Category: سازمان بسیج

اولین یادواره شهدای مدافع حرم فاوا سپاه برگزار می شود

اولین یادواره شهدای مدافع حرم فاوا سپاه برگزار می شود

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در معاونت فاوا کل سپاه گفت: اولین یادواره شهدای مدافع حرم و امنیت پنجشنبه ۹ تیرماه در حسینه شهدای بسیج برگزار می‌شود.

اولین یادواره شهدای مدافع حرم و امنیت فاوا سپاه برگزار می شود

حجت الاسلام علی اکبر داراب کلایی، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در معاونت فاوا کل سپاه پاسداران در گفتگو با خبرگزاری بسیج در خصوص برگزاری یادواره شهدای مدافع حرم و امنیت (ترور فاوای سپاه) گفت: اولین یادواره شهدای مدافع حرم و امنیت (ترور فاوا سپاه) روز پنجشنبه ۹ تیرماه از ساعت ۱۷ الی ۱۹:۳۰ در حسینه شهدای بسیج با حضور خانواده‌های محترم این شهدا برگزار می‌شود.

حجت الاسلام داراب ادامه داد: در این یادواره حجت الاسلام شیخ ناصر یوسفی سخنرانی خواهند کرد و حاج محمد رضا بذری و حاج احمد قدمی مدیحه سرایی خواهند کرد.

وی افزود: در این مراسم خانواده‌های محترم و معزز ۱۵ شهید مدافع حرم با تخصص فاوا از سراسر کشور حضور خواهند داشت و ضمن معرفی این شهدای بزرگ با حضور مسئولان از آن‌ها تقدیر و عمل خواهد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در معاونت فاوا کل سپاه پاسداران گفت: از سردار فدوی جانشین فرمانده کل سپاه نیز برای حضور در این مراسم دعوت شده است.

وی با اشاره به دلیل انتخاب این شهدا گفت: این شهدای رشته و تخصص خاصی دارند که با این مراسم می خواهیم مردم با آن‌ها بیشتر آشنا شوند و بدانند که این شهدای عزیز با این تخصص در محور مقاومت حضور داشتند و به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

حجت الاسلام داراب افزود: هدف اصلی و کلی آئین‌های بزرگداشت شهدا زنده نگهداشتن یاد و خاطره ان‌ها و معرفی این شهدای بزرگ به نسل جوان است، ما می خواهیم یاد و خاطره شهدا را زنده نگه داریم تا راه و مسیر آن‌ها فراموش نشود. تا بتوانیم به مسیولیت خود عمل کنیم.

مشکلات کارگران و کارفرمایان را کاهش خواهیم داد/ به دنبال اسلامی کردن محیط تولید هستیم

الله‌بداشتی در گفتگو با خبرگزاری بسیج:

مشکلات کارگران و کارفرمایان را کاهش خواهیم داد/ به دنبال اسلامی کردن محیط تولید هستیم

مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور با بیان اینکه رفع مشکلات کارگران و کارخانجات را از اولویت های خود می داند، گفت: ما نگاهمان به کار تنها نگاه صرف به تولید نیست و به دنبال اسلامی کردن محیط تولید هستیم.

خبرگزاری بسیج، گروه اقشار: سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور به عنوان بازوی سازمان بسیج مستضعفین در بخش کارگری – کارفرمایی کشور با جامعه هدف کارخانجات، معادن و شهرک‌های صنعتی، متولی اجرای ماموریت‌هایی است که منجر به ارتقاء سطح مادی و معنوی جامعه صنعت و تولید می‌شود.

رسالت این سازمان کمک به دولت در راستای اسلامی نمودن محیط‌های کار و صنعت کشور است و اهدافی مانند نهادینه کردن فرهنگ کار مولد و موثر، کمک به ایجاد خودباوری و خود اتکایی در عرصه تولید و صنعت، کمک به اصلاح الگوی مصرف، تقویت فرهنگ استفاده از تولیدات داخلی و ترویج اخلاق اسلامی کار و نظایر آن را در دستور کار دارد. از این رو و با توجه به اهمیت حوزه عملکردی این سازمان در گفتگو با دکتر حمیدرضا الله بداشتی مسئول سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور اقدامات، برنامه‌ها و اهداف این سازمان را مورد بررسی قرار دادیم که متن این گفتگو به شرح زیر است:

مأموریت‌های بسیج کارگران و کارخانجات چیست؟

بسیج کارگران و کارخانجات ماموریت‌هایی را برای خود تعریف کرده که از آن جمله می‌توان به مدیریت جذب و حفظ و انسجام بسیج کارگران و کارخانجات اشاره کرد.

سیاست‌های ما در حوزه کار و تولید پیشگیری و مقابله با آسیب‌های اجتماعی، مبارزه با فساد و تبعیض و هدایت و مهارت آموزی برای ارتقا سطح مهارت‌های دفاعی برای مقابله با تهدیدات است.

همچنین حضور مؤثر در فضای مجازی و اطلاع رسانی از دستاورد‌های جمهوری اسلامی موضوعی است که ما دنبال می‌کنیم، زیرا موجب امیدآفرینی می‌شود. همچنین تلاش داریم روحیه بسیجی و انقلابی گری را در جامعه هدف ما که جامعه‌ای ۴۵ میلیون نفری است گسترش دهیم.

