Category: استانها

سردار کارگرد :یک‌ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر زائر امسال به سفر راهیان نور رفتند

سردار کارگرد :یک‌ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر زائر امسال به سفر راهیان نور رفتند

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور گفت:راه‌اندازی راهیان نور بعد از ایام کرونا، لطف خدا و عنایت شهدا بود که با حمایت و ایستادگی شخص رئیس‌ جمهور شکل گرفت.

سردار بهمن کارگر در یکصد و چهارمین جلسه شورای سیاست‌گذاری راهیان نور که صبح امروز (پنجشنبه) در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، با اشاره به مجاهدت‌های صورت گرفته در شمال غرب کشور، توضیح داد: شهیدان شوشتری و همدانی ازجمله شخصیت‌هایی بودند که در کردستان نقش‌آفرینی داشتند، اما کمتر مورد اشاره قرار گرفته‌اند که لازم است به مجاهدت‌های آنان پرداخته شود.

وی با بیان اینکه شهید بروجردی زحمات زیادی برای کشور به‌ویژه کردستان کشیده است، تأکید کرد: فرماندهان زیادی ازجمله شهید همت و احمد متوسلیان، نیروهای شهید بروجردی بودند و متوسلیان تنها از شهید بروجردی حرف‌شنوی داشت.

رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور از اتخاذ ۲۴ تصمیم اساسی پیرامون موضوع راهیان نور در سطح ستاد کل نیروهای مسلح با حضور فرماندهان ارشد نیروهای مسلح خبر داد و افزود: راه‌اندازی راهیان نور بعد از ایام کرونا، لطف خدا و عنایت شهدا بود که با حمایت و ایستادگی شخص رئیس‌ جمهور شکل گرفت.

سردار کارگر با اشاره به دیدار دست‌اندرکاران راهیان نور با رئیس‌ جمهور عنوان کرد: حجت‌الاسلام رئیسی با علاقه‌مندی و عشق از راهیان نور سخن می‌گفتند و بیان داشتند که کمک به این جریان را وظیفه الهی می‌دانیم؛ این نوع نگاه خیلی کمک‌کننده به جریان راهیان نور است؛ همچنین ایشان در ادامه بدون اطلاع قبلی در شلمچه حضور یافت که ما باید به خاطر این علاقه‌مندی شکرگزاری کنیم. سردار سرلشکر «باقری» رئیس محترم ستاد کل نیروهای مسلح انصافاً جهت راه‌اندازی مجدد راهیان نور بعد از بیماری کرونا ایستادگی و از مردادماه ابلاغیه راهیان نور را تأیید و امضا کردند. ایشان اعلام کردند که ما راهیان نور را با رعایت دستورالعمل‌ها برگزار خواهیم کرد.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با بیان اینکه یک‌ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر زائر امسال به سفر راهیان نور رفتند، یادآور شد: راهیان نور امسال با شور و شوق مثال‌زدنی همراه بود و ۴۰ درصد از زائرین با ماشین شخصی آمده بودند. مردم استان خوزستان از افتتاح مجدد سفرهای راهیان نور استقبال کردند. امسال در حالی که جاده‌ها و یادمان‌های راهیان نور شلوغ بودند، خوشبختانه هیچ‌گونه تصادفی در جریان سفرهای راهیان نور صورت نگرفت.

وی تأکید کرد: درباره اسکان زائرین راهیان نور اتفاقات خیلی خوبی رقم خورده است و تنها در مجموعه راهیان نور استان خوزستان ظرفیت اسکان ۱۲۰ هزار زائر وجود دارد؛ این امکان با اضافه شدن ظرفیت‌های غرب و شمال غرب کشور با اتفاقات جدید نزدیک به نزدیک ۲۰۰ هزار نفر می‌رسد.  در دیداری که با حجت‌الاسلام «موسوی» امام جمعه خوزستان داشتیم، ایشان بیان داشتند که وضعیت فرهنگی خوزستان به‌خاطر دو سال تعطیلی راهیان نور دچار مشکل شده است؛ چراکه راهیان نور اثرات فرهنگی بسیار خوبی در استان خوزستان دارد و منشأ اثرات معنوی است.

همایش “ترویج فرهنگ ایثار و شهادت” خرداد در شیراز برگزار می‌شود

رئیس دانشگاه آزاد شیراز:

همایش “ترویج فرهنگ ایثار و شهادت” خرداد در شیراز برگزار می‌شود

همایش "ترویج فرهنگ ایثار و شهادت" خرداد در شیراز برگزار می‌شود

 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شیراز، اعلام کرد که همایش ملی ” ترویج فرهنگ ایثار و شهادت” در هفته اول خردادماه امسال به میزبانی این دانشگاه و با همکاری نهادهای مختلف مرتبط، برگزار خواهد شد.

محمدرضا قائدی چهارشنبه ٢١ اردیبهشت در یک کنفرانس خبری که با حضور مدیرکل بنیاد حفظ آثار فارس برگزار شد، هدف از برگزاری این همایش را در مرحله اول آشناسی جوانان، دانش آموختگان جوام ععلمی و کسانی که تجربه حضور در جبهه ایثار و شهادت را نداشتند با مقوله شهادت و روحیه ایثار و از خود گذشتگی شهدا، ایثارگران و جانبازان والا مقام کشور و الگو برداری از سیره زندگی این بزرگان، برشمرد. 

او اظهار کرد: اولین همایش ملی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که توسط دانشگاه آزاد اسلامی شیراز و با همکاری اداره کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس، روز چهارم خرداد برگزار خواهد شد، با تشکیل شورای سیاست گذاری و کمیته علمی همایش متشکل از مسئولین استانی و چهره‌های بر ترعلمی دانشگاههای مختلف کشور که در زمینه ایثار و شهادت تخصص علمی دارند، کار خود را از مهر ماه سال گذشته آغاز کرده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شیراز خاطرنشان کرد: در راستای برگزاری این همایش تفاهم نامه‌ای با پایگاه استنادی علوم جهان اسلام‌منعقد شده و همچنین سامانه همایش‌های علمی کشور (سیویلیکا) در راستای نمایه سازی مقالات دریافتی و پذیرفته شده همایش، فعالیت خواهد کرد.

قائدی اضافه کرد: برای امکان انعکاس مقالات این همایش  تفاهم نامه ای نیز با نشریه «سیاست گذاری محیط شهری» در راستای چاپ مقالات برتر همایش با تایید داوران در شماره‌های ویژه این فصلنامه علمی دانشگاه آزاد داسلامی واحد شیراز منعقد شده است.

همایش "ترویج فرهنگ ایثار و شهادت" خرداد در شیراز برگزار می‌شود

سردار سعید کوشکی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس فارس نیز در نشست خبری از دریافت تعداد ۲۱۲ مقاله در محورهای مختلف توسط دبیرخانه این همایش خبر داد.

او افزود: تعداد ۱۹۱ مقاله بر اساس نظر داوران تخصصی که متشکل از ۳۸ نفر از اساتید دانشگاههای مختلف کشور بوده مورد تایید در قالب‌های (شفاهی، پوستر و چاپ در کتابچه) مورد پذیرش واقع شده است.

این مقام مسئول در استان فارس خاطرنشان کرد که طبق تصمیم شورای سیاستگذاری و کمیته علمی همایش به تعداد ۳۰ مقاله برتر همایش با تایید کمیته داوران و علمی، لوح برتر و جوایزی اهدا خواهد شد.

کوشکی گفت: همچنین ذیل برگزاری این همایش، کمیته هم اندیشی و ترسیم سند همایش توسط نخبگان لشکری و کشوری و اساتید برجسته و متبحر در این زمینه برگزار می‌شود و نسخه نهایی این گفتمان در کنار کتابچه همایش به چاپ و در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

ایثارگران شهرستان های تهران تبدیل وضعیت می‌شوند

ایثارگران شهرستان های تهران تبدیل وضعیت می‌شوند

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران گفت:با پیگیری‌های صورت گرفته بیش از ۱۴۴۰ ایثارگر مشمول شاغل در دستگاه‌های اجرایی یا تبدیل وضعیت شدند یا فرآیند آن در حال انجام است و در آینده نزدیک قطعی خواهد شد.

به گزارش ایثارخبر، عبدالله مرتضوی در نخستین نشست شورای معاونان که باهدف تبیین و تشریح بیشتر برنامه عملیاتی سال ۱۴۰۱ در سالن شهدای ترور برگزار شد، با بیان اینکه امسال فصل نو شدن طبیعت با بهارِ معنوی انسان متقارن شد، تا زمینه تحول و تولدی دیگر را برای ما فراهم آوردتوضیح داد: در آستانه سالی که به فرموده مقام معظم رهبری سال «تولید؛ دانش بنیان و اشتغال آفرین» نامگذاری شد، بنیاد شهرستان‌های استان تهران در حوزه اشتغال و کارآفرینی رتبه‌ برتر را در کشور کسب کرد و این امر نشانگر تلاش برای تحقق سیاست‌های بنیاد در راستای حل مشکلات ایثارگران در حوزه اشتغال و کارآفرینی است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران گفت: بر لزوم تحقق منویات مقام معظم رهبری در حمایت از تولید و اشتغال تأکید کرد و افزود: با توجه به پیام‌های نوروزی مقام معظم رهبری در سال‌های گذشته با نامگذاری‌های عمدتا از جنس اقتصادی، اهمیت این موضوع بیش از پیش نشان‌دهنده آن است که کشور و سیاست‌های کلان آن باید به سمت و سویی حرکت کند که چرخه‌های اقتصادی با قدرت بیشتری به حرکت در بیاید.

وی بر لزوم حمایت از کارآفرینان و تولیدکنندگان ایثارگر تأکید کرد و ادامه داد: در حوزه ایثارگری، ما ایثارگران کار آفرین خوش فکر و تلاشگری داریم که در زمینه‌های فرهنگی، صنعت، کشاورزی، خدمات تولیدی و سایر حوزه‌ها در حال تلاش هستند و حمایت‌های همه‌جانبه از این عزیزان ضمن تسهیل و حمایت از تولید، منجر به ایجاد اشتغال می‌شود.

مرتضوی با تشریح اقدامات صورت گرفته در اجرای بند (د) تبصره (۲۰) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور در خصوص تبدیل وضعیت مشمولان ایثارگر شاغل در دستگاه‌های اجرایی که پرونده ایثارگری آن‌ها در شهرستان‌های استان تهران است، افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته بیش از ۱۴۴۰ ایثارگر مشمول شاغل در دستگاه‌های اجرایی یا تبدیل وضعیت شدند یا فرآیند آن در حال انجام است و در آینده نزدیک قطعی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: آموزش و توانمندسازی ایثارگران در حوزه اشتغال و کارآفرینی، استفاده از ظرفیت بخش غیردولتی، استخدام از طریق شرکت در آزمون، مساعدت در اعطای پروانه کسب و ارائه تسهیلات اشتغال از عمده فعالیت‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران در سال گذشته بود و امیدواریم با جدیت و همت مضاعف در سال پیش رو شاهد افزایش خدمت به ایثارگران عزیز در حوزه اشتغال باشیم.

مرتضوی با اشاره به نقاط قوت برنامه عملیاتی تدوین شده سال ۱۴۰۱ در بنیاد و پایش فعالیت‌های انجام شده در راستای رسالت بنیاد شهید و امور ایثارگران، ادامه داد: با توجه به رویکرد جدید در سال ۱۴۰۱ در نحوه تخصیص بودجه، از این‌رو تمام فعالیت‌های بنیاد باید در چارچوب اعتبارات و به صورت هدفمند باشد و هر برنامه‌ای در زمان پیش‌بینی شده عملیاتی و در موعد مقرر اجرا شود و همچنین تمام کارکنان باید با برنامه عملیاتی سال جدید آشنایی کامل داشته باشند و آنها را به مشارکت در امور سوق دهیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران گفت: امروز کارآفرینان شاهد و ایثارگر در شهرستان‌های استان تهران با روحیه جهادی و ایثارگری در جبهه‌های تولید، در حال تلاش هستند و ما وظیفه داریم با تمام توان از کارآفرینان فعال در تولید و طرح‌های نوآورانه حمایت کرده و برای تحقق منویات مقام معظم رهبری در حوزه تولید و اشتغال جامعه شریف ایثارگری از همه ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

مراسم تشییع شهید گمنام در شهریار

مراسم تشییع شهید گمنام در شهریار

 مراسم تشییع شهید گمنام در شهرستان شهریار از ناحیه مقاومت بسیج برگزار شد و پیکر مطهر این شهید والامقام در اردوگاه شهید منتظری آرام گرفت.

مراسم تشییع و تدفین پیکر مطهر شهید گمنام دوران دفاع مقدس از ناحیه مقاومت بسیج شهرستان شهریار به اردوگاه شهید منتظری برگزار شد.

این شهید والامقام در عملیات بدر سال ۱۳۶۳ به درجه رفیع شهادت نائل شد و بر دوش مردم شهید پرور شهرستان شهریار در معیت پرچم متبرک رضوی و با حضور جمعی از خادمیاران رضوی، فرهنگیان ، دانش‌آموزان ، مسوولان و خانواده معظم شهدا به آرامگاه ابدی بدرقه شد و در آنجا آرام گرفت شد.

اردوگاه شهید منتظری محل حضور دانش‌آموزان ، دانشجویان و اجتماع جوانان استان تهران است و امروز شهید خوش نام را به آغوش گرفت.

شهرستان شهریار میزبان ۳۷ شهید گمنام است که در مناطق مختلف این شهر در بوستان‌ها، پادگان‌ها و مراکز مختلف تدفین شده‌اند.

نماز بر پیکر پاک شهید گمنام توسط امام جمعه این شهرستان اقامه شد و پیکر مطهر شهید گمنام با احترام نظامی یگان دژبان ارتش جمهوری اسلامی ایران در اردوگاه شهید منتظری به خاک سپرده شدند.

همزمان با دفن پیکر پاک این شهید گمنام ، ذاکرین اهل‌بیت(ع) در جمع مردم انقلابی و شریف شهریار و تشییع کنندگان ، به مداحی در وصف شهدا و مقام آنها پرداختند.

تشییع شهید حقیقی در مبارک آباد

تشییع شهید حقیقی در مبارک آباد

ایسنا/فارس مراسم تشییع و تدفین شهید حبیب‌الله حقیقی با حضور مردم خداجوی شهر مبارک آباد شهرستان قیروکارزین برگزار شد.

پنجشنبه 16 دیماه و همزمان با سالروز شهادت بانوی دوعالم، حضرت فاطمه زهرا(س)، مراسم تشییع و تدفین شهید تازه تفحص و شناسایی شده، حبیب‌الله حقیقی در شهر مبارک آباد قیرو کارزین برگزار شد.

در این مراسم پیکر مطهر شهید حقیقی از میدان عاشورا در شهر مبارک آباد بر روی دستان مردم قرار گرفت و تا گلزار شهدا این شهر و آرامگاه ابدی‌اش، تشییع شد.

به گزارش ایثار خبر، شهید حقیقی سال ۱۳۴۹ در شهر مبارک آباد قیر و کارزین استان فارس، دیده به جهان گشود و یکم خرداد سال ۱۳۶۱ در عملیات بیت‌المقدس در منطقه خرمشهر شهید شد و پیکر مطهرش در منطقه برجای ماند.

با لطف الهی و با تلاش گروه‌های تفحص شهدا پیکر مطهر شهید حقیقی کشف و شناسایی شد و امروز پنجشنبه ۱۶ دی سال ۱۴۰۰ همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (سلام‌الله‌علیها) در گلزار شهدای شهر مبارک‌آباد تشییع و تدفین شد.

بازگشت شهید بعد از ۳۹ سال به زادگاهش

بازگشت شهید بعد از ۳۹ سال به زادگاهش

 پیکر مطهر شهید علی‌اصغر شهبازی، بعد از ۳۹ سال به وطن بازگشت و در میان استقبال و بدرقه باشکوه مردم، به خاک سپرده شد.

مراسم تشییع و خاکسپاری شهید علی‌اصغر شهبازی، با حضور گسترده مردم روستای دهبه از توابع شهرستان قیروکارزین، همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)، برگزار شد.

شهید شهبازی یازدهم تیر ماه سال ۱۳۴۶ در روستای دهبه قیروکارزین چشم به جهان گشود و بعد از تحصیلات ابتدایی در زادگاهش، برای ادامه درس به شهرستان فیروزآباد رفت.

آن شهید سال ۱۳۶۰، به عنوان بسیجی به جذب و فروردین سال ۱۳۶۱ به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل اعزام و در اردیبهشت همانسال و در عملیات بیت‌المقدس، مفقودالاثر شد.

امروز پنجشنبه ۱۶ آذر، بعد از ۳۹ سال هویت آن شهید والامقام شناسایی و طی مراسم باشکوهی در خاک زادگاهش آرام گرفت.

شهادت سرباز مرزبان قزوینی در درگیری با قاچاقچیان مسلح

شهادت سرباز مرزبان قزوینی در درگیری با قاچاقچیان مسلح

سرپرست معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان قزوین گفت: در پی وقوع درگیری مرزبانان گروهان مستقل مرزی بسطام استان کردستان با قاچاقچیان مسلح، سرباز وظیفه مهدی محرم که اهل و ساکن قزوین بود، به درجه رفیع شهادت نائل شد.

رحیم خامدی با اعلام این خبر بیان کرد: در پی وقوع درگیری مرزبانان گروهان مستقل مرزی بسطام استان کردستان با قاچاقچیان مسلح، این گروهان حین پایش و مراقبت از نوار مرزی، با قاچاقچیان مسلح درگیر شد که در این درگیری، سربازان ولایت مقتدرانه و با شجاعت با قاچاقچیان مقابله کردند.

وی افزود: قاچاقچیان به محض مشاهده مرزبانان، اقدام به تیراندازی به‌سمت آنان کرده و مأموران نیز بلافاصله با اتخاذ موضع و تاکتیک عملیاتی مناسب، مقابله به مثل کردند که به‌علت حجم زیاد آتش، قاچاقچیان تاب مقابله نداشته و پس از ساعتی درگیری مسلحانه، عرصه را بر خود تنگ دیده و با استفاده از پوشش کوهستانی و تاریکی شب از محل متواری شدند.

بنا بر اعلام پایگاه اطلاع رسانی پلیس قزوین، خامدی اظهار کرد: در این درگیری سرباز وظیفه مهدی محرم که اهل و ساکن قزوین بود، با رشادت تمام در برابر قاچاقچیان مسلح ایستادگی کرده و در نهایت به درجه رفیع شهادت نائل شد.

سرپرست معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان قزوین در پایان ضمن تبریک و تسلیت به خانواده این شهید والامقام و همرزمانش، خاطرنشان کرد: سلحشوران مرزبانی جانانه از مرزها دفاع می‌کنند و قطعاً راه این شهیدان در دفاع از کشور و ارزش‌های نظام و انقلاب ادامه خواهد داشت.

شهیده فاطمه اسدی به جوانمردی معنایی تازه بخشید

زینب سلیمانی:

شهیده فاطمه اسدی به جوانمردی معنایی تازه بخشید

فرزند سردار شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: ای شهیده عزیز شهادت مبارک، تویی که رفتی تا همسرت را از اسارت بد طینتان رهایی بخشی، تویی که مردانگی را تعریف کردی و به جوانمردی غنا بخشیدی و امروز مادرانه ما را دور هم جمع کردی تا با تشییع استخوان‌های به جامانده از پیکر مطهرت رزق کریم شهادت را از خداوند طلب کنی و برای خود و فرزندانمان عاقبت بخیر و رضوان الهی را مسئلت کنی.

زینب سلیمانی امروز (۲۵ آبان) در آیین تشییع پیکر شهیده فاطمه اسدی اولین زن شهید تفحص شده در کشور اظهار کرد: شهید قاسم سلیمانی به مردم کرُد بسیار علاقه‌مند بود و این را می‌توان در سیر زندگی حاج قاسم دید.

سلیمانی بیان کرد: برای حاج قاسم سنی، شیعه و مسیحی فرقی نداشت؛ حاج قاسم برای همه آزادی خواهان و مظلومان جهان می‌جنگید.

وی عنوان کرد: امام عاشوراییان تاریخ گفته بود شهادت هنر مردان خداست و ما می پنداشتیم مادران این سرزمین شهید پرور تنها شیر شهادت را با رزق حلال و پاک به شهیدان نوشانده، غافل از آنکه آن‌ها خود سرچشمه آب زلال شهادت هستند و خود بیش از فرزندانشان از شراب طهور شهادت نوشیده و سرمست از آن هستند.

سلیمانی ادامه داد: خیل بیشماری از این مادران هنگامی که قرآن را برسرفرزندانشان می‌گرفتند تا آن‌ها را برای گام نهادن در مسیر ایثار و شهادت و جانبازی در راه قرآن بدرقه کنند در بلندای معرفت ایمانی  به شهود شهادت می‌رسیدند که شاعر شیرین سخن ما خوش فرمود “در رفتن جان از بدن گویند هر گونه سخن، من خود به چشم خویشتن دیدم که جانم می‌رود، لکن مادرانه ماندند و راست قامتی و صلابت ایمانی خود را حفظ کردند تا کمر اسلام و مسلمین خم نشود.

وی افزود: به همین دلیل جبهه‌ها و صحنه‌های ایثار و مقاومت ما همواره از بوی خوش مادر عطرآگین و ترنم نام دخت پیامبر اعظم (ص) و ام ابیها رمز عملیات رزمندگان اسلام بوده است.

سلیمانی بیان کرد: از سوی دیگر فرزندان این آب و خاک که پروانه‌وار جان در آتش شهادت سوزانده‌اند، این فوض عظیم را از برکت بوسه بر دستان پدران و صورت نهادن بر کف پای مادرانشان کسب می‌کنند و خداوند که تنها شاهد التماس و اصرار آن‌ها در کسب رضایت مادرانشان بوده است وقتی رضایت مادرانشان را به دست آوردند آن‌ها را برسر سفره رضایت خود نشانده و رزق کریم را نصیبشان می‌کند.

وی ادامه داد: به یاد بیاوریم شهید حججی عزیز را که توفیق بی‌سر شدن در راه دوست را هنگامی به دست آورد که خم شد و سر بر پای پدر و مادر نهاد و رضایت آنان را برای رفتن به جبهه‌های اسلام و دفاع از حرم جلب کرد.

سلیمانی افزود: علاوه بر این تاریخ این سرزمین مزین به نام شیرزنانی است که دوشادوش مردان غیور میهن اسلامی در راه اعتلای نام اسلام و ایران اسلامی، جان برکف مجاهدت کردند و صحنه‌های پرشکوه از ایثار و ایستادگی در راه حق در مقابل دشمنان را به نمایش گذاشتند.

وی اضافه کرد: زنان قهرمانی که با یک دست سلاح عفت و با دست دیگر سلاح غیرت در میدان حماسه حاضر شده و برخی شربت شهادت را نوشیده و یا به افتخار جانبازی نائل شدند و برخی نیز در آزمون الهی اسارت در دست دژخیمان حسرت تسلیم شدن را بر دل دشمنان گذاشتند و با صبر و بصیرت مثال زدنی خود معلمان ایستادگی و مقاومت ملت سلحشور ایران شده و همچنان در گوش جان فرزندان ایران و آب و خاک این کشور همچنان درس مقاومت و ایستادگی را زمزمه می‌کنند.

سلیمانی تصریح کرد: امروز در محضر مادری پاک از مادران این سرزمین هستیم که خود خواسته پای در آتش نمرودیان زمان نهاد تا ابراهیمش را که به دلیل خدماتش به پاسداران و جبهه اسلام گرفتار شعله‌های خشم و کینه آنان شده بود نجات دهد اما خود در دام جنایتکاران اسیر شد و جز خدا چه کسی می‌داند ضجه‌های پسر شیرخوارش را که از او جدا کردند چه زخم عمیقی بر جانش نهاد.

وی ادامه داد: غیرت و شجات و صلابت بی نظیر او  چنان بود که اگر چه اسیر بود، انگار دیو سیرتان دموکرات که از مردی تنها نام آن را یدک می‌کشیدند به اسارت گرفته است به همین خاطر چون نتوانستند سرو مادرانه‌اش را بشکنند و خم کنند تیغ کین بر جانش نشاندند و او را ناجوانمردانه به شهادت رساندند.

سلیمانی بیان کرد: امروز شهیده گرانقدر فاطمه اسدی دختر ایران زمین است که از مشرق استخوان‌های به جا مانده از او خورشید حقانیت اسلام و انقلاب اسلامی در آسمان‌های سرزمین دلیرمان ایران عزیز طلوع کرده است تا بار دیگر ظلمت، تباهی، سیاهی و پلیدی دشمنان قسم خورده اسلام عزیز را بشکند و دل و جانمان را به نور شهادت روشن و به گرمای غیرت دینی گرم سازد.

وی تاکید کرد: دشمنان ما بدانند تا زنان قهرمان و مادرانی پاک ‌نهاد مانند او هستند فرزندان ایران زمین که شیر شجاعت و دلیری آنان را نوشیده خواب راحت را از چشمانتان خواهد ربود و مزدورانشان چه دمکرات و چه داعش را ناکام خواهند کرد.

سلیمانی خاطرنشان کرد: بی شک پدرم حاج قاسم براساس خوی همیشگی‌اش امروز در کنار ما است و انشالله در بهشت برین خوش آمدگوی این بانوی قهرمان است؛ او همچنان که در دنیا بر گوشه چادر عفت و تقوای مادران شهید بوسه می‌زد امروز با بوسه بر کفنی که استخوان‌های به جامانده از این شهیده عزیز را در خود جای داده است همراه یاران و هم‌رزماش به استقبال او خواهند آمد.

وی عنوان کرد: شهید سلیمانی به او خواهد گفت سال‌ها پس از آن که تو گرفتار مزدوران گروهک تبهکار دموکرات شوی سرزمین‌های اسلامی و جبهه مقاومت با پدیده گروهک‌های دست ساخت آمریکای جنایتکار و صهیونیسم بین الملل از جمله داعش مواجه شد که تا توانستند جنایت کردند اما فرزندانی که از مادرانی همچون تو شیر شجاعت نوشیده بودند مردانه در برابر آنها ایستادند و نه تنها از حریم حرم اهل بیت پیغمبر(ص) که از جمهوری اسلامی که پدرم آن را حرم می‌دانست؛ دفاع کردند تا امثال دموکرات‌های داعش مسلک نتوانند داغ مادرانی چون تو را بر دل فرزندانشان بنشانند و شیرخوراگانی مانند پسرشیرخوار تو را به شهادت برسانند و سایه یتیمی را بر سر دختران ایران زمین مانند دختر تو بیفکنند.

دختر شهید سلیمانی گفت: شهید قاسم سلیمانی به او خواهد گفت “طوبی لها” چه خوش عاقبتی بوده‌ای که در سلسله شهدا که سلسه جانبان آن فرزند پاک نبی مکرم اسلام حضرت سیدالشهدا (ع) است نامت سبز شد؛ “سلسله موی دوست حلقه دام بلاست، هرکه در این حلقه نیست فارغ ازین ماجراست”.

وی در پایان سخنان خود عنوان کرد: ای شهیده عزیز شهادت مبارک، تویی که رفتی تا همسرت را از اسارت بد طینتان دموکرات رهایی بخشی اما خدا خواست امروز یاد و نامت رهایی بخش مردان و زنان ایران بلکه ملت‌های آزدیخواه از اسارت دنیا و شهوات و تمایلات فانی و زودگذر شود تویی که مردانگی را تعریف کردی و به جوانمردی غنا بخشیدی و امروز مادرانه ما را دور هم جمع کردی تا با تشییع استخوان‌های به جامانده از پیکر مطهرت رزق کریم شهادت را از خداوند طلب کنی و برای خود و فرزندانمان عاقبت بخیر و رضوان الهی را مسئلت کنی.

حضور مسئولان راهیان نور در آذربایجان غربی

حضور مسئولان راهیان نور در آذربایجان غربی

حضور مسئولان راهیان نور در آذربایجان غربی

مسئول سازمان اردویی،راهیان نور و گردشگری سپاه و بسیج و مسئول راویان یادمان های دفاع مقدس سپاه و بسیج با حضور در استان آذربایجان غربی از یادمانهای دفاع مقدس این استان بازدید کردند.

به گزارش ایثارخبر، سردار عباس مطهری مسئول سازمان اردویی،راهیان نور و گردشگری سپاه و بسیج به همراه سردار ابوالفضل  مسجدی از فرماندهان دوران دفاع مقدس و مسئول راویان یادمان‌های دفاع مقدس سپاه و بسیج، معاون اجرایی سازمان بسیج مستضعفین از اردوگاه‌های راهیان نور و یادمان‌های دفاع مقدس استان آذربایجان‌غربی بازدید کردند.

همچنین در این بازدید معاون هماهنگ کننده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی و همچنین مسئولان اردویی سپاه شهدای این استان همراهی می کردند. استان آذربایجان‌غربی از جمله استان‌های میزبان اردوهای راهیان نور است و همه ساله شاهد اعزام کاروان‌های راهیان نور از سراسر کشور به این استان هستیم که با وجود شیوع ویروس کرونا، زمان اجرای این اردوها تغییر یافت.

عزت الله ابراهیمی، مسئول سازمان اردویی سپاه شهدای آذربایجان‌غربی با اشاره به میزبانی از کاروان های راهیان نور در یادمان‌های دفاع مقدس این استان، بیان کرد: زائران در ارومیه مستقر شده و به صورت ویدیئو کنفرانس در جلسه شبکه خادمیاران سپاه شهداء شهرستان‌ها و مسئولین اردویی شهرستان‌ها شرکت کردند.

وی گفت: برپایی نشست صمیمی با منتخبین پایگاه‌های مقاومت بسیج و فعال در امور اردویی، بازدید از یادمان‌های نقده، پیرانشهر، سردشت، مهاباد و ارومیه در برنامه قرار داشت.

ترویج فرهنگ شهادت از ماموریت های اصلی وزارت ارشاد/ برگزاری جشنواره خاص درباره شهید سلیمانی

وزیر ارشاد اعلام کرد:

ترویج فرهنگ شهادت از ماموریت های اصلی وزارت ارشاد/ برگزاری جشنواره خاص درباره شهید سلیمانی

ترویج فرهنگ شهادت از ماموریت های اصلی وزارت ارشاد/ برگزاری جشنواره خاص درباره شهید سلیمانی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تجلیل از شهدا و ترویج فرهنگ شهادت یکی از مأموریت های اصلی و بنیادین ما در وزارت ارشاد خواهد بود زیرا تجلی فرهنگ انقلاب، حمایت از آرمان ها و مقاومت و استکبارستیزی ذیل شهادت قرار می گیرد و اگر سینما و یا هر یک از هنرهای ما می خواهد کار قوی انجام دهد باید به تحکیم این راه بیانجامد.

“محمدمهدی اسماعیلی” امروز ۲۳ شهریورماه در ارتباط ویدئوکنفرانس با ویژه برنامه “شکوه مادری” که در قالب طرح سه شنبه های تکریم کانون های مساجد کرمان و به منظور تجلیل از خانواده شهید جهانگیر صدقی ده زیاری برگزار شد، اظهار کرد: مردم شهیدپرور کرمان از پیشگامان انقلاب اسلامی هستند که قبل از پیروزی انقلاب، حماسه مسجد جامع کرمان را آفریدند و این حماسه و خباثتی که رژیم پهلوی آنجا از خود نشان داد از محورهای اصلی شعارهای انقلابیون و مردم در سراسر کشور بود.

وی با اشاره به حماسه های لشکر ۴۱ ثارالله در دفاع مقدس افزود: حماسه بزرگتری به نام کرمان و کرمانی ها در دفاع از حرم و با نام شهید عالی مقام حاج قاسم سلیمانی رقم خورد.

اسماعیلی با گرامیداشت یاد شهید جهانگیر صدقی ده زیاری تصریح کرد: شهدای ما به فرمایش امام(ره) امامزاده های عشق هستند؛ مرقد پاک شهدا سرشار از معنویت و اخلاص است و ایمان و حسی که با حضور در گلزارهای شهداء در ما ایجاد می شود، ما را برای پیمودن راهی که شهداء برای ما باز کردند، منسجم تر می کند.

وزیر ارشاد در ادامه بیان کرد: ویژگی اصلی انقلاب، ایثار و شهادت است و این انقلاب را امام(ره) بنیان نهاده و مقام معظم رهبری انقلاب ادامه دادند و بزرگانی مثل حاج قاسم سلیمانی آن را برای ما زنده نگه داشتند.

وی با اشاره به اینکه مسیری که مقام معظم رهبری مکتب حاج قاسم نام نهادند، نشان دهنده راهی است که باید طی شود، افزود: هیچ مأموریت و تکلیفی جز انجام آرمان های انقلاب نداریم و این آرمان ها در همین مسیر توسط شهدا با خون آنان به امضا رسیده و باید این مسیر را ادامه بدهیم.

اسماعیلی با اشاره به تکریم خانواده های شهداء بیان کرد: این کارها در راستای ادای وظیفه است وگرنه همه وجود ما و مأموریت ها در راه احیای این مسیر قرار دارد و دولت مردمی و رییس جمهوری افتخار دارد که گامی در مسیر تحقق اهداف انقلاب اسلامی که همان اهداف شهداست، طی کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تجلیل از شهدا و ترویج فرهنگ شهادت یکی از مأموریت های اصلی و  بنیادین ما در وزارت ارشاد خواهد بود زیرا تجلی فرهنگ انقلاب، حمایت از آرمان ها و مقاومت و استکبارستیزی ذیل شهادت قرار می گیرد و اگر سینما و یا هر یک از هنرهای ما می خواهد کار قوی انجام دهد باید به تحکیم این راه بیانجامد.

وی افزود با اشاره به اینکه هنر انقلابی آن است که این ایثارگری ها را به تصویر بکشد، تصریح کرد: ما مدیون مادران و پدران شهیدی هستیم که در مکتب امام راحل و انقلاب، ابراهیم وار، اسماعیل های خود را به مسلخ شهادت بردند و باید همه همت و امکانات را بسیج و از اهالی هنر و فرهنگ درخواست کنیم در این مسیر به تولید متحوا بپردازند.

اسماعیلی بیان کرد: برای شهید حاج قاسم سلیمانی کار ویژه ای در وزارت ارشاد راه اندازی و جشنواره ای خاص حاج قاسم برگزار خواهیم کرد و در اداره کل ارشاد استان کرما نیز باید این مسئله در دستور کار باشد زیرا ما می خواهیم پیشانی کار وزارت ارشاد در دوره جدید یک مراسم و جشنواره برای شهید عالی مقام سلیمانی و برکتی برای همه کارها و فعالیت های ما باشد.