکان را فراهم کرد که مقاومت یک روند روبه جلو و بی‌نظیر پیدا کند.

سردار یدالله جوانی معاون سیاسی سپاه پاسداران در گفتگو با خبرگزاری بسیج در خصوص نقش “حاج قاسم” در پیشروی محور مقاومت، گفت: اساسا قدرت یابی مقاومت به دوره مسئولیت حاج قاسم برمی‌گردد؛ به گونه‌ای که می‌توان گفت اگر امروز مقاومت یک مجموعه توانمند، کارآمد و موثر است، بی تردید حاج قاسم یک نقش راهبردی دارد.

وی افزود: اگرچه حرکت مقاومت اسلامی در منطقه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شکل گرفت، اما در دوره مسئولیت شهید سلیمانی در مقاومت با جهش‌هایی مواجه هستیم، به گونه‌ای که امروز هم جغرافیای مقاومت وسیع‌تر شده و هم مجموعه‌هایی که در محور مقاومت هستند، از توانایی بسیار بالایی برخوردارند.

معاون سیاسی سپاه خاطرنشان کرد: ناگفته نماند که در دوره فرماندهی حاج قاسم بر مقاومت، منطقه با توطئه‌های بیشماری، از جمله لشکرکشی آمریکا به منطقه، اشغال افغانستان و عراق، پیدایش جنگ‌های ۳۳ روزه، جنگ‌های رژیم صهیونیستی علیه غزه و همچنین گروه‌های تروریستی، مواجه شد.

سردار جوانی با بیان این که حاج قاسم این هنر و توانمندی را داشت که از دل تهدید‌ها فرصت ایجاد کند، ادامه داد: همه این‌ها دست به دست هم داد تا مقاومت نقش چشمگیری پیدا کند. به‌عنوان مثال زمانی که رژیم صهیونیستی جنگ ۳۳ روزه را برای نابودی حزب الله آغاز کرد، این امکان را فراهم کرد که حزب‌الله جهش پیدا کند.

وی مطرح کرد: توطئه‌هایی که در سوریه برای شکست رژیم حاکم بر سوریه و ساقط کردن آقای بشار اسد طراحی شد تا بتواند از این طریق به محور مقاومت و حزب‌الله ضربه بزند، هرچند ماهیت تهدید داشت، ولی حاج قاسم از دل این تهدید فرصت ایجاد کرد. در عراق هم همینطور. در بحث حمله ائتلاف سعودی به یمن، بر علیه یک جریانی که با انقلاب اسلامی همسو بود، یک تهدید جدی محسوب می‌شد، اما حاج قاسم آن را به یک فرصت تبدیل کرد.

معاون سیاسی سپاه با اشاره به این که  حاج قاسم مرد تبدیل تهدید‌ها به فرصت‌ها بود و این امکان را فراهم کرد که مقاومت یک روند روبه جلو بی‌نظیر پیدا کند، یادآور شد:  بسیار روشن است که نقش حاج قاسم در تقویت و قدرتمند کردن جبهه مقاومت یک نقش راهبردی بی‌بدیل است.

تبیین مکتب “شهید سلیمانی” در برنامه‌های “هفته مقاومت”

سردار رضایار خبرداد:

مسئول سازمان بسیج پیشکسوتان گفت: در طول هفته مقاومت مزار‌ مدافعین حرم گلباران شده و همچنین مراسم سخنرانی و تبیین مکتب شهید سلیمانی برگزار خواهد شد.

سردار نقی رضایار، مسئول بسیج پیشکسوتان در گفتگو با خبرگزاری بسیج در خصوص برنامه‌های “هفته مقاومت” به مناسبت دومین سالگرد سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی طی سخنانی اظهار داشت: سازمان بسیج پیشکسوتان برنامه‌هایی را در سراسر کشور به مناسبت دومین سالگرد شهادت شهید سلیمانی، شهید ابومهدی المهندس و یارانشان برنامه‌ریزی کرده است.

وی افزود: در طول هفته مقاومت ان شا الله در کل کشور همه مزار‌هایی که مدافعین حرم در آنجا آرام گرفته اند، گلباران شده و همچنین مراسم سخنرانی و تبیین مکتب شهید سلیمانی برگزار خواهد شد.