از جمله وظایفی که برای خودمان تعریف کرده‌ایم تمرکز بر جذب نیرو است تا از این طریق بتوانیم خلاقیت، امید، شایسته سالاری و پرهیز از تن پروری را گسترش دهیم. ما برای هر مأموریت وظیفه‌ای تعریف کرده‌ایم تا از این طریق به اهداف عالی خودمان برسیم. رهبر معظم انقلاب در ابتدای سال ۱۴۰۱ راهبردی را در حوزه تولید، دانش بنیان و کارآفرینی تعیین فرمودند که نشان دهنده راهکار عملکرد ما در جنگ اقتصادی و ادامه دادن به مسیر اقتصاد مقاومتی است.

هر سه گزینه شعار سال به مسئولیت‌ها و فعالیت‌های بسیج کارگری و کارخانجات مربوط است و ما هر سه حوزه را در دامنه مسئولیت و فعالیت کاری خود داریم. ما معتقدیم که این سه مؤلفه اساسی در کنار هم می‌تواند موجب تحول شود. البته مدیریت جهادی و ولایتمداری موجب می‌شود تا بتوان از ظرفیت‌های مردم استفاده کرد و این سه مقوله را کنار هم گذاشت و با استفاده از ظرفیت‌ها، کار را پیش برد.

مشکلات کارگران و کارفرمایان را کاهش می دهیم/ به دنبال اسلامی کردن محیط تولید هستیمبسیج کارگری و کارخانجات برای پیشبرد اهداف خود چه مسائلی را مد نظر قرار می‌دهند؟

بسیج کارگری و کارخانجات اوامر فرمانده معظم کل قوا را سرلوحه کار خود قرار داده تا بتواند مأموریت‌های خود را پیش ببرد. اگر بخواهیم یک کار جهادی انجام بدهیم در ابتدا باید سیاست‌ها و راهبردی سازمان خودمان را تعریف و برنامه‌های خودمان را مدیریت کنیم. اگر کارخانه را به یک محیط درونی و یک محیط بیرونی تقسیم کنیم محیط داخلی آن می‌شود کار و کارگر و محیط خارجی می‌شود هر آن چیزی که سربار محیط کار می‌شود و به عنوان یک متغیر بیرونی بر کار، اثر خودش را خواهد گذاشت. به همین دلیل اصلی‌ترین مأموریت سازمان ما، اسلامی کردن محیط کار است و معتقدیم تا یک محیط سالم نداشته باشیم نمی‌توانیم ادعا کنیم مأموریت خود را به خوبی انجام داده‌ایم.

مهمترین اهداف سازمان بسیج کارگری و کارخانجات از نظر شما چیست؟

اهداف ما در درون کار عبارت است از: تولید کالای با کیفیت یعنی کالایی که قابلیت رقابت با نمونه‌های خارجی داشته باشد تا بتوانند از این طریق اقتصاد مقاومتی را تحقق بخشند. توانمندی‌های صنعتی و تولیدی یکی دیگر از اهداف ما است و ما باید بتوانیم ذائقه مردم به محصولات داخلی را تغییر دهیم و تولیداتی در سطح مردم ایران تولید کنیم.

برنامه بسیج کارگران و کارخانجات برای تحقق سند ۱۰ ساله اعتلای بسیج چیست؟

سند اعتلای بسیج نقشه راه ما است و مأموریت هر قشر در این سند و در قالب برنامه‌های یکساله و دو دوره ۵ ساله تعریف شده است. یعنی ما یک راهبرد بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت برای برنامه‌های خود مشخص کرده‌ایم. در این سند سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور برنامه‌های عملیاتی و راهبردی خود را تعریف کرده و تمام تلاش ما این است که رونق تولید ایجاد کنیم و از خروج ارز جلوگیری کرده و کمک کنیم واحد‌های تولیدی ما محیط امنی برای کارگران باشند.

بر همین اساس طرح‌های شهید برونسی و شهید کریمی طراحی شده تا بتوانیم از این طریق اهداف خود را تحقق بخشیم. برای تحقق دولت اسلامی، تربیت دینی، بصیرتی، سازندگی، اقتصادی و فرهنگی برنامه داریم.

ایجاد توسعه و تقویت خلاقیت را با هیئت‌های اندیشه ورز که در سطح نواحی و حوزه‌های بسیج کارگران و کارخانجات وجود دارد پیگیری می‌کنیم و این هسته‌ها به دنبال این هستند که مشکلات کارگران را حل کنند.

آیا حلقه‌های صالحین در سطح بسیج کارگران و کارخانجات نیز برگزار می‌شود؟ چه برنامه‌هایی در این خصوص دارید؟

ما نگاهمان به کار تنها نگاه صرف به تولید نیست و به دنبال اسلامی کردن محیط تولید هستیم که یکی از رویکرد‌های اصلی ما است و با یک نگاه متفاوت حلقه‌های صالحین با محوریت موضوعات کارگر و کارخانجات را در دستور کار قرار داده‌ایم تا بتوانیم مسائل اجتماعی، ازدواج، مشکلات اجتماعی مانند اعتیاد و … را برطرف کنیم.

کمک به اقتصاد مقاومتی مردم پایه با ایجاد اشتغال و جذب نیروی کار را در دستور کار داریم و با همکاری و بسیج علمی به دنبال پیوند دانش و صنعت هستیم؛ زیرا خلاءیی در این حوزه وجود دارد که ما آن را شناسایی و حل مسائل در حوزه علمی کردن تولید را در دستور کار داریم تا بتوانیم از این طریق مشکلات صنعت را با همکاری دانشگاه حل کنیم.

مقام معظم رهبری، بسیج را پاره تن مردم می‌داند که هر جایی لازم باشد حضور پیدا می‌کند. به عنوان مثال یک زمان در دفاع مقدس نیاز بود که حضور یافتند و یا در عرصه دفاع از حرم و یا در کمک به مردم در بلایای طبیعی مانند سیل، زلزله و حوادث جاده و بحث مقابله با گسترش ویروس کرونا که بسیجیان حضور داشتند و بسیج جامعه کارگران و کارخانجات نیز در همین راستا دوشادوش دیگر اقشار به مردم خدمت و جانفشانی کردند.

یکی از راهبردی‌های اصلی ما خنثی سازی توطئه‌های دشمن و امیدآفرینی در جامعه است که در راستای جهاد تبیین، با برگزاری اردو‌های امیدآفرینی برای رفع مشکلات قدم بر می‌داریم. بسیج کارگران و کارخانجات یک گروه تخصصی است که در راستای رفع مشکلات جامعه هدف خود قدم بر می‌دارد و رفع مشکلات کارگران و کارخانجات را از اولویت های خود می داند.

سازمان بسیج کارگران و کارخانجات تنها رده تخصصی بسیج است که در کارخانجات حضور دارد و تمام همت آن این است که چرخ‌های تولید بهتر بچرخد و محیط امنی برای کارگران ایجاد شود.

طرح‌ها و برنامه‌های شما برای پیشبرد اهداف سازمان چیست؟

در جلسات هیئت اندیشه ورز یک بانک نظام مسائل ایجاد شده که به ما کمک می‌کند مشکلات را استخراج و با برنامه آن‌ها را برطرف کنیم. بسیج به دنبال آن است که با استفاده از ظرفیت‌هایی که دارد اعتلای فرهنگ کار را در محیط کار رقم بزند چرا که کار و کارگر اهمیت ویژه‌ای در اسلام و در بیان حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری دارا است.

این دیدگاه به وضوح در کلام پیامبر اکرم (ص) دیده می‌شود و ایشان می‌فرمایند که من بوسه بر دست کارگر می‌زنم. مقام معظم رهبری هم در راستای همین فرهنگ همواره بر توجه به کارگر و مسائل آن تاکید دارند و تأمین امنیت شغلی کارگران را مورد تاکید قرار می‌دهند تا کارگران نگران معیشت خود نباشند. رهبر معظم انقلاب همواره بر حمایت از کار و کارگر تاکید داشته و بر مسئولان تاکید می‌کنند که به فکر معیشت و امورات زندگی آن‌ها باشید تا معیشت و مشکلات زندگی بر کار کارگران اثر نگذارد.

مشکلات کارگران و کارفرمایان را کاهش می دهیم/ به دنبال اسلامی کردن محیط تولید هستیم

برنامه‌های سازمان بسیج کارگری و کارخانجات برای بانوان شاغل چیست؟

ایجاد محیط آرام و امن و اسلامی کردن محیط همواره مورد تاکید ما است. در همین حوزه برنامه ریزی‌هایی داشتیم تا عفاف و حجاب و ایجاد محیط امن را دنبال کنیم تا بانوان گرامی بتوانند کار خود را در شرایط بهتری دنبال کنند.

چه برنامه‌هایی برای رفع مشکلات کارگران و کارخانجات در دستور کار دارید؟

تمام تلاش ما این است که مشکلات کارگران را کاهش دهیم. همچنین به دنبال کاهش مشکلات کارفرمایان هستیم و در جلسات متعدد با نهاد‌ها و سازمان‌ها به دنبال برطرف کردن موانع پیش روی کارفرمایان هستیم تا مشکلاتی مانند بازاریابی، فروش، بیمه، مالیات و … را با همکاری کاهش دهیم.

هر کسی که دل در گرو نظام اسلامی داشته باشد و همت خود را برای حل مسائل و مشکلات کشور بکار بگیرد بسیجی است.

آیا برنامه سازمان بسیج کارگری محدود به کارگران و کارخانجات می‌شود؟

خیر. هدف ما تمام ملت شریف ایران است و ادبیات بسیج، همه مردم است. زیرا بسیج بدون مردم معنا ندارد و اگر مشکلی را از یک کارخانه برطرف می‌کنیم با هدف کمک به کل جامعه است. از طرف دیگر وقتی نام بسیج می‌آید یاد حماسه‌های بسیجیان در عرصه‌های مختلف از جمله سیل و زلزله و دفاع مقدس می‌افتیم. بسیجیان در سرما و گرما کنار مردم ماندند و ساحل آرامش مردم شدند.

تمام همت ما این است که کالایی در شأن مردم تولید شود و بهره وری و تولید را رونق بدهیم. برخی دولتمردان به جای تکیه بر مردم تکیه به غرب کرده‌اند و چشم و امید به آن‌ها داشتند و از این طریق وقت خود و مردم را تلف کردند و به جای توجه به مردم و ظرفیت‌های موجود در کشور به دشمنان توجه داشتند و دیدیم در آخر که آن‌ها چقدر بدعهد و نامرد هستند. اگر به مشکلات مردم توجه کنیم قطعاً در حوزه‌های مختلف دست برتر را خواهیم داشت.

چگونه است که ما در صنعت هوایی، موشکی، فضایی و دفاعی به پیشرفت‌های چشمگیری رسیده‌ایم، اما در صنعت خودروسازی خیر؟ ما اگر به واحد‌های تولیدی توجه کنیم و اعتقاد و اعتماد به جوانان داشته باشیم قطعاً به موفقیت می‌رسیم. مقام معظم رهبری نیز همواره توجه به جوانان، امیدآفرینی و اقتصادی مقاومتی را به عنوان یک اولویت تعریف می‌کند.

سازمان بسیج کارگران و کارخانجات کشور تمام تلاشش این است که با ایجاد اتحاد و همکاری بین دستگاه‌ها و استفاده از ظرفیت جوانان، مسائل موجود را احصا و با استفاده از اندیشه‌های نو مشکلات کشور را برطرف کند، زیرا معتقدیم خود می‌توانیم مشکلات کشور را حل کنیم و به مسائل خودمان غلبه کنیم. اگر در گام دوم انقلاب اسلامی از ظرفیت‌های موجود در کشور و جوانان انقلابی استفاده کنیم مشکلات برطرف شدنی و قابل حل است.

حادثه هفتم تیرماه عاشورایی برای آگاهی امت و رسوایی نفاق شد

سردار سلیمانی:

حادثه هفتم تیرماه عاشورایی برای آگاهی امت و رسوایی نفاق شد

رئیس سازمان بسیج مستضعفین طی پیامی تاکید کرد: حادثه هفتم تیرماه عاشورایی برای آگاهی امت و رسوایی نفاق شد.

به گزارش خبرگزاری بسیج، سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین طی پیامی فرارسیدن هفته قوه قضاییه را تبریک گفت.

متن این پیام به شرح زیر است:

بسمه تعالی

اگر حوادث معدودی از قبیل هفتم تیر اتفاق نمی‌افتاد و این سرمایه‌ها از دست ملت ایران نمی‌رفت، یقیناً ملت عزیز ایران نمیتوانست چهره منافقین را اینجور آشکار تشخیص دهد. فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی)

سلام علیکم

هفتم تیرماه یادآور روز تلخ و ناگواری در تاریخ پر فراز و نشیب انقلاب اسلامی در دهه ۶۰ است، آن ایام حماسه و خون میدانی تازه به دست دیو سیرتان گشوده شد. دورویان و مزدوران، خالق صفین شدند و نور و ظلمت را رویاروی هم ساختند و نامردان در کوفه بی وفایی و نهروان خیانت، پشت را با خنجر دریدن و فرق گونه‌های انقلاب را در محراب ربوبیت شکافتند.

گرچه سرچشمه انقلاب را خون مظلومان فاجعه هفتم تیر و سید الشهدای انقلاب شهید مظلوم دکتر بهشتی رنگین ساخت لکن این حادثه، عاشورایی شد برای آگاهی امت و رسوایی نفاق، آن سان که از آن ضربه‌ی هولناک قهرمانانه سربلند کردیم و شهید بهشتی و یارانش را سند سرسپردگی دوزخیان منافق ساخته و در محکمه تاریخ و وجدان محکومشان کردیم.

بزرگداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر و شهدای قوه قضاییه را بهانه تجلیل و تکریم از کارکنان و قضات خستگی ناپذیر شریفی دانسته که لحظات زندگیشان در مشق مقدس خدمت به مردم عزیز میهن اسلامیمان می‌گذرد. ضمن عرض تبریک هفته قوه قضاییه دوام توفیقات شمارا در سایه سار ولایت حضرت ولیعصر (عج الله تعالی فرجه الشریف) و نائب بر حقش حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای عزیز (مدظله العالی) از خداوند متعال خواهانم.

سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی
رئیس سازمان بسیج مستضعفین

تقدیر بسیج عشایری از مردم و مسئولین در برگزاری کنگره ملی شهدا

تقدیر بسیج عشایری از مردم و مسئولین در برگزاری کنگره ملی شهدا

مسئول بسیج جامعه عشایری کشور در پیامی از مردم و دست‌اندرکاران برگزاری کنگره ۱۱ هزار شهید جامعه عشایری کشور به میزبانی چهارمحال و بختیاری قدردانی کرد.

به گزارش خبرگزاری بسیج از استان چهارمحال و بختیاری؛ متن پیام سرهنگ احمد سعیدی به این شرح است:

به فرموده مقام معظم رهبری”زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست”، در این جمله تاریخی نکته‌های ظریفی نهفته است، افرادی که از فیض شهادت محروم شده‌اند با تکیه بر این سخن تاریخی می‌توانند در مسیر زنده نگه داشتن یاد شهدا گام بردارند، خوشبختانه شاهد تلاش‌های مجاهدت‌گونه جوانان انقلابی برای دستیابی به این امر خطیر رهبر معظم انقلاب اسلامی هستیم.

برگزاری کنگره‌های شهدا در واقع تلاش برای احیای ارزش‌های دینی در حوزه شهید و شهادت است، این کنگره مزین به فرمایشات گهربار مقام معظم رهبری شد و مسئولان و مردم مجددا با حضور پرشور خود در کنگره شهدای عشایر کشور با رهبر خود پیمان بستند که تا زنده هستند به آرمان‌های امام و شهدا پایبند خواهند بود.

لازم می دانیم از تلاش‌های مجاهدگونه کلیه خادمان شهدا از ستاد استانی و نماینده محترم ولی فقیه در استان تا ستاد مرکزی، تمامی خادمان کشوری و لشکری، اصحاب رسانه، صدا و سیما و آحاد مردم ولایت مردم استان چهارمحال و بختیاری که این کنگره را به نحو احسن و با حضور پرشور مردم انقلابی و خانواده‌های معظم شهدای عشایر برگزار نمودند صمیمانه قدردانی کنیم.

رویکردهای کنگره شهدای عشایری استمرار و تداوم خواهد یافت

مسئول بسیج عشایری کشور:

رویکردهای کنگره شهدای عشایری استمرار و تداوم خواهد یافت

احمد سعیدی در اجلاسیه نهایی کنگره ملی11هزار شهید جامعه عشایری کشور در شهرکرد از استمرار و تداوم رویکردهای کنگره بعنوان مطالبه رهبر معظم انقلاب خبرداد.

به گزارش خبرگزاری بسیج از استان چهارمحال و بختیاری؛ اجلاسیه نهایی کنگره ملی 11 هزار شهید جامعه عشایری کشور با حضور سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در شهرکرد برگزار شد.

احمد سعیدی مسئول بسیج عشایری کشور در مراسم اختتامیه اجلاسیه نهایی کنگره ملی یازده هزار شهید جامعه عشایری کشور گفت: دفاع مقدس صحیفه کریمه ای است که آیات آن، رادمردان و پارسایانی هستند که هستی خود را در طبق اخلاص نهاده اند و سوار بر مرکب عشق تا جاودانگی تاریخ تاختند و مضمون عشق، ایثار، عزت، عدالت و شرف را در بستر کارزار همیشه حق و باطل نگاشته و رسم و آیین نو در انداختند، که قطعا نام عشایر و فرزندان آن بر تارک تاریخ ایران اسلامی و هشت سال دفاع مقدس خواهد درخشید.

وی افزود: به لطف خداوند قادرِ مُتعال، در پرتو تدابیر حکیمانه‌ رهبر معظم انقلاب، مبنی بر گرامیداشت یاد و نام و راه شهدا و با هدایت و راهبری ریاست محترم سازمان بسیج مستضعفین و با همت و تلاش فرماندهان و مسئولین رده‌های مقاومت بسیج عشایری در سه سال گذشته، مقدمات برگزاری کنگره ملی بیش از یازده هزار شهید جامعه عشایر کشور با سه رویکرد فراهم شد.

برگزاری 3هزار یادواره پایگاهی، حوزه ای و استانی و ملی برای بزرگداشت شهدای عشایر

سعیدی در ادامه با اشاره به رویکرد فرهنگی کنکره گفت:  در رویکرد فرهنگی  آمار و اطلاعات بیش از 11 هزار شهید جمع آوری شد و در سایت «شهدای ایل» در بستر فضای مجازی  بارگذاری شد.

وی افزود: در راستای برگزاری کنگره بیش از 3000 یادواره شهدا در سطوح پایگاهی، حوزه‌ای و استانی، ملی  و ملی 1080 شهید فرهنگی و دانش آموز عشایر و یادواره ملی 216 شهید زن عشایر برگزار شد.

مسئول بسیج عشایری کشور گفت: از جمله اقداماتی که در این کنگره انجام شده چاپ و نشر 21عنوان کتاب ویژه شهدای شاخص عشایر و همینطور مستندهای تلویزیونی با موضوع نقش عشایر در دفاع مقدس می باشد.

وی افزود:  برگزاری جشنواره های فرهنگی، ورزشی،بازیهای بومی محلی و  برگزاری مسابقه سراسری تیراندازی ویژه بسیجیان عشایر از دیگر اقدامات فرهنگی کنگره بود.

سعیدی با اشاره به ذوق شعر و ادب در بین عشایر گفت: شبی را نیز دراین کنگره به شب شعر شهدای ایل اختصاص دادیم و شعرای برتر اقوام گرد هم آمدند و اشعار خود را قرائت نمودند.

مسئول بسیج عشایری کشور گفت: عشایر نه تنها در هشت سال جنگ تحمیلی حضور فعال داشتند، بلکه در جبهه مقاومت هم خوش درخشیدند و 57 شهید تقدیم نمودند و در دومین شب از مراسم کنگره یادواره شهدای مدافع حرم را برگزار نمودیم.

راه اندازی 1270گروه جهادی تخصصی برای خدمت به عشایر

سعیدی در ادامه به تشریح رویکرد دوم کنگره اشاره کرد و گفت: در این رویکرد ما به خدمات رسانی به عشایر و محرومیت زدایی از مناطق عشایری پرداختیم که اقدامات ارزنده ای در این زمینه انجام شد.

وی گفت: با راه اندازی بیش از1270 گروه جهادی و تخصصی در حال خدمت‌رسانی و محرومیت‌زدایی در عرصه‌های مختلف از جمله کمک به حل مشکل کم‌آبی، ساخت و تعمیر مساجد، حسینیه‌ها، مدارس ، خانه محرومین، سرویس بهداشتی ، حمام ثابت و سیار، ساخت آبشخور دام و حمام ضدکنه و دیگر نیازمندی‌ها هستند و در کاشت بیش از یکصد و هشتاد و سه هزار اصله درخت در مناطق عشایری مشارکت نمودند. عشایر غیور نیز با راه اندازی پویش‌های نذر قربانی و اهداء دام سبک و سنگین به تعداد بیش از بیست و دو هزار رأس دام، در نهضت کمک های مومنانه مشارکت نمودند.

سعیدی گفت: در راستای حل مسائل و ارائه خدمات تخصصی مورد نیاز عشایر و با هدف افزایش بهره وری دام در قالب « طرح همگام با عشایر»، اقدام به تشکیل شبکه دامداران و مدرسین نموده و با همراه سازی گروه های جهادی تخصصی درکنار نهادها و ارگان های مربوطه، اقدام به واکسیناسیون و درمان بیش ازدو میلیون و پانصدهزار راس دام سبک عشایر و برگزاری کارگاه های آموزشی برای دامداران عشایر نمودیم و با تکیه بر علوم دانش بنیان و با مشارکت مراکز علمی، تلاش برای احیای نژادهای اصیل بومی دام را در دستور کار قرار داده‌ایم.

سعیدی در ادامه گفت:  ارائه خدمات تخصصی پزشکی، دندانپزشکی و پیراپزشکی در کنار حضور مسئولین ملی و استانی در قالب میزِ خدمتِ ادارات و نهادها در مناطق عشایری ازدیگر خدمات به عشایر بوده است.

وحدت اقوام و مذاهب از رویکردهای کنگره شهدای عشایری است

سعیدی در ادامه گفت: از آنجائیکه وحدت ، رمز پیروزی انقلاب و به عنوان یک مسئله استراتژیک و از اصول اسلام می‌باشد و دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در تلاشند تا از هر رخنه، روزنه و شکافی بین اقوام، ایلات، طوایف و مذاهب اختلاف ایجاد نمایند. لذا در سازمان بسیج عشایری با شناسایی و تهیه بانک اطلاعاتی سران، بزرگان و معتمدینِ جامعِهِ عشایر در سطوح مختلف و با ایجاد تعامل و ارتباط مستمِر و استفاده از همه ظرفیت‌های موجود، تلاش می‌نمائیم نسبت به وحدت بیش از پیش و همگرایی و همسویی با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گام برداشته و یکی از رویکردهای کنگره را با همین عنوان نامگذاری نمودیم، کما اینکه در دفاع مقدس نیز رنگین کمان اقوام و مذاهب در ذیل پرچم جمهوری اسلامی ایران و بیرق ولایت، در جبهه ای واحد با دشمن متخاصم جنگیدند.

رویکردهای کنگره شهدای عشایری استمرار و تداوم خواهد یافت

وی افزود: آنچه مهمتر از ارائه گزارش اقدامات انجام گرفته می‌باشد، استمرار و تداوم رویکردهای کنگره است که در توفیق شرفیابی به محضر ولی فقیه‌مان عهد و پیمان بستیم و معظمُ له بر ادامه و استمرار رویکردهای کنگره و خدمات رسانی به جامعه عشایر تأکید فرمودند.

سعیدی تاکید کرد: جامعه عشایر با همه ظرفیت هایی که در عرصه های مختلف از جمله تولید 25 درصد از گوشت قرمز  و نقش آن در تأمین امنیت غذایی کشور ،حضور در 59 درصد از مساحت جمهوری اسلامی ایران و تأمین امنیت پایدار مردمی و پدافند غیر عامل، تولید 35 درصد از محصولات صنایع دستی، میراث داری از فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی و دیگرعرصه ها )داراست و تأکیدات امامین انقلاب بر رسیدگی به امورات عشایر، که البته وضعیت موجود جامعه عشایر و خدماتی که نظام مقدس جمهوری اسلامی به عشایر داشته، که از همه مهمتر، هویت دهی و شأن و مقام والای آن است و قابل مقایسه با وضعیت عشایر قبل از انقلاب نیست؛ اما نیازمند توجه و حمایت بیش از پیش مسئولین دلسوز و انقلابی می‌باشد؛ چرا که باور و یقین داریم که عشایر مردمانی هستند قابل تقدیر، قابل ستایش و ارزشمند به اینکه خود را خادم آنها بدانیم، که البته این یقین و باور برگرفته از اصول و رویکردهای انقلاب و امامینش به عشایر عزیز بوده است.

خلاء حضور دستگاه های فرهنگی مشهود است

مسئول بسیج عشایری کشور گفت: خلأ حضور دستگاه‌های فرهنگی به گونه‌ای مشهود و نمایان است که ولی فقیه‌مان فرمانده معظم کل قوا به صراحت تذکر دادند، لذا می‌طلبد همه سازمان‌ها، نهاد‌ها و دستگاه‌های مسئول در حوزه فرهنگی نسبت به انجام وظیفه و تقویت روحیه مذهبی، دینی و ملی ،  در جامعه عشایر تلاش کنند که البته قرارگاه جهاد فرهنگی را در کنار قرارگاه‌های محرومیت زدایی و سازندگی در سازمان بسیج عشایری فعال خواهیم نمود.

سعیدی در پایان گفت: از آحاد مردم عزیز و ولایتمدار استان چهارمحال و بختیاری، مسئولین محترم ادارات و نهادها، صدا و سیمای استان و به طور خاص سردار اکبری فرمانده محترم سپاه حضرت قمر بنی هاشم و همکارانشان به ویژه همکاران خودم در ناحیه مقاومت بسیج عشایری  و ناحیه شهرکرد و معاونتهای سپاه استان، جهت تقبل میزبانی این کنگره، تقدیر و تشکر می‌نمایم. همچنین از سردار سلیمانی ریاست محترم سازمان بسیج مستضعفین که از ابتدا تا به امروز در این امر مهم ما را هدایت و راهبری نمودند. تشکر ویژه و وافر دارم.

ان شاءالله که خداوند برکات و توفیقاتش را بر ما نازل کند که بتوانیم به حرکتمان و اهدافمان در راه و مسیر شهدا ادامه دهیم.

اللهم عجل لولیک الفرج و جَعَلنا مِن اَعوانِهِ وَ اَنصارِه، اللهم انفَعنا بِحُبِّهِ و احشُرنا فی زُمرَتهِ و تَحتَ لِوائِه، السلام علیکم و رحمته الله و برکاته. 

مراسم تکریم و معارفه معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد

مراسم تکریم و معارفه معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد

سرهنگ سید جلال حسینی با حکم حجت الاسلام حاجی صادقی به عنوان معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین منصوب شد و از زحمات سرهنگ قاسم حبیب زاده قدر دانی به عمل آمد.

مراسم تکریم و معارفه معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد

به گزارش خبرگزاری بسیج، صبح امروز مراسم تکریم و معارفه معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد.

برگزاری این مراسم با حضور سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، سردار قریشی جانشین سازمان بسیج مستضعفین و حجت الاسلام تویسرکانی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین همراه بود.

در این مراسم سرهنگ سید جلال حسینی با حکم حجت الاسلام حاجی صادقی، به عنوان معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین منصوب شد.

حسینی دارای مدارک دکتری علوم سیاسی می باشد و  پیش از این معاون سیاسی سپاه صاحب الزمان(عج) اصفهان بوده‌اند.

لازم به ذکر است که در این مراسم از زحمات سرهنگ قاسم حبیب زاده قدردانی  شد.

اهدای پیراهن شماره 11 تیم ملی به کنگره شهدای جامعه عشایری

اهدای پیراهن شماره 11 تیم ملی به کنگره شهدای جامعه عشایری

در آستانه برگزاری کنگره ملی شهدای جامعه عشایری پیراهن شماره 11 تیم ملی به احترام 11 هزار شهید جامعه عشایری کشور به این کنگره اهدا شد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال نخستین کنگره ملی یازده هزار شهید جامعه عشایری کشور از تاریخ 29الی31خردادماه به مدت سه روز و به میزبانی استان چهارمحال وبختیاری برگزارمی شود.
بر همین اساس پیراهن شماره 11 تیم ملی با حضور میرشاد ماجدی سرپرست فدراسیون فوتبال و طهمورث حیدری عضوهیات رییسه و رئیس کمیته امور استان ها همچنین اکبر ترکی نماینده ستاد برگزاری این کنگره به یاد 11هزارشهیدجامعه عشایری کشور به این کنگره اهدا شد.
گفتنی است این کنگره با رویکرد فرهنگی ، محرومیت زدایی و خدمات رسانی ،همچنین اهداف امدادی بهداشتی وتقویت وحدت اقوام برای نخستین بار برگزار خواهد شد.

کنگره شهدای جامعه عشایری با پیام مقام معظم رهبری برگزار می گردد

مسئول بسیج عشایری:

کنگره شهدای جامعه عشایری با پیام مقام معظم رهبری برگزار می گردد

کنگره شهدای جامعه عشایری با پیام مقام معظم رهبری، ۲۹ تا ۳۱ خرداد ماه در شهرکرد برگزار می‌گردد.

به گزارش خبرگزاری بسیج نشست خبری کنگره شهدای جامعه عشایری کشور با حضور سرهنگ احمد سعیدی مسئول سازمان بسیج عشایری صبح امروز برگزار شد.

کنگره شهدای جامعه عشایری با پیام مقام معظم رهبری برگزار می گردد
سرهنگ احمد سعیدی مسئول سازمان بسیج عشایری با اشاره به رشادت‌های عشایر از ابتدای پیروزی انقلاب تا کنون افزود: در راستای تکریم عشایر غیور، اولین کنگره ملی بزرگداشت یازده هزار شهید جامعه عشایری کشور از بیست و نهم تا سی و یکم خرداد ماه سال جاری در استان چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود.

سرهنگ سعیدی با اشاره به دیدار اعضای برگزار کننده کنگره شهدای جامعه عشایر و جمعی از خانواده معظم شهدای عشایر به نمایندگی از اقوام و عشایر کشور با مقام معظم رهبری گفت: اعضای کنگره چندی پیش جلسه‌ای با مقام معظم رهبری داشتند که پیام و رهنمود‌های رهبر معظم انقلاب در کنگره پخش می‌شود.


احمد سعیدی مسئول بسیج عشایری افزود: از آنجایی که یکی از ظرفیت‌های ویژه جامعه عشایر وجود افرادی با ذوق و نبوغ شعری بالاست، لذا برای هدف شناسایی و ساماندهی شعرای انقلابی و تولید شعر‌های دینی و مذهبی، افتتاحیه کنگره را با عنوان ” شب شعر شهدای ایل” برگزار می‌کنیم.


وی تاکید کرد: یادواره شهدای دانش آموز، معلم و زنان عشایر را در سطح ملی برگزار نموده ایم، لذا یک شب را جهت تجلیل از خانواده‌های شهدای مدافع حرم عشایر با عنوان ” یادواره شهدای مدافع حرم عشایر” اختصاص دادیم.


سعیدی در پایان افزود: ان شاالله در روز سه شنبه ۳۱ خرداد اجلاسیه نهایی کنگره و با حضور جمعی از خانواده‌های معظم شهدای عشایر از سراسر کشور و سران ایلات و طوایف، مسئولین و فرماندهان عالی رتبه کشوری و لشکری برگزار می‌شود.

مسابقات تیراندازی عشایر، مقدمه استعداد یابی برای تیم های ملی تیراندازی

قربانی ، رئیس فدراسیون تیراندازی جمهوری اسلامی ایران :

مسابقات تیراندازی عشایر، مقدمه استعداد یابی برای تیم های ملی تیراندازی

مرتضی قربانی رئیس فدراسیون تیراندازی جمهوری اسلامی ایران در مراسم اختتامیه مسابقات تیراندازی عشایر گفت: مسابقات تیراندازی عشایر، مقدمه استعداد یابی برای تیم های ملی تیراندازی است.

به گزارش خبرنگار بسیج عشایری مرتضی قربانی رئیس فدراسیون تیراندازی جمهوری اسلامی ایران در مراسم اختتامیه مسابقات تیراندازی گلوله زنی با سلاح شخصی ، ویژه بسیجیان عشایر کشور که در دانشکده شهید مطهری بسیج  برگزار شد ، گفت: تقویت تیم های پایه و استعداد یابی یکی از برنامه های اصلی فدراسیون تیراندازی است و جامعه عشایر با توجه به استعداد های ذاتی و فرهنگی که در آشنایی با سلاح و تیراندازی دارند، یکی از نقاط هدف ما برای ایجاد پایگاه استعداد یابی می باشند.

قربانی ضمن تبریک به نفرات برتر و تاکید برتداوم تعامل فدراسیون با سازمان بسیج عشایری گفت: با افزایش کیفیت مسابقات این ظرفیت وجود دارد تا نفرات برتر این مسابقات جهت شرکت در مسابقات لیگ به باشگاهها معرفی شوند و باشگاهها نفرات خود را از برندگان این مسابقات انتخاب نمایند.

رئیس فدراسیون تیراندازی با اشاره به ظرفیت های بالای فدراسیون از نظر  سرمایه انسانی گفت: نیروهای متخصص و متعهد خوبی با فدراسیون همکاری دارند که دارای تجربیات فراوان داوری و شرکت در مسابقات بین المللی دارند و با استفاده ازین ظرفیت  و استعداد های بی شماری که در کشور وجود دارد، می توان گام های بسیار بلندی در ارتقای سطح تیراندازی کشور در عرصه های ملی و بین المللی برداشت.

وی در پایان گفت تمام تلاش خود را داریم تا در تعامل با سایر نهاد های انقلابی و دولتی بتوانیم مشکلات فدراسیون را مرتفع کنیم و در این راستنا به فضل الهی اقدامات بزرگی انجام شده است. # بسیج عشایری # مسابقات تیر اندازی عشایر # فدراسیون تیراندازی # کنگره شهدای عشایر # عشایر

سلحشوری و غیرت اجزای جدایی ناپذیر زندگی عشایر است

سردار فدوی:

سلحشوری و غیرت اجزای جدایی ناپذیر زندگی عشایر است

سردار فدوی جانشین فرماندهی کل سپاه در مراسم اختتامیه مسابقات تیراندازی عشایر کشور گفت: سلحشوری و غیرت اجزای جدایی ناپذیر زندگی عشایر است.

به گزارش خبرنگار بسیج عشایری سردار فدوی جانشین فرماندهی کل سپاه در مراسم اختتامیه مسابقات تیراندازی عشایر کشور که در دانشکده شهید مطهری بسیج برگزار شد گفت: هرگاه صحبت از عشایر می شود، غیرت ، شجاعت  و سلحشوری در ذهن متبادر می شود و اینها اجزای جدایی ناپذیر زندگی عشایرند.

سردار فدوی با اشاره به نقش عشایر در دفاع مقدس گفت: عشایر امتحان خود را در جنگ پس داده اند و همواره جز نیروهای خط شکن و پیش قراول بوده اند.

وی تاکید کرد در روز های آغازین جنگ و مقطعی که هنوز سپاه و ارتش انسجام لازم برای دفاع از کشور را نداشتند، نیروهای عشایر با سلاح شخصی خود به دفاع از وطن پرداختند.

جانشین فرماندهی کل سپاه ضمن تقدیر  از تعامل سازمان بسیج عشایری کشور و فدراسیون تیراندازی جمهوری اسلامی ایران در برگزاری این مسابقات گفت: این گونه تعاملات سازنده باعث هم افزایی و افزایش کیفیت برنامه ها و استقبال بیشتر بسیجیان و آحاد جامعه خواهد بود و عشایر نیز همواره از مسابقات تیراندازی استقبال کرده و درخواست اجرای آن را داشته اند.

وی در پایان تاکید کرد با توجه به ظرفیت های موجود، تعاملات بین سازمان بسیج عشایری کشور و فدراسیون تیراندازی می بایست در سطوح بالاتری ارتقا یابد تا بتوان توفیقات بیشتری در این زمینه کسب کرد انشاالله.