Category: سردار سلیمانی

سردار سلیمانی از نوجوان مخترع سمنانی تجلیل کرد

سردار سلیمانی از نوجوان مخترع سمنانی تجلیل کرد

سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین از سید دانیال عمادی چاشمی نوجوان بسیجی سمنانی تجلیل و قدردانی کرد.

سردار سلیمانی از نوجوان مخترع سمنانی تجلیل کرد

به گزارش ایثارخبر به نقل قول از خبرگزاری بسیج، سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین از سید دانیال عمادی چاشمی نوجوان بسیجی سمنانی تجلیل و قدردانی کرد.این نوجوان سمنانی در دو دوره مسابقات کشوری رباتیک حضور داشته و در اسفند ماه سال گذشته مقام سوم کشوری را کسب کرده است.

سردار سلیمانی از نوجوان مخترع سمنانی تجلیل کردوی همچنین در جشنواره خوارزمی نیز مقام کسب کرده است. هاورکرافت،ربات جنگجو،ربات باربر،تفنگ الکترو مغناطیسی( پرتاب کننده) و دستگاه تولید هیدروژن از آب تفنگ بادی از جمله اختراع های این نوجوان است.

روزی که حاج قاسم سه بار تا مرز شهادت پیش رفت

روزی که حاج قاسم سه بار تا مرز شهادت پیش رفت

روزی که حاج قاسم سه بار تا مرز شهادت پیش رفت

شهید پورجعفری که از همرزمان و دوستان شهید سلیمانی بود، در خاطره‌ای به تشریح یک روز کاری حاج قاسم و خطرات و سختی‌هایی که با آنها دست و پنجه نرم می‌کرد، پرداخت.

به گزارش ایسنا به نقل از «دفاع‌پرس»، سردار حسنی سعدی به بیان خاطره‌ای از شهید پورجعفری درباره یک روز از زندگی شهید حاج‌ قاسم سلیمانی پرداخت و اظهار کرد: شهید پور جعفری عزیز می‌گفت من فقط یک روز از زندگی حاج قاسم را برایتان تعریف می‌کنم که ای‌ کاش وقت داشتیم و می‌نشستم بیشتر می‌گفتم.

وی از قول شهید پورجعفری افزود: یک روز رفتیم کردستان عراق که داعش آنجا آمده بود. مردم خانه‌ها را خالی کرده و رفته بودند. در خانه‌ای مستقر شدیم و صبحانه خوردیم.

حاج قاسم دوربین را برداشت و در منطقه راه افتادیم. روی پشت‌ بام یک خانه کنار بالکن، دوربین را گذاشت و شروع به شناسایی منطقه کرد. من دیدم بلوکی آن کنار افتاده است. این بلوک را برداشتم و روی بالکن گذاشتم تا وی از سوراخ‌های بلوک، منطقه را دید بزند تا تک‌تیراندازهای داعش ما را نزنند.

هنوز بلوک را نگذاشته بودم روی بالکن که تک‌تیرانداز تیر زد و خورده‌های بلوک روی من و حاج قاسم پاشید. از این خانه به پشت‌ بام خانه دیگری برای شناسایی رفتیم. آنجا هم تیری زدند و آن هم از کنار گوش حاج‌قاسم رد شد و داخل دیوار رفت.

از آنجا هم رفتیم. حاج قاسم به من گفت حسین، برو ببین اینجا سرویس بهداشتی کجا هست؟ جایی تمیز که در آن وضو بگیریم و آبی به صورت بزنیم. رفتم و گشتم اما جای تمیزی نبود در نتیجه به حاج قاسم گفتم به بغداد برویم، اینجا سرویس تمیز نیست.

حاج قاسم گفت تا بغداد ۱۸۰ کیلومتر راه هست. می‌رویم خانه‌ای که امروز آنجا صبحانه خوردیم و من قبول کردم. وقتی رسیدیم، من نشستم و حاج قاسم رفت وضو بگیرد. احساس کردم که دلم شور می‌زند و استرس دارم. دنبال او رفتم تا ببینم کجا رفت. دیدم وضو گرفته است و اورکتش روی دست راستش و جوراب‌هایش هم در دست چپش هستند و دارد می‌آید.