رضا یار با بیان این که دو برنامه خاص در تهران و کرمان پیش‌بینی شده است، ادامه داد: در قطعه ۵۱ بهشت زهرا و در کرمان بر سر مزار شهید سلیمانی برنامه‌ای تحت عنوان “شامگاه زیارت” با حضور پیشکسوتان همرزم شهید سلیمانی در استان کرمان و تهران برگزار خواهد شد.


مسئول سازمان بسیج پیشکسوتان مطرح کرد: این مراسم با حضور ریاست ستاد کل نیرو‌های مسلح و ۱۲۰۰ نفر از پیشکسوتان همرزم شهید سلیمانی در کرمان برگزار خواهد شد.

وی افزود: در طول هفته مقاومت از کلیه خانواده‌های شهدای مدافع حرم کل کشور با هماهنگی بنیاد شهید سرکشی می شود تا از ایشان تقدیر کنیم.

سردار رضایار گفت: روز دوشنبه بعد از ظهر از ساعت ۱۴:۳۰ در قطعه ۵۱ بهشت زهرا که مخصوص شهدای مدافع حرم است، با حضور پیشکسوتان تهران بزرگ و خانواده‌های شهدای مدافع حرم برنامه‌ای برگزار می‌شود که از تعدادی نمادین از این عزیزان تجلیل به عمل خواهد آمد.

مسئول سازمان بسیج پیشکسوتان اضافه کرد: سخنرانانی از جبهه داخلی و جبهه مقاومت دعوت شده اند که در قطعه ۵۱  بهشت زهرا جهت تبیین مکتب حاج قاسم حضور یابند.

ادامه نهضت خدمت مومنانه بسیج همزمان با دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی(ره)

سرهنگ یوسفیان خبر داد:

سرهنگ پاسدار محمد یوسفیان معاون روابط عمومی سازمان بسیج مستضعفین از برگزاری مرحله دیگری از نهضت خدمت مومنانه توسط سازمان بسیج مستضعفین همزمان با دومین سالگرد شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی(ره) خبر داد.

به گزارش خبرگزاری بسیج سرهنگ پاسدار محمد یوسفیان معاون روابط عمومی سازمان بسیج مستضعفین از برگزاری مرحله دیگری از نهضت خدمت مومنانه توسط سازمان بسیج مستضعفین همزمان با دومین سالگرد شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی(ره) خبر داد.

وی گفت : در ایام شهادت این شهید بزرگوار که با ایام شهادت بی بی دو عالم حضرت صدیقه طاهره(س) نیز مقارن گشته است ، سازمان بسیج مستضعفین در ادامه خدمت رسانی به قشر آسیب پذیر جامعه اقدام به توزیع یک میلیون بسته کمک معیشتی در قالب نهضت خدمت مومنانه خواهد نمود.

یوسفیان افزود : در این مرحله علاوه بر توزیع بسته های کمک معیشتی خدمتهای دیگری نظیر اهدای خون به افراد نیازمند با عنوان نذر خون ، اهدای گوشت گرم نذری به افراد کم برخوردار با عنوان نذر قربانی ، آزاد سازی زندانیان معسر جرائم غیر عمد و افتتاح چندین پروژه محرومیت زدایی توسط سازمان بسیج مستضعفین انجام خواهد شد.

معاون روابط عمومی بسیج یادآور شد : بسیج همواره در بحرانهای مختلف نظیر سیل ، زلزله ، مقابله با کرونا و … پیشتاز بوده و پس از فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر دستگیری از نیازمندان در قالب کمک مومنانه ، طی چندین مرحله اقدام به برگزاری نهضت خدمت مومنانه نموده است. 

توان دفاعی ایران، تهدیدی برای سایر کشورها نیست/ بیانیه وزارت خارجه انگلستان دخالت بیجا بود

آقازاده در گفتگو با خبرگزاری بسیج:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: سلاح و تجهیزات و توان دفاعی ایران هیچ تهدیدی برای سایر کشورها نیست.

علی آقازاده عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با خبرگزاری بسیج، با اشاره به بیانیه وزارت امور خارجه انگلیس بعد از رزمایش موشکی سپاه که در آن نسبت به استفاده از موشک بالستیک در رزمایش سپاه ابراز نگرانی کرده و آن را نقض قطعنامه 2231 دانست و از ایران خواسته که از موشک های بالستیک استفاده نکند، گفت: بیانیه وزارت خارجه انگلستان دخالت بیجا در امور داخلی کشور ماست.

وی ادامه داد: رزمایش پیامبر اعظم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که اخیراً در جنوب کشور برگزار شد با استفاده از تسلیحات و تجهیزات متعارف بود که در جریان آن موشک های متعارف نیز استفاده شده است.

آقازاده دخالت انگلیس در امور داخلی ایران را امری مسبوق به سابقه دانست و گفت: انگلستان برای اولین بار نیست که تلاش دارد در امور داخلی کشورهای دیگر دخالت کند و پرونده آنها نزد جهانیان یک پرونده سیاه است، آنها تلاش می‌کنند با ایجاد جوی نامتعارف سوء استفاده هایی را در حوزه های مختلف برای داشته باشند.

وی تصریح کرد: انگلیسی ها سعی می کنند با این موضع گیری هایشان در روند مذاکرات وین اخلال ایجاد کنند و طرح این موضوعات در قالب بیانیه و واکنش به رزمایش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به نوعی فضاسازی است که آنها بنا دارند با این فضاسازی ها در مذاکرات وین میان ایران و ۴+۱ تاثیر بگذارند و یک شانتاژ خبری را در سطح منطقه و بین المللی ایجاد کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: سیاست جمهوری اسلامی ایران ثابت و مشخص است و بارها اعلام شده که سلاح و تجهیزات و توان دفاعی ایران هیچ تهدیدی برای سایر کشورها نیست.

وی با اشاره به آزمایش موشکی اخیر کشور انگلستان، گفت: انگلستان ضمن اینکه خودش جزو یکی از کشورهایی است که دارای بمب اتم است اخیراً نیز یک آزمایش بمب هسته‌ای داشته و خود آنها هستند که انواع سلاح های نامتعارف و کشتار جمعی را در اختیار دارند، اما با این حال شعار حقوق بشر سر می دهند و جمهوری اسلامی ایران را محکوم می‌کنند.

آقازاده گفت: انگلیسیها و سایر ابر قدرت‌های استکباری نمی‌توانند رشد دفاعی ایران و توان دفاعی ما را ببینند و به همین دلیل به بیان این گونه ابراز نظرها می‌پردازند، اما جمهوری اسلامی ایران مسیر خود را انتخاب کرده و به طور قطع توجهی به این گونه اقدامات انگلستان نخواهد داشت.

سران ایلات و طوایف، در تبیین واقعیت های انقلاب، جهادی عمل کنند

مسئول بسیج عشایری کشور:

احمد سعیدی مسئول بسیج عشایری کشور، در همایش سران ایلات و طوایف استان خوزستان که در استقبال از کنگره ده هزار شهید عشایر برگزار شده بود گفت: یکی از انتظاراتی که مقام معظم رهبری از همه ما دارند، جهاد تبیین است، لذا لازم است که همه ما به سهم خودمان تبیین کنیم.

به گزارش خبرنگار بسیج عشایری از خوزستان، احمد سعیدی مسئول بسیج عشایر کشور گفت، این همایش با رویکرد بصیرتی و تقویت وحدت اقوام در استقبال از کنگره ده هزار شهید جامعه عشایر کشور برگزار شده است. یکی از انتظاراتی که مقام معظم رهبری از همه ما دارند، جهاد تبیین است، لذا لازم است که همه ما به سهم خودمان تبیین کنیم.

وی با اشاره به جایگاه ویژه سران و معتمدین در جامعه عشایر گفت: انتظاری که از بزرگان عشایر و اقوام می رود این است که واقعیت های انقلاب و دفاع مقدس و وقایعی که با آن روبرو هستیم را برای جوانان تبیین و روشنگری نمایید. مهم ترین مخاطب ما هم جوانان هستند. جوانان ما قبل از انقلاب و تاریخ انقلاب و دفاع مقدس را نبوده اند ولی بر همه ما لازم است که رویکرد رژیم پهلوی و نظام مقدس جمهوری اسلامی را برای جوانان عشایر تبیین کنیم .

مسئول سازمان بسیج عشایری کشور تاکید کرد؛ روحیه رزمندگی، ایثار، غیوری و غیرتمندی، صلابت و شجاعت، استکبار ستیزی و ولایت مداری که همانا از شاخص های عشایر عزیز کشورمان می باشد را باید در بین جوانان تقویت کنیم.

سعیدی با اشاره به نقش عشایر در برهه های مختلف تاریخ گفت: عشایر همواره روحیه استکبار ستیزی و مقاومت داشته اند و مبارزات قهرمانانه ای در مقابل زورگویی های استکبار و استعمار داشته اند،مبارزه طایفه لر و نفر که عشایر اولین شهید زن(شهید باختر بیگلری) را تقدیم انقلاب اسلامی نمودند، قیام مردم بوشهر به رهبری رئیس علی دلواری، مبارزه عشایر کهگیلویه و بویر احمد با دیکتاتوی رضاخان، قیام مردم بختیاری علیه استبداد، قیام عشایر عرب در مقابل استعمار پیر در گمبوئیه و دهها حماسه دیگر که قبل از انقلاب توسط عشایر خلق شد، تنها بخشی از نقش بی بدیل عشایر در مبارزات ضد استکباری و ضد استعماری آنان است.

وی افزود در دوران دفاع مقدس نیز،عشایر جزء اولین گروههایی بودند که با سلاح های شخصی خود در صحنه نبرد حضور پیدا کردند و در دفاع از کیان جمهوری اسلامی ایران جانفشانی کردند.

این جامعه یک درصدی از جمعیت کشور ده هزار شهید تقدیم نمودند که سازمان بسیج عشایری با همکاری سپاه استان خوزستان، در اسفند ماه سال جاری کنگره ده هزار شهید جامعه عشایری را به حول و قوه الهی در کربلای ایران ، خوزستان اجرا خواهند نمود. این کنگره با سه رویکرد فرهنگی، محرومیت زدایی و تقویت وحدت اقوام و مذاهب از سه سال گذشته فعالیت های خود را شروع نموده و اقدامات ارزنده در سه محور یاد شده انجام شده است و ان شاءالله منشار خیر و برکت برای جامعه عشایر خواهد بود. # ب سیج  # بسیج عشایری # همایش سران ایلات و طوایف # کنگره شهدای عشایر # احمد سعیدی

برگزاری مسابقه آنلاین مکتب حاج قاسم /مروری بر وصیت نامه سردار دل ها

مسئول بسیج عشایری : در استقبال از کنگره ده هزار شهید جامعه عشایر و سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، مسابقه آنلاین مکتب حاج قاسم برگزار شده است.

به گزارش خبرگزاری بسیج، احمد سعیدی مسئول بسیج عشایری گفت: در استقبال از کنگره ده هزار شهید جامعه عشایر کشور و دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی، مسابقه مکتب سلیمانی به صورت آنلاین برگزار شده است.


وی افزود این مسابقه به صورت آنلاین بوده و سوالات آن از وصیت نامه حاج قاسم طرح شده است.

سعیدی با تاکید بر لزوم تبیین مکتب حاج قاسم بر اساس فرمایشات مقام مظم رهبری گفت : این مسابقه از اول دیماه آغاز شده و تا سیزدهم دیماه ادامه خواهد داشت.

علاقه مندان برای مطالعه وصیت نامه و شرکت در مسابقه می توانند از طریق لینک های زیر اقدام نمایند.


لینک شرکت در مسابقه
https://b2n.ir/y40719

لینک وصیت نامه :

https://soleimani.ir/vasiatnameh 

توان موشکی ایران غربی ها را تحت فشار قرار داده است/ اهرم های زیادی برای اثرگذاری بر مذاکرات داریم

خوش چشم در گفتگو با خبرگزاری بسیج:

یک کارشناس مسائل بین الملل با بیان اینکه توان موشکی ایران غربی ها را تحت فشار قرار داده است، گفت: ایران ابزارها و اهرم های فشار زیادی دارد که می تواند این اهرم های فشار را در مذاکرات وارد کند.

سید مصطفی خوش چشم کارشناس مسائل بین الملل در گفتگو با خبرگزاری بسیج در خصوص فضا، نتایج و حواشی مذاکرات وین، گفت: طرف غربی خودش را آماده کرده بود تا با حداقل هزینه و دریافت بیشترین امتیاز ها به برجام بازگردد تا از انجام تکلیفش که برداشتن همه تحریم‌ها برجامی و پسابرجامی بود، شانه خالی کند.

وی افزود: آن ها می خواستند با برداشتن بخش اندکی از تحریم ها و بدون آن که از فشار حداکثری آمریکا چیزی کم شود و یا فشارهای اقتصادی آمریکا دچار کاهش شود، به برجام بازگردند و بیشترین امتیازات را از ما بگیرند، اما بر اساس استراتژی و ابتکار عمل برآمده از هوش طراحان این استراتژی و رهبر تیم مذاکره کننده جناب آقای باقری کنی در دور هفتم مذاکرات، توانستیم طرف غربی را در وهله اول غافلگیر کنیم.

این کارشناس مسائل بین الملل نتیجه استراتژی تیم مذاکراتی را ایفای نقش کنشگری توسط ایران و وادار کردن طرف غربی به واکنش دانست و گفت: در همان چند روز اول مذاکرات “غرب” متوجه شد که یا باید در زمین طراحی شده ایران بازی کند یا این که متهم به فرار از مذاکره و دیپلماسی شود.

خوش چشم مطرح کرد: ابزارهای فشار دیگری برای طرف غربی با رهبری امریکا باقی نمانده است، یعنی ابزار نظامی اعتبار خودش را از دست داده و تهدیدات آمریکا و اسرائیل ایران را مجبور به عقب نشینی نمی کند.

وی با اشاره به این که طرف غربی همه تحریم هایی را که می توانستند در ایران اعمال کنند را تاکنون انجام داده اند و دیگر گزینه‌ای برایشان باقی نمانده است، خاطرنشان کرد: راهکار طرف آمریکایی برگشتن به مذاکره بود اما باید سعی می کرد که با جو مقصر نمایی خودش را از این بازی برهاند.

خوش چشم تصریح کرد: پس از استفاده از ابزارهای جار و جنجال تبلیغاتی، ایجاد بن‌بست مذاکراتی و بازی های پلیس خوب و پلیس بدی که توسط اسرائیل و سه کشور اروپایی انجام شد، طرف غربی نتوانسته است که بازی را تغییر بدهد و مجبور شد که بر اساس همان ابتکار عمل طرف ایرانی یعنی پیش نویس های ارائه شده از طرف ایران بازی کند.

این کارشناس مسائل بین الملل در خصوص تفاوت این پیش نویس ها با پیش نویس های قبلی اظهار داشت: این پیش نویس های جدید نسبت به پیش‌نویس دور ششم وین تفاوت هایی داشت. نکات برجامی و فرا برجامی وجود داشتند که در پیش نویس جدید تیم ایرانی آنها را حذف یا اصلاح کرده است.

وی اضافه کرد: همچنین موارد بسیاری در زمینه لغو تحریم‌ها بوده اند که برای آنها جای خالی گذاشته شده بود و به نتیجه نرسیده بودند که در این پیش نویس جدید طرف ایرانی خواسته هایش را در مورد لغو همه تحریم های برجام و پسابرجامی به صراحت بیان کرده است. با پذیرفتن درخواست های ایران نسبت به آنچه که در پیش نویس های جدید آمده می توان اینگونه بیان کرد که طراحی استراتژیک مذاکراتی انجام شده توسط تیم جدید و ابتکار عمل به خرج داده شده تا اینجای کار توانسته است که طرف غربی را به عقب نشینی وادار کند.

خوش چشم با بیان این که البته این آغاز کار است و اوج تقابل مذاکراتی در ماه های آینده خواهد بود، تاکید کرد: این مسیری طولانی است که ما تازه در ابتدای راه هستیم و البته در این ابتدای راه توانسته ایم که خواسته های خودمان را به طرف غربی بقبولانیم.

این کارشناس مسائل بین الملل در خصوص رفتار متناقض رسانه های غربی گفت: اگر چه طرف آمریکایی و اروپایی برای این که تصویر یک بازیگر شکست خورده از خودشان را نمایش ندهند، گاه با فرافکنی و گاه با تبلیغات از زیر این تصویر فرار کند و مدعی شوند که دست آورد و پیروزی ایران بزرگ نبوده است، اما آنچه که در تبلیغات از طرف آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها بیان می‌شود که دروغ هم هستند، اهمیتی ندارد.

وی ادامه داد: آنچه که مهم است احقاق حقوق مردم ایران و واقعیت روی زمین است. در این دوره ابتدایی پیروزی بسیار خوبی توسط تیم ایرانی کسب شده که البته در ادامه راه راهی بسیار طولانی است که امیدواریم طرف ایرانی با تمهیدات بیشتر همین مسیر را ادامه دهد و نهایتا همه تحریم های برجامی و پسابرجامی آمریکا بر روی زمین لغو شده و با انجام راستی‌آزمایی، تضمین های مربوطه از طرف غربی گرفته شود و همچنین در زمینه خسارت نیز نتیجه خوبی حاصل شود.

خوش چشم در پایان با بیان این که طرف ایرانی مصر است که شروط نظام حتماً محقق شوند، افزود: طرف غربی چه به لحاظ منطقه‌ای، چه به لحاظ مذاکراتی و چه به لحاظ تقابل توان موشکی ما زیر فشار است. ایران ابزارها و اهرم های فشار زیادی دارد که می تواند این اهرم های فشار را در بازی وارد کند.

بسیج در همه مساجد و محلات پایگاه دارد/در راستای تحقق محله اسلامی باید با نقش مساجد آشنا شویم

سردار بابا احمدی:

بسیج در همه مساجد و محلات پایگاه دارد/در راستای تحقق محله اسلامی باید با نقش مساجد آشنا شویم

مسول معاونت مساجد و محلات سازمان بسیج مستضعفین گفت: باید در راستای تحقق محله اسلامی، احیای نقش‌ها و کارکرد‌های همه جانبه مساجد آشنا شویم و نقاط مشترک و افتراق احصا، و هم‌افزایی برای اثربخشی بیشتر مشخص شود.

به گزارش خبرگزاری بسیج، سردار بابااحمدی مسول معاونت مساجد و محلات در نشست طرح‌نامه تحقق محله اسلامی، ضمن تسلیت ایام فاطمیه، اظهار داشت: بسیج مستضعفین قریب به ۵۵ هزار پایگاه در سطح کشور دارد که با محوریت ائمه جماعات و هم‌افزایی با ارکان مسجد و محله و خادمین و کانون‌های فرهنگی مساجد با مرکزیت مسجد مشغول به خدمت هستند.

وی گفت: باید در جهات مختلف و در راستای تحقق محله اسلامی، احیای نقش‌ها و کارکرد‌های همه جانبه مساجد آشنا شویم و نقاط مشترک و افتراق احصا، و هم‌افزایی برای اثربخشی بیشتر مشخص شود.

سردار بابااحمدی ادامه داد: طرح تحقق محله اسلامی که طراحی، تدوین و تصویب شده و در هفته بسیج هم رونمایی شد، باید مورد توجه قرار بگیرد.

به گفته وی، ۱۷ هزار و ۷۵ مسجد فاقد، اما دارای ظرفیت پذیرش امام جماعت داریم که پایگاه‌های مقاومت اعلام آمادگی کردند که در صورت حضور امام جماعت در این مساجد کمال همکاری را با او داشته باشند.

وی گفت: ۱۳ هزار و ۶۸۹ روحانی و طلبه در همین جغرافیا داریم و کافی است که این تعداد را منتقل کینم؛ اما نیاز به سازوکار‌های خود دارد.

بابا احمدی با بیان اینکه فعلا ۲ هزار نفر روحانی را برای حضور درمساجد عملیاتی کنیم افزود: اینکه چطور و در چند نوبت نماز را در مساجد بخوانند و این سازوکار چطور باشد، باید مشخص شود تا مساجد از این محجوریت خارج شود.


مسول معاونت مساجد و محلات گفت: ما به عنوان یک سرباز درخدمت بقیه ارگان‌ها هستیم و قرار نیست به جای دیگر ارگان‌ها کار کنیم؛ اما از آنجا که بسیج در همه مساجد و محلات پایگاه دارد، و آمایش پایگاه‌ها هم بر همین اساس شکل می‌گیرد، و پایگاه‌های خارج از مساجد، به سمت پایگاه‌ها برمی‌گردند، اعلام کردیم که ساختمان‌های قدیمی که ساخته شد، برای خانه عالم استفاده شود تابتوانیم با محوریت روحانیت و ائمه جماعت، با همکاری همه دستگاه‌ها، یک حرکت هم‌افزایی داشته باشیم.


وی تصریح کرد: تلاش ما این است که در نقاطی هم که آمایش خوبی از حیث پایگاه و مساجد نداریم، در دستور کار قرار بگیرد تا به این هدف برسیم.

رکن اساسی محله اسلامی مسجد است/نیاز به یک بازتعریف در کارکرد مساجد داریم

حجت‌الاسلام محمدی شاهرودی:

رکن اساسی محله اسلامی مسجد است/نیاز به یک بازتعریف در کارکرد مساجد داریم

جانشین مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین گفت: رکن اساسی محله اسلامی مسجد است. در تمدن نوین اسلامی هم اگر محوریت را با مسجد قرار ندهیم، قطعا این تمدن به جایی نمی‌رسد.

حجت الاسلام محمود محمدی شاهرودی، جانشین مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین در نشست طرح‌نامه تحقق محله اسلامی، رکن اساسی محله اسلامی را مسجد عنوان کرد و گفت: در تمدن نوین اسلامی هم اگر محوریت را با مسجد قرار ندهیم، قطعا این تمدن به جایی نمی‌رسد.


حجت‌الاسلام محمدی شاهرودی زیرساخت تمدن نوین اسلامی را مسجد دانست و گفت: متاسفانه در نظام جمهوری اسلامی علی‌رغم اینکه دستگا‌ه‌های متعدد در این حوزه وجود دارند، هم‌افزایی لازم اتفاق نیفتاده که خلاء مدیریت راهبردی مساجد را نشان می‌دهد.


جانشین مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین گفت: اگر در حوزه مساجد این هم‌افزایی میان دستگاه‌های مختلف وجود نداشته باشد، با مشکلات جدی مواجه خواهیم شد.


وی ادامه داد: ۴۲ درصد مساجد ما خوشبینانه فعال است؛ درحالی که حوزه‌ها و نهاد‌های مختلفی در این حوزه باید فعال باشند، و متاسفانه گاهی این نهاد‌ها با هم هماهنگ نیستند و دلیل این عدم فعال بودن مساجد هم شاید همین باشد. پس کسی باید متولی باشد تا همه این دستگاه‌ها را د رکنار هم قرار دهد.


حجت‌الاسلام محمدی شاهرودی با بیان اینکه تا کسی امام جماعت نشده باشد، درد امام جماعت را نمی‌تواند درک کند، افزود: اگرچه در جا‌هایی کار‌هایی انجام شده، اما این کار‌ها کامل نیست و نتوانسته نظر همه را تامین کند.


جانشین مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین، ساماندهی فعالیت‌های مساجد، اولویتی دانست که باید در دستور کار قرار بگیرد؛ چرا که اگر این فعالیت‌ها در یک مسیر قرار بگیرد، می‌تواند مهمترین تحول فرهنگی را در جامعه رقم بزند.


به گفته وی، ما بیشترین ابزار فرهنگی را در کشور داریم، اما کار فرهنگی موفقی را در کشور شاهد نیستیم، و یکی از دلایل آن، این است که جزیره‌ای عمل می‌شود. پس نیاز به یک بازتعریفی در کارکرد مساجد است.


حجت‌الاسلام محمدی شاهرودی معتقد است که بعدکارکردی، می‌تواند منجر به نزدیکی ارگان‌ها دستگاه‌های مرتبط با هم می‌شود، چرا که همه می‌خواهیم از این فضای معنوی که وجود دارد، برای انقلاب و اسلام، کار فرهنگی انجام دهیم.

جانشین مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین گفت: نکته بسیار مهمی که باید مدنظر قرار بگیرد، این است که ما خودمان هم از ظرفیت‌های همدیگر خبر نداریم.