Category: اقتصادی

بیش از یک میلیون بسته معیشتی در ماه رمضان بین نیازمندان توزیع می شود

سردار سلیمانی در جمع خبرنگاران:

بیش از یک میلیون بسته معیشتی در ماه رمضان بین نیازمندان توزیع می شود

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: در ماه مبارک رمضان بیش از یک میلیون بسته را برنامه ریزی کردیم که در استانها تهیه و توزیع خواهد شد. چون مردم کمک می کنند پیش بینی می کنیم نزدیک به یک و نیم میلیون بسته با محتوای کالای ایرانی در بین نیازمندان توزیع خواهد شد.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج، سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در حاشیه مرحله چهارم نهضت کمک مومنانه که صبح امروز در سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد، با تبریک ماه مبارک رمضان اظهار داشت: نهضت کمک های مومنانه در سال گذشته خاطره خوشی از خود به جای گذاشت.

وی افزود: با توجه به اینکه مساوات یک فرهنگ اسلامی محسوب می شود چهارمین مرحله از این نهضت امروز آغاز می شود. بسته های امروز از محل واریزی مردم به حساب سازمان بسیج تهیه شده است. این بسته ها کاملا با اقلام ایرانی تهیه شده است.

سردار سلیمانی گفت: خیرین در این میان نقش برجسته ای دارند و امسال هم ان شاءالله ادامه پیدا خواهد کرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: در ماه مبارک رمضان بیش از یک میلیون بسته را برنامه ریزی کردیم که در استانها تهیه و توزیع خواهد شد. چون مردم کمک می کنند پیش بینی می کنیم نزدیک به یک و نیم میلیون بسته با محتوای کالای ایرانی در بین نیازمندان توزیع خواهد شد.

وی در خصوص کمک به آسیب دیدگان کرونا افزود: کمک به آسیب دادن کرونا و کسانی که قرنطینه می شوند در قالب همین بسته ها پیش بینی شده است و در قالب طرح شهید سلیمانی نیز وضعیت آنها پیگیری خواهد شد.

همکاری کانون وکلای دادگستری و بیمه رازی

همکاری کانون وکلای دادگستری و بیمه رازی

در امضای تفاهم نامه کانون وکلای دادگستری مرکز و بیمه رازی مطرح شد؛ صنعت بیمه مهم‌ترین پشتیبان نهاد وکالت

در مراسمی با حضور دکتر جلیل مالکی رییس هیات مدیره و رییس کانون وکلای دادگستری مرکز ، و دکتر علی جباری مدیر عامل بیمه رازی ، تفاهم نامه همکاری بیمه ای میان کانون وکلای دادگستری و بیمه رازی امضا شد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل بیمه رازی؛ رییس کانون وکلای دادگستری مرکز در این مراسم با اشاره به قدمت صد ساله و جایگاه ویژه کانون وکلا گفت: کانون وکلا ، خانه ملت ایران است. این کانون رسالت سنگینی بر عهده دارد و پشتیبان مردم در مراجع حقوقی و قضایی است و در راستای انجام این رسالت مورد تهدید و آسیب قرار دارد.
وی افزود : صنعت بیمه کشور در برابر مخاطرات و تهدیداتی که وجود دارد می‌تواند مهم‌ترین پشتیبان کانون وکلای دادگستری باشد.
دکتر جلیل مالکی با اشاره به ویژگی ذاتی وکالت که دفاع در مقابل ناحق و ظلم است تصریح کرد : با توجه به فلسفه وجودی بیمه که به نوعی ارائه امنیت خاطر به بیمه گذاران است ، طبیعتا صنعت بیمه می تواند نقش بسیار اساسی در حمایت از نهاد وکالت ایفاد کند و امیدواریم این زمینه همکاری که به صورت رسمی برقرار شد ، قبل از هرگونه مسائل مادی ، بعد حمایتی و معنوی بیمه رازی از وکلای دادگستری باشد که با کمک بیمه رازی ، همکاران ما و وکلای سراسر کشور با امنیت خاطر بیشتری به وظیفه و رسالت خودشان در دفاع از حقوق مردم در مراجع قضایی عمل کنند.
رییس کانون وکلای دادگستری در آئین امضای تفاهم نامه با بیمه رازی خاطر نشان کرد : اطمینان خاطر دارم که این همکاری تجربه موفق و سرفصل جدید و خوبی است و کانون وکلا در کنار بیمه رازی خواهد بود.