گفتم حاجی، از اینجا برویم. گفت حسین، تو را امروز چه شده؟ از او خواستم که برویم. گفت بگذار جوراب‌هایم را بپوشم. گفتم داخل ماشین بپوش. با زحمت او را سوار ماشین کردم و در را بستم و راه افتادیم. ۱۰۰ متری که از آن خانه فاصله گرفتیم، تمام خانه با ۱۷ نفر از نیروهای خودی که داخلش بودند، منفجر شد.

در زمان دیگری برای شناسایی و ارتباط با بچه‌ها و دوستانمان رفتیم. سوار ماشین بودیم که یک مرتبه شنیدیم بچه‌ها داد زدند بایست، بایست و جلوتر نیا. ایستادیم. در جاده یک بمب کار گذاشته بودند که چاشنی کششی داشت و ۲۰ سانتی‌متر دیگر مانده بود تا ماشین ما روی آن برود و منفجر شود.

شب که برای استراحت به بغداد رفتیم، فقط حاج قاسم یک کلام گفت: عجب؛ امروز دو سه بار می‌خواستیم شهید شویم اما نشدیم.

رونمایی از زندگینامه خودنوشت سردار سلیمانی در عراق

رونمایی از زندگینامه خودنوشت سردار سلیمانی در عراق

ترجمه عربی کتاب زندگینامه خودنوشت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در عراق رونمایی شد.

به نقل از روابط‌عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، ویژه‌برنامه «گرامیداشت شهدای مقاومت: شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابوالمهدی المهندس» و رونمایی از کتاب «از چیزی نمی‌ترسیدم» با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین فلاح قریشی -رئیس موسسه فرهنگی اسلامی اصیل و استاد حوزه علمیه بغداد-، محسن الجورانی -شاعر و نویسنده عراقی-، شیخ عامر الکاظمی -قاری بین‌المللی عراقی-، حیدر قریشی -مدیر مرکز فرهنگی للدراسات الاسلامی-، عبدالوهاب الراضی -رئیس بیست‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب بغداد و رئیس اتحادیه ناشران عراق-، احمد زکی محمد -مدیر اجرایی بیست‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب بغداد- و جمع زیادی از علاقه‌مندان شهدای مقاومت با هماهنگی موسسه بین‌المللی ابرار معاصران در این دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب بغداد برگزار شد.

در ابتدای این برنامه حجت الاسلام‌والمسلمین فلاح قریشی در خصوص کتاب «از چیزی نمی‌ترسیدم» که زندگینامه خودنوشت سردار حاج قاسم سلیمانی است، اظهار کرد: اگر بخواهیم از عنوان این اثر شروع کنیم، «ترس» از آن ویژگی‌هایی است که در احادیث و روایات دین به آن اشاره شده است که اگر وجود نداشته باشد، فرد در جهت راستی و درستی قرار ندارد. اما اسم کتاب «از چیزی نمی‌ترسیدم» اشاره دارد که این امر نترسیدن به واسطه ترس از خداوند تبارک و تعالی است و این ویژگی خاص و منحصربه‌فرد سردار حاج قاسم سلیمانی بود.

رئیس موسسه فرهنگی اسلامی اصیل عراق در ادامه سخنان خود به ویژگی‌‎های سردار سلیمانی اشاره کرد و گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی ویژگی‌های خاصی داشت که این ویژگی در کمتر کسی پیدا می‌شود. وضعیت خاص در منطقه باعث می‌شد سردار سلیمانی در مسأله فلسطین، عراق، افغانستان و اخیرا مساله یمن حضور جدی داشته باشد. در این کتاب می‌خوانیم شخصی که چنین حضور جدی‌ای در کشورهای منطقه دارد چه روح لطیف و خداترسی داشته است.

او همچنین اظهار کرد: حاج قاسم سلیمانی پروژه مکتب امام خمینی (ره) بود و در این کتاب می‌خوانیم از زمانی که سردار عکس امام (ره) را دید آن‌ها را به جای عکس‎های شاه ایران جایگزین کرد و شیفته امام خمینی (ره) بود. انقلاب اسلامی بخش جدانشدنی حاج قاسم بود. از زمان پیروزی انقلاب اسلامی به بعد، حاج قاسم سلیمانی سرباز امام خمینی (ره) می‌شود و در تمام حالات و مقاطع با انقلاب اسلامی همراه بوده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین فلاح قریشی در پایان سخنان خود گفت: این کتاب تمام آن‌چه را حاج قاسم سلیمانی بود نشان نمی‌دهد اما بخش‌هایی دارد که گوشه‌هایی از روح و جان حاج قاسم را آنچنان که بوده است، عرضه کرده و به مخاطب نشان می‌دهد.

در ادامه ویژه‌برنامه «گرامیداشت شهدای مقاومت: شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابوالمهدی المهندس» و رونمایی از کتاب «از چیزی نمی‌ترسیدم» محسن الجورانی شاعر عراقی بیت‌هایی را به زبان عربی درخصوص مقام شامخ شهدای مقاومت خواند و در پایان نیز از کتاب زندگینامه خودنوشت سردار حاج قاسم سلیمانی، «از چیزی نمی‌ترسیدم» به زبان عربی رونمایی شد.

روز قدس بزرگترین نماد اتحاد مسلمانان جهان در برابر زورگویی‌های نظام سلطه است

پیام رئیس سازمان بسیج به مناسبت روز جهانی قدس:

روز قدس بزرگترین نماد اتحاد مسلمانان جهان در برابر زورگویی‌های نظام سلطه است

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در پیامی ضمن گرامی داشت روز قدس گفت: روز جهانی قدس بزرگترین و باشکوه‌ترین نماد اتحاد مسلمانان جهان در برابر زورگویی‌های نظام سلطه و دفاع از منافع و حقوق ضایع‌شده جهان اسلام است.

به گزارش خبرگزاری بسیج، سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در پیامی ضمن گرامی‌داشت روز قدس، این روز را میراث با عظمت و گرانبهای امام خمینی (ره) خوانده و گفت: روز جهانی قدس بزرگترین و باشکوه‌ترین نماد اتحاد مسلمانان جهان در برابر زورگویی‌های نظام سلطه و دفاع از منافع و حقوق ضایع‌شده جهان اسلام است.

متن این پیام به شرح زیر است:
«روز قدس میراث با عظمت و گرانبهای بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام روح الله (ره) و نشانه دور اندیشی و هوشمندی معمار کبیر انقلاب اسلامی برای اضمحلال و نابودی زخم کهنه جهان اسلام است. روز قدس نه فقط متجلی و نمایانگر دفاع از ملت مسلمان و مظلوم فلسطین و اعلام برائت از غده سرطانی و غاصب صهیونیستی بلکه مظهر و سمبل همدردی با همه مظلومان عالم فارغ از هر دین و آیین و ایستادگی و استقامت در برابر استعمارگری و ظلم‌افکنی استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جنایتکار است.

روز جهانی قدس بزرگترین و باشکوه‌ترین نماد اتحاد مسلمانان جهان در برابر زورگویی‌های نظام سلطه و دفاع از منافع و حقوق ضایع‌شده جهان اسلام است.

اینجانب ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه برادران و خواهران عزیز مسلمان در جای جای کره خاکی، حضور غاصبانه صهیونیسم کودک‌کش به پشتوانه حمایت همه‌جانبه آمریکای جنایتکار در سرزمین‌های اشغالی را محکوم نموده، خشم انقلابی خود را بر سر متجاوزین فریاد می‌زنیم و این برهان روشنی است از سنت تخلف‌ناپذیر حضرت حق بر نابودی باطل و نوید می‌دهیم که در سال‌های گذشته فصل جدیدی از مبارزه برای مردم مظلوم سرزمین‌های اشغالی فلسطین و ملت‌های بیدار جهان اسلام گشوده گردیده و با ظهور جبهه مقاومت در کشورهای منطقه موازنه قدرت به نفع مبارزان این جبهه تغییر یافته و به حول قوه الهی با تلاش، مجاهدت، ایستادگی، تداوم و گسترش عرصه جهاد در سراسر سرزمین‌های اسلامی دیری نخواهد پایید که با همت و ایمان و غیرت جوانان جهان اسلام، ویروس منحوس صهیونیسم و متحدانش در منطقه غرب آسیا ریشه‌کن و ازاله خواهند شد.

سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی

رئیس سازمان بسیج مستضعفین»

مراسم تکریم و معارفه معاون تعلیم و تربیت سازمان بسیج برگزار شد

با حضور سردار سلیمانی:

مراسم تکریم و معارفه معاون تعلیم و تربیت سازمان بسیج برگزار شد

آیین تکریم و معارفه معاون تعلیم و تربیت سازمان بسیج مستضعفین با حضور سردار غلامرضا سلیمانی در سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری بسیج، آیین تکریم و معارفه معاون تعلیم و تربیت سازمان بسیج مستضعفین با حضور سردار غلامرضا سلیمانی در سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام و المسلمین جیحونی، معاون سابق تعلیم و تربیت سازمان بسیج ضمن تشکر از سردار سلیمانی گفت: خداوند را شاکرم که خدمت در این نهاد مقدس و الهی را نصیبم کرد و توفیق داد در کسوت لباس مقدس روحانیت در حوزه‌های مختلف تعلیم و تربیت سپاه و بسیج خدمتگزاری داشته باشم.

وی افزود: تقدیر و تشکر می‌کنم از فرمانده محترم کل سپاه، و نماینده محترم، ولی فقیه در سپاه، هیات رییسه سازمان، مسئول نمایندگی، ولی فیقه در سازمان بسیج، که انصافا با نگرش‌های بسیار دلسوزانه و پیگیرانه خصوصا در دوره فرماندهی سردار سلامی و سردار سلیمانی، که امر خطیر تعلیم و تربیت پس از یک دوره فطرت، امروز جایگاه ارزشمندی در سند ده ساله بسیج پیدا کرده است؛ و بار تکلیفی ما را چند چندان کرده است.

جیحونی ادامه داد: جا دارد از همه مدیران استان‌ها و نواحی، مدیران و کارکنان ستاد سازمان بسیج، و همه عزیزان همراه و همکار در این عرصه از اساتید، استادیاران، سرمربیان، مربیان و سرگروه‌ها تا برادران و خواهران بسیجی در پایگاه‌های مقاومت که با روحیه بسیجی و انقلابی در این مسیر قدم برداشتند تقدیر و تشکر کنم.

سپس حجت الاسلام و المسلمین رضایی معاون جدید تعلیم و تربیت بسیج ضمن تقدیر و تشکر از حسن اعتماد سردار سلیمانی خاطرنشان کرد: از زحمات برادر حجت الاسلام و المسلمین جیحونی در دوران سخت تعلیم و تربیت و صالحین که از نزدیک شاهد زحمات ایشان بودم، که در دوران حفظ و مقاومت و ایسادگی با تدبیر و مقاومت و گفتن حرف حق این سنگر مهم را به درستی سنگربانی کردند. صمیمانه تشکر و قدردانی می‌کنم. ان شالله هرکجا که هستند موفق و موید باشند.

وی افزود: از همه دوستان در سپاه‌های استانی، مدیران و همکاران در معاونت تعلیم و تربیت ستاد سازمان و سایر معاونت ها، و به خصوص هیات رییسه سازمان صمیمانه می‌خواهم تا در این مساله خطیر ما را کمک کنند.

در پایان این مراسم ریاست سازمان بسیج در راستای تقدیر از زحمات چهارساله به حجت الاسلام و المسلمین جیحونی در معاونت تعلیم و تربیت، لوح سپاسی را تقدیم کرده و حکم مسئولیت حجت الاسلام و المسلمین رضایی را به ایشان اعطا کرد.

تعلیم و تربیت، سنگین‌ترین برنامه ذیل سند راهبردی اعتلای بسیج است/ ۸ میلیون جوان مومن انقلابی باید محقق شود

سردار سلیمانی:

تعلیم و تربیت، سنگین‌ترین برنامه ذیل سند راهبردی اعتلای بسیج است/ ۸ میلیون جوان مومن انقلابی باید محقق شود

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: امیدواریم تحقق ۸ میلیون جوان مومن انقلابی، عازم و پای کار، که مطالبه موکد و جدی مقام معظم رهبری است.

به گزارش خبرگزاری بسیج، سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در آیین تکریم و معارفه معاون تعلیم و تربیت سازمان بسیج مستضعفین، اظهارداشت: یکی از سنگین‌ترین برنامه ها، ذیل سند راهبردی اعتلای بسیج، برنامه تعلیم و تربیت است.

امیدواریم تحقق ۸ میلیون جوان مومن انقلابی، عازم و پای کار، که مطالبه موکد و جدی مقام معظم رهبری است، با گسترش شمولیت نظام تربیتی بسیج و از طریق راهبرد (فرمانده مربی) به سر منزل مقصود برسد. وی افزود: قدردانی می‌کنم از همه روحانیون و علمای معزز که در شبکه تربیتی بسیج عهده دار مسئولیت شده اند. تربیت یک نسل تمدن ساز، نقشی اساسی و مهم در پیاده سازی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی دارد.

 سردار سلیمانی تاکید کرد: در طول این مدت فعالیت‌های ذیل برنامه‌های تعلیم و تربیت بسج رشد و اعتلای بسزایی داشته است. یکی از سنگین‌ترین برنامه‌های ما، ذیل سند راهبردی اعتلای بسیج، برنامه تعلیم و تربیت است.

ان شالله با بهره گیری از علمای عزیز و منظومه فکری مقام معظم رهبری، تعمیق تعلیم و تربیت را با سرعت بیشتر طی خواهیم کرد؛ و در راستای بیانیه گام دوم و سند راهبردی اعتلای بسیج، در سال ۱۴۰۰ اعتلای کمی و کیفی در امر تربیت تحقق پیدا خواهیم کرد.

 رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: از همه مجموعه‌ها و افرادی که در این امر خطیر با ما همکاری می‌کنند تقدیر و تشکر می‌کنم. در طی این مدت اخیر که دوران فطرت امر تعلیم تربیت بود، کم و کاستی‌ها و کم توجهی‌هایی صورت گرفته بود، تلاش گسترده و جهادی، حجت الاسلام و المسلمین جیحونی کاملا مشهود و برجسته بود.

 سردار سلیمانی گفت: برای ادامه این مسیر از حجت الاسلام رضایی که از خانواده تعلیم و تربیت بسیج هستند و در مسئولیت‌های گوناگون از ناحیه و استان تا ستاد سازمان بسیج تجربه اندوخته اند و قریب ۴۰ ماه مسئولیت بسیج مساجد و محلات را به عهده داشتند، دعوت به قبول مسئولیت کردیم.

 رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: از حجت الاسلام و المسلمین رضایی برای پذیرش این مسئولیت تشکر می‌کنیم و قطعا از تجربه‌ها و داشته‌های حجت الاسلام و المسلمین جیحونی استفاده خواهیم کرد.

باید در کنترل ویروس کرونا دقیق و سریع عمل کنیم/ برای کمک در واکسیناسیون عمومی آماده ایم

سردار سلیمانی در نشست با نمکی:

باید در کنترل ویروس کرونا دقیق و سریع عمل کنیم/ برای کمک در واکسیناسیون عمومی آماده ایم

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه در پایان خرداد ماه شاهد انتخابات هستیم و رهبری عزیز هم برای مشارکت گسترده دعوت کردند که این توجه می خواهد و باید در کنترل ویروس کرونا دقیق و سریع عمل کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج، نشست سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین و سعید نمکی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی صبح امروز در محل سازمان بسیج برگزار شد.با توجه به افزایش شیوع کرونا در کشور سازمان بسیج با همکاری وزارت بهداشت اقدام به تشدید طرح شهید حاج قاسم سلیمانی کرد.

سردار غلامرضا سلیمانی طی سخنانی در این نشست گفت: این جلسه به منظور بررسی چگونگی وضعیت طرح شهید سلیمانی تشکیل شده است.

وی افزود: از روزی که کرونا در کشور شیوع پیدا کرد، مراکز درمانی و شبکه سلامت کشور درگیر مبارزه با این ویروس منحوس شدند و کارنامه درخشانی به یادگار ماند.

سردار سلیمانی ادامه داد: بسیج بر اساس وظیفه ذاتی خود از همان روز اول احساس وظیفه کرد و در اقصی نقاطی کشور که نیازی وجود داشت حضور یافت.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه طرح غربالگری در ابتدا و بعد طرح شهید حاج قاسم سلیمانی ادامه یافت و با همکاری با وزارت بهداشت کار جلو رفت، تاکید کرد: وزارت بهداشت همکاری خوبی با ما داشت.

وی ادامه داد: مردم عزیز هم همکاری خوبی داشتند و بیش از هفت میلیون سفیر سلامت قبل از طرح شهید سلیمانی داشتیم. با توجه به نرخ ابتلا در کشور و لزوم حضور گسترده بسیج با هدف گذاری وزارت بهداشت درمان ان شاءالله محقق خواهد شد.

سردار سلیمانی افزود: همه شبکه بسیج و سپاه رسالت دارند هرگونه همکاری مورد نیاز را انجام دهند. در سه هفته گذشته جلساتی با فرمانده کل سپاه داشتیم که به گسترش طرح شهید سلیمانی و همکاری با وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی تاکید کردند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: در آستانه دسترسی به مقادیر بالای واکسن در کشور هستیم و باید تلاش کنیم ابتلا به شدت کاهش یابد تا وقتی واکسیناسیون عمومی آغاز شد کشور در آرامش باشد.

وی تاکید کرد: ما آمادگی داریم در واکسیناسیون عمومی هم به وزارت بهداشت کمک کنیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه در پایان خرداد ماه شاهد انتخابات هستیم و رهبری عزیز هم برای مشارکت گسترده دعوت کردند که این توجه می خواهد و باید در کنترل ویروس کرونا دقیق و سریع عمل کنیم.

سردار سلیمانی افزود: بسیج ظرفیت های اجتماعی فراوانی در اقشار و ظرفیت های عمومی فراوانی در پایگاهها دارد و توجه و جهت دادن به آن اهمیت دارد.

وی در پایان گفت: ما در میانه این هیاهویی که در دنیا وجود دارد وضعیت مان بهتر بوده است و انشاالله خداوند امسال را سال غلبه بر ویروس کرونا قرار دهد.

بیش از یک میلیون بسته معیشتی در ماه رمضان بین نیازمندان توزیع می شود

سردار سلیمانی در جمع خبرنگاران:

بیش از یک میلیون بسته معیشتی در ماه رمضان بین نیازمندان توزیع می شود

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: در ماه مبارک رمضان بیش از یک میلیون بسته را برنامه ریزی کردیم که در استانها تهیه و توزیع خواهد شد. چون مردم کمک می کنند پیش بینی می کنیم نزدیک به یک و نیم میلیون بسته با محتوای کالای ایرانی در بین نیازمندان توزیع خواهد شد.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج، سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در حاشیه مرحله چهارم نهضت کمک مومنانه که صبح امروز در سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد، با تبریک ماه مبارک رمضان اظهار داشت: نهضت کمک های مومنانه در سال گذشته خاطره خوشی از خود به جای گذاشت.

وی افزود: با توجه به اینکه مساوات یک فرهنگ اسلامی محسوب می شود چهارمین مرحله از این نهضت امروز آغاز می شود. بسته های امروز از محل واریزی مردم به حساب سازمان بسیج تهیه شده است. این بسته ها کاملا با اقلام ایرانی تهیه شده است.

سردار سلیمانی گفت: خیرین در این میان نقش برجسته ای دارند و امسال هم ان شاءالله ادامه پیدا خواهد کرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: در ماه مبارک رمضان بیش از یک میلیون بسته را برنامه ریزی کردیم که در استانها تهیه و توزیع خواهد شد. چون مردم کمک می کنند پیش بینی می کنیم نزدیک به یک و نیم میلیون بسته با محتوای کالای ایرانی در بین نیازمندان توزیع خواهد شد.

وی در خصوص کمک به آسیب دیدگان کرونا افزود: کمک به آسیب دادن کرونا و کسانی که قرنطینه می شوند در قالب همین بسته ها پیش بینی شده است و در قالب طرح شهید سلیمانی نیز وضعیت آنها پیگیری خواهد شد.

شهدای شاخص سال ۱۴۰۰ سازمان بسیج معرفی شدند

با تصویب سردار سلیمانی:

شهدای شاخص سال ۱۴۰۰ سازمان بسیج معرفی شدند

شهدای شاخص سال ۱۴۰۰ از بین شهدای پیشنهادی سپاه‌های استانی و سازمان‌های اقشاری سازمان بسیج مستضعفین توسط سردار غلامرضا سلیمانی تصویب شدند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج، شهدای شاخص سال ۱۴۰۰ از بین شهدای پیشنهادی سپاه‌های استانی و سازمان‌های اقشاری سازمان بسیج مستضعفین توسط سردار غلامرضا سلیمانی تصویب شدند.

شهید میر قاسم میر حسینی به عنوان شهید شاخص برادر و شهیده شیرین روحانی راد به عنوان شهیده شاخص خواهر و شهید سید مصطفی بدرالدین به عنوان شهید شاخص جهان اسلام معرفی شدند.

این شهدای والا مقام با رویکرد جوان مومن و انقلابی به عنوان شهدای شاخص سال ۱۴۰۰ توسط رئیس سازمان بسیج مستضعفین معرفی شدند.

شهید قاسم میر حسینی

 در خرداد ماه ۱۳۴۲ در سیستان فرزندی پا به این دنیا گذاشت که بعد‌ها آوازه اش در سراسر جبهه‌های جنگ پیچید، پدرش کشاورز بود واورا میرقاسم نام نهاد میر قاسم میر حسینی کوچکترین فرزند خانواده هشت نفری بود.
تحصیلات ابتدایی وراهنمایی رادر جزینک به پایان رساند و برای ادامه تحصیل به هنرستان کشاورزی زابل رفت. درسال ۱۳۶۰ با اتمام تحصیلات به عضویت سپاه درآمد و باتوجه به لیاقت‌ها و شایستگی هایش در سن هیجده سالگی برای گذراندن دوره فرماندهی به تهران اعزام شد.

در عملیات آزاد سازی خرمشهر شرکت کرد و پس از آموزش تکمیلی به فرماندهی گردان شهید مطهری لشکر ۴۱ ثارا… برگزیده شد.

شهیده شیرین روحانی راد 

  شهیده شیرین روحانی راد پزشک عمومی بیمارستان شهدای پاکدشت بود که از ابتدای شیوع ویروس کرونا در خط مقدم مقابله با این بیماری در اورژانس این بیمارستان مشغول خدمت به مردم بود.   وی نخستین شهیده مدافع سلامت شهرستان پاکدشت است که ۲۸ اسفندماه سال ۹۹ به دلیل ابتلا به بیماری کرونا، جان خود را از دست داد.   مکاری با مرکز بهداشت شریف آباد و درمانگاه شهید اشرفی اصفهانی شهرستان پاکدشت بخشی از خدمات این پزشک ایثارگر در این شهرستان بود.   این شهید پس از ابتلا به بیماری کرونا ابتدا در بیمارستان شهدای پاکدشت بستری شد و پس از آن به دلیل وخیم‌تر شدن بیماری هفته گذشته به بیمارستان مسیح دانشوری منتقل و به فیض شهادت نائل شدند و به جمع شهدای مدافع سلامت پیوستند.   پیکر این شهیده خدمت در گلزار شهدای ده امام به خاک سپرده شد.

شهید سید مصطفی بدر الدین

 شهید سید مصطفی بدرالدین متولد ۶ آوریل ۱۹۶۱ که با نام‌های مصطفی امین بدرالدین، مصطفی یوسف بدرالدین، سامی عیسی، الشبح، الیاس صعب، ابراهیم عیسی، سید ذوالفقار و الیاس فؤاد سائب نیز شناخته می‌شد، مسئولیت بخش نظامی حزب‌الله لبنان را بر عهده داشت و جانشین «شهید عماد مغنیه» فرمانده ارشد شهید حزب‌الله بود.   سید مصطفی بدرالدین بامداد جمعه در تاریخ ۲۲ اردیبهشت ۹۵ در انفجاری در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی دمشق، به شهادت رسید. هر چند شبکه المیادین، در گزارش اولیه خود، حمله هوایی اسرائیل را عامل این انفجار و شهادت شهید بدرالدین اعلام کرد؛ اما حزب‌الله لبنان در دومین بیانیه خود اعلام کرد که این حزب کماکان در حال تحقیق برای کشف علت انفجار است و مشخص خواهد شد که این انفجار به وسیله جنگنده بوده یا توپخانه …البته تاکنون جزئیات دقیقی از نحوه شهادت مصطفی بدرالدین منتشر نشده است.

بسیج برای تحقق شعار سال با تمام ظرفیت به میدان می آید

سردار سلیمانی در گفتگو با خبرگزاری بسیج:

بسیج برای تحقق شعار سال با تمام ظرفیت به میدان می آید

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: وظیفه بسیج به میدان آمدن با تمام ظرفیت‌ها برای تحقق شعار سال است.

سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج در استان البرز، در خصوص شعار سال مبنی بر”تولید، پشتیبانی ها و موانع زدایی ها”طی سخنانی اظهار داشت: مقام معظم رهبری راهبرد امسال را تولید، پشتیبانی‌ها و موانع زدایی‌ها تبیین کردند.

وی با بیان این که با توجه به ظرفیت‌های کشور در حال حاضر هجدهمین اقتصاد موفق دنیا هستیم، ادامه داد: بر اساس یافته ها‌ی موسسات معتبر بین المللی با سلسله توجه به ظرفیت‌های موجود اقتصادمان توانایی صعود به شش پله بالاتر را خواهد داشت.   رئیس سازمان بسیج مستضعفین راه صعود اقتصاد کشور به پله‌های بالاتر را حرکت به سمت تحقق اقتصاد مقاومتی مردم سالار دانست و گفت: تبیین مقام معظم رهبری مبنی بر تعریف و پیاده سازی نرم افزار‌هایی برای اقتصاد خانوار روستایی و شهری ناظر بر همین مردمی کردن اقتصاد مقاومتی است.

سردار سلیمانی تولید را دلیل وفور کالا در کشور، صادرات کالا، ارز آوری، افزایش ارزش پول ملی و در نتیجه افزایش قدرت خرید مردم دانست و افزود: وظیفه بسیج به میدان آمدن با تمام ظرفیت‌ها برای تحقق این راهبرد تبیین شده توسط مقام معظم رهبری است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به شروع کار بسیج در راستای تولید از سال‌های گذشته، اضافه کرد: امسال بسیج با آماده سازی کلیه ظرفیت هایش در سراسر جغرافیای ایران اسلامی به دنبال پیاده سازی تدبیر رهبر انقلاب است.

وی با اشاره به اقدامات جدید بسیج در مقابله با پیک چهارم کرونا، خاطرنشان کرد: ما هم به عنوان سازمان بسیج مستضعفین در کنار تمامی دستگاه‌های مسئول، وزارت بهداشت، کادر درمان و سایر مجموعه‌ها با تمرکز بر پیشگیری و قطع زنجیره ویروس به مبارزه با کرونا می‌پردازیم.

سردار سلیمانی راه مبارزه با کرونا را پیشگیری دانست و مطرح کرد: در اجتماعات پیشگیری‌هایی باید صورت گیرد که پیشگیری از این اجتماعات دارای اولویت و ضرورت است.

وی با بیان این که تلاش می‌کنیم که این موج هم مدیریت کنیم، ادامه داد: با مدیریت و بازگشت به روند طبیعی با توجه به پیش بینی‌ها و تمهیدات اتخاذ شده جهت تولید واکسن بومی، ان شا الله در آینده بسیار نزدیک این ویروس منحوس را در کشور تحت کنترل کامل قرار می‌دهیم.