در این مراسم که دکتر عبدالله سمامی نائب رئیس هیات مدیره ، دکتر کارن روحانی نائب رئیس هیات مدیره ، سید کاظم حسینی عضو هیات مدیره ، محمد آشتینه عضو کمیسیون روابط عمومی و احمدرضا اسعدی نژاد دبیر کمیسیون روابط عمومی از کانون وکلای دادگستری مرکز و همچنین مهندس امیر رضا واعظ آشتیانی عضو هیات مدیره، دکتر حکیمه انصاری مدیر حقوقی و دکتر ناصرالدین اسلامی فرد مدیر روابط عمومی و بین الملل بیمه رازی نیز حضور داشتند ، مدیر عامل شرکت بیمه رازی گفت:صنعت بیمه از بخشهای مهم اقتصادی کشورمان است و یکی از محصولات استراتژیک مورد نیاز کشور که امنیت ، اطمینان و آرامش است را تولید می کند.

دکتر علی جباری افزود : شرکت بیمه رازی یکی از بزرگترین شرکتهای فعال در این صنعت است که امروزه بخش های مختلف اقتصادی ، صنعتی و اجتماعی کشور را تحت پوشش های مطلوب بیمه ای قرار داده است و آرامش و اطمینان را به بیمه گران خود در سراسر کشور ارائه می دهد.

دکتر جباری با بیان اینکه بیمه رازی توانائی ارائه انواع سرویس های بیمه ای مورد نیاز کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی فعال در عرصه های مختلف را دارا افزود : بیمه رازی آمادگی دارد ریسکها و تهدیدهایی که فعالان عرصه های مختلف اقتصادی ، صنفی و غیره با آنها روبرو هستند را تحت حمایت و پوشش بیمه ای خود قرار دهد .

مدیر عامل بیمه رازی تصریح کرد : امروز همه خوشحال هستیم که زمینه انحصاری قرارداد با یکی از نهادهای حقوقی که مرجع و محل رجوع مردم می باشد بیمه شده است و انشاء الله جامعه وکلای کشور از خدمات بیمه ای شرکت بیمه رازی در انواع رشته های بیمه ای برخوردار گردند .

اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر را از چالش های اجتماعی دور نگه می‌دارد

اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر را از چالش های اجتماعی دور نگه می‌دارد

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خوزستان گفت: شاغل شدن فرزندان شاهد و ایثارگر برای زندگی شخصی ایشان آتیه ساز است و آنها را از چالشهای بسیار و ناملایمات اجتماعی دور نگه می دارد و از بسیاری از امورات تعهدی بنیاد کاسته خواهد شد که با تعهد پذیری عزیزان شاهد و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد اهداف عالی نظام محقق خواهد شد.

عبدالرضا فرجیان در جلسه جذب و استخدامی خاص فرزندان شاهد و فرزندان جانباز ۷۰ درصد که با همکاری اداره اشتغال بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خوزستان برگزار شد، ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان به حاضران،  بند(ج) ماده ۸۷ قانون برنامه ششم را نقطه عطفی در امر ایجاد اشتغال پایدار فرزندان معزز شاهد و جانبازان ۷۰ درصد دانست و توضیح داد: شاغل شدن فرزندان شاهد و ایثارگر برای زندگی شخصی ایشان آتیه ساز است و آنها را از چالش های بسیار و ناملایمات اجتماعی دور نگه می‌دارد و از بسیاری از امورات تعهدی بنیاد کاسته خواهد شد که با تعهدپذیری عزیزان شاهد و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد اهداف عالی نظام محقق خواهد شد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خوزستان گفت: در همین راستا بر همه ارکان بنیاد لازم و ضروری است با مهم دانستن این فرصت با جدیت نهایت همکاری را برای جذب حداکثری این سهمیه انجام دهند و تمامی روسای بنیادهای تابعه می‌بایست از تمامی امکانات استفاده کنند و در ایام ثبت نام و زمان تعیین شده از  ۲۳ لغایت ۳۱ فروردین‌ماه افرادی که دور کاری می‌کنند هم باید با انجام فرآیندهای اطلاع‌رسانی در این امر مهم شرکت کنند.

وی افزود: کارکنان باید روزانه جدول اطلاع‌رسانی را تکمیل و در پایان وقت اداری به اداره کل ارسال کنند، همچنین هر بنیاد مکلف است با تشکیل کمیته هماهنگی ستاد نسبت به تسهیل و اتخاذ تصمیمات هرچه بهتر در اطلاع‌رسانی و رفع موانع شرکت فرزندان شاهد و جانبازان ۷۰ درصد در آزمون استخدامی اقدام کند و در پایان عملکرد بنیادها و ارزیابی هیچگونه اعتراضی متوجه بنیاد نباشد و حقی از عزیزان شاهد و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد تضییع نشود. 

بسیج برای تحقق شعار سال با تمام ظرفیت به میدان می آید

سردار سلیمانی در گفتگو با خبرگزاری بسیج:

بسیج برای تحقق شعار سال با تمام ظرفیت به میدان می آید

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: وظیفه بسیج به میدان آمدن با تمام ظرفیت‌ها برای تحقق شعار سال است.

سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج در استان البرز، در خصوص شعار سال مبنی بر”تولید، پشتیبانی ها و موانع زدایی ها”طی سخنانی اظهار داشت: مقام معظم رهبری راهبرد امسال را تولید، پشتیبانی‌ها و موانع زدایی‌ها تبیین کردند.

وی با بیان این که با توجه به ظرفیت‌های کشور در حال حاضر هجدهمین اقتصاد موفق دنیا هستیم، ادامه داد: بر اساس یافته ها‌ی موسسات معتبر بین المللی با سلسله توجه به ظرفیت‌های موجود اقتصادمان توانایی صعود به شش پله بالاتر را خواهد داشت.   رئیس سازمان بسیج مستضعفین راه صعود اقتصاد کشور به پله‌های بالاتر را حرکت به سمت تحقق اقتصاد مقاومتی مردم سالار دانست و گفت: تبیین مقام معظم رهبری مبنی بر تعریف و پیاده سازی نرم افزار‌هایی برای اقتصاد خانوار روستایی و شهری ناظر بر همین مردمی کردن اقتصاد مقاومتی است.

سردار سلیمانی تولید را دلیل وفور کالا در کشور، صادرات کالا، ارز آوری، افزایش ارزش پول ملی و در نتیجه افزایش قدرت خرید مردم دانست و افزود: وظیفه بسیج به میدان آمدن با تمام ظرفیت‌ها برای تحقق این راهبرد تبیین شده توسط مقام معظم رهبری است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به شروع کار بسیج در راستای تولید از سال‌های گذشته، اضافه کرد: امسال بسیج با آماده سازی کلیه ظرفیت هایش در سراسر جغرافیای ایران اسلامی به دنبال پیاده سازی تدبیر رهبر انقلاب است.

وی با اشاره به اقدامات جدید بسیج در مقابله با پیک چهارم کرونا، خاطرنشان کرد: ما هم به عنوان سازمان بسیج مستضعفین در کنار تمامی دستگاه‌های مسئول، وزارت بهداشت، کادر درمان و سایر مجموعه‌ها با تمرکز بر پیشگیری و قطع زنجیره ویروس به مبارزه با کرونا می‌پردازیم.

سردار سلیمانی راه مبارزه با کرونا را پیشگیری دانست و مطرح کرد: در اجتماعات پیشگیری‌هایی باید صورت گیرد که پیشگیری از این اجتماعات دارای اولویت و ضرورت است.

وی با بیان این که تلاش می‌کنیم که این موج هم مدیریت کنیم، ادامه داد: با مدیریت و بازگشت به روند طبیعی با توجه به پیش بینی‌ها و تمهیدات اتخاذ شده جهت تولید واکسن بومی، ان شا الله در آینده بسیار نزدیک این ویروس منحوس را در کشور تحت کنترل کامل قرار می‌دهیم.

سوء مدیریت دلیل نابسامانی در بازار «مرغ» است/ مانع زدایی از تولید با اولویت در مجلس و دولت پیگیری شود

حجت الاسلام تویسرکانی در گفتگو با خبرگزاری بسیج:

سوء مدیریت دلیل نابسامانی در بازار «مرغ» است/ مانع زدایی از تولید با اولویت در مجلس و دولت پیگیری شود

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه سوء مدیریت دلیل نابسامانی در بازار «مرغ» است، گفت: مانع زدایی از تولید با اولویت در مجلس و دولت پیگیری شود.

حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا تویسرکانی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج، در خصوص شعار سال اظهار داشت: مقام معظم رهبری چند سالی است که شعار سال را اقتصادی انتخاب می کنند و این به معنای آن است که ایشان درمان درد مردم را درمان مسائل اقتصادی تشخیص داده‌اند.

وی ادامه داد: متاسفانه مردم و مسئولین به طور شایسته به این شعارها توجه نکرده‌اند و مطالبات و خواست مقام معظم رهبری به صورت کامل و شایسته اجرا نشده است. امسال نیز در حقیقت سومین سالی است که پشت سر هم موضوع تولید به عنوان شعار سال اعلام می شود.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین انتخاب شعار در خصوص تولید توسط مقام معظم رهبری در سه سال متوالی را نشان دهنده اهمیت تولید دانست و گفت: کارشناسان و خبرگان مسائل اقتصادی تشخیص شان این بود که تا پشتیبانی از تولید و مانع زدایی ها شکل نگیرد، جهش تولید به صورت کامل محقق نخواهد شد؛ به همین دلیل است که باید پشتیبانی از تولید به صورت کامل، جدی گرفته شود و مانع زدایی ها به عنوان اولویتی در مجلس و دولت پیگیری شود.مجلس قوانین جدید در امر تولید طراحی کند


حجت الاسلام و المسلمین تویسرکانی با اشاره به نقش مهم مجلس در پشتیبانی از تولید تصریح کرد: در حقیقت مجلس است که باید پشتیبانی از تولید را نهادینه کند و موانع تولید را که به صورت قانون درآمده ابطال کرده و قوانین جدید در امر تولید طراحی کند.
وی افزود: در آستانه قرن جدید و چهل ساله دوم انقلاب حمایت از تولید و پشتیبانی و البته رفع منابع موانع تولید باید به صورت جدی توسط مسئولین دنبال شود.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری در سال جاری گفت: امیدواریم در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو رئیس جمهور، دولت و افرادی انتخاب شوند که باور به شعارهای سال و فرامین مقام معظم رهبری داشته باشند و در حقیقت معتقد باشند که حل مشکلات کشور در درون کشور اتفاق می افتد و گره کور زندگی برخی از مردم باید با دست خود مردم باز شود نه دست بیگانگان و دیگران.

حجت الاسلام و المسلمین تویسرکانی خاطرنشان کرد: آن چیزی که باید به آن توجه ویژه داشت بحث نگرانی ها و دغدغه های اقتصادی مقام معظم رهبری است.


سوء مدیریت دلیل نابسامانی در بازار «مرغ» است


وی ادامه داد: سختی معیشت حدود ۳۰ ملیون نفر از مردم برای نظام اسلامی بسیار سخت و گران تمام می شود، این افراد از قشر ضعیف جامعه که اکثراً در مناطق محروم و حواشی شهر ها زندگی می کنند جمعیت هایی که تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی، ستاد اجرایی فرمان امام و سازمان بسیج است. جمعیت زیادی برای جامعه ما که شعار عدالت و اسلام را می‌دهیم به حساب می آید.
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج تاکید کرد: تنها راه حل از بین بردن سختی معیشت زندگی مردم جدی گرفتن تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی هاست. کسانی که دلسوز این نظام هستند باید به این موضوع فکر کنند و تحقق این خواسته مقام معظم رهبری را به صورت جدی در دستور کار خود قرار دهند.

وی با اشاره به نابسامانی ها در حوزه تامین مرغ، گفت: سوء مدیریت و عدم نظارت و نداشتن برنامه درست برای انجام امور موجب به وجود آمدن این شرایط شده در غیر اینصورت مرغ به اندازه کافی در داخل کشور تولید می‌شود. کالا به اندازه کافی وجود دارد و اینکه این نابسامانی‌ها به وجود می آید به دلیل همان ناهماهنگی‌ها، عدم پشتیبانی ها و موانع است، که گره کار بخشی در دولت و بخشی دیگر در قوانین است که مجلس باید این قوانین ناکارآمد را اصلاح کند.

حجت الاسلام و المسلمین تویسرکانی گفت: البته قوه قضاییه نیز مسئولیت دارد و خوشبختانه در این سال‌های اخیر اقدامات بسیار خوب و پسندیده ای آیت الله رئیسی انجام داده اند.

وی افزود: امیدواریم که اقدامات قوه قضاییه همچنان با قدرت استمرار پیدا کند و شماها می بینید که آیت‌الله رئیسی در سفرهای استانی خود نیز عمدتاً به از بین بردن موانع تولید می پردازند و پشتیبانی قضائی از جهش تولید در قوه قضاییه صورت گرفته است که جای تقدیر و تشکر دارد اما در ارکان دیگر این حرکت انقلابی مشاهده نمی شود تا این جهش و پیشرفت اقتصادی در سفره های مردم دیده شود.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج در پایان تاکید کرد: البته ممکن است در آمار و سخنرانی ها مطالبی گفته شود اما آن چیزی که مهم است این است که مردم اقدامات صورت گرفته را بتوانند به خوبی حس و لمس کنند که از تولید پشتیبانی و موانع پیش روی تولید رفع شود.

بودجه سال ۱۴۰۰ بنیاد شهید و امور ایثارگران برنامه محور است

بودجه سال ۱۴۰۰ بنیاد شهید و امور ایثارگران برنامه محور است

معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگرانبر اهمیت برنامه محور بودن بودجه سال ۱۴۰۰ بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد.

مهندس سعید اوحدی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و تبریک سال نو، به مفاهیم تحولی دعای تحویل سال اشاره کرد و گفت: در آموزه‌های دینی، مخصوصاً در آموزه‌های مذهب شیعه به‌عنوان یک مذهب پویا، انسان مؤمن که به سیره ائمه اطهار (ع) تأسی می‌کند، انسان تحول‌گرا است که در یک چرخه تسلسل یکنواخت قرار نمی‌گیرد.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن قرائت دعای تحویل سال، عنوان کرد: دعای تحویل سال یک دعای کاملاً منطقی و منطبق با همه تحولات روحی و جسمی است که نگاه آن یک نگاه درونی به ویژگی‌های انسان است و نگاه بیرونی نیست. وقتی گفته می‌شود «یا مقلب القلوب» یعنی خداوند انقلاب را در درون دل انسان‌ها ایجاد می‌کند که یک حرکت درونی و جوهری است.

وی گفت: طبق گفته خداوند متعال، همه پدیده‌های عالم یک ظاهر و یک باطن دارند و این دعا می‌خواهد ما را از ظاهر تحولات طبیعتی که با چشم سر کاملاً مشهود است، به یک نگاه درونی به تغییر و تحولی که به دست خداوند است برساند.

اوحدی با بیان اینکه در دعای تحویل سال در واقع از خدا می‌خواهیم که مصادیق درونی حال ما را تغییر دهد، اضافه کرد: این دعا که به زیبایی تمام نقل شده، این نگاه را به درون انسان دارد که هر تحول بیرونی در واقع باید یک زمینه درونی داشته باشد. در شروع سال جدید باید از خودمان بپرسیم چرا در بنیاد شهید و امور ایثارگران خدمت می‌کنیم و واقعاً به دنبال چه هستیم. هدف ما باید خدمت به جامعه ایثارگری باشد، زیرا در آخرت شاخص‌های خداوند این نیست که ما در دنیا معاون بوده‌ایم یا کارمند یا مدیرکل، بلکه شاخص این است که چقدر با نیت صدق در خدمت ایثارگران بوده‌ایم و به چه میزان به خانواده شهید، جانباز و آزاده خدمت کرده‌ایم.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگرانیادآور شد: همه ما باید آن دنیا پاسخگو باشیم کسی که مسئولیتی داشته باشد، باید بیشتر پاسخگو باشد و هرچه مسئولیت هم بزرگتر باشد، مطمئناً سخت‌گیری بیشتری خواهد بود. لذا لازم است که در شروع سال جدید نیم نگاهی به گذشته داشته باشیم و ببینیم سال گذشته چه کرده‌ایم و چقدر از این نعمت بزرگ خدمت به جامعه شاهد و ایثارگر و فرصت‌هایی که خداوند در اختیار ما قرار داده، استفاده کردیم.

معاون رییس جمهور در پایان پس از استماع گزارش ملک محمد نجفی، معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران، با تشریح برنامه‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران در سال جاری و بودجه سال ۱۴۰۰، بر لزوم برنامه محور بودن بودجه سال جاری تأکید کرد و به بیان توصیه‌های راهبردی برای خدمت رسانی به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت پرداخت.

مسئولان نتوانستند معضل مرغ راحل کنند/ با افزایش قیمت مخالفیم

مسئول بسیج اصناف کشور:

مسئولان نتوانستند معضل مرغ راحل کنند/ با افزایش قیمت مخالفیم

مسئول بسیج اصناف کشور با بیان اینکه مسئولان محترم درسطوح مختلف نتوانستندمعضل تامین، تولید وتوزیع مرغ راحل کنند، گفت: قطعا ما با افزایش قیمت مرغ مخالفیم زیرا مردم تحت فشار‌هایی اقتصادی هستند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج، دکتر غلامرضا حسن پور عضو هیات عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی اعلام کرد: به فرموده پیامبر اعظم هر کس یک شب در آرزوی گرانی بر امت من باشد، خداوند اعمال او را تباه میکند.

وی افزود: باکمال تاسف و تعجب هرروز شاهد گرانی‌های بی دلیل و سازماندهی شده هستم که مورداخیرآن گرانی مرغ توسط قرارگاه به اصطلاح ساماندهی به مسولیت وزیرکشاورزی وعضویت برخی وزارتخانه‌ها ونماینده گانی ازسایرقواهستیم.

وی تصریح کرد: وقتی مسئولان محترم درسطوح مختلف نتوانستندمعضل تامین، تولید وتوزیع مرغ راحل کنند، به یکباره تسلیم برخی زیادی خواهی‌ها شده وبه جای حل مسآله، صورت مساله راپاک کردند وناگهان قیمت مرغ در اولین جلسه قرارگاه ساماندهی مرغ بیش ازبیست درصد افزایش یافت!

به گفته وی ادعای اولیه آقایان مسئول بویژه دروزارت کشاورزی، درتمام جلسات اعم ازجلسات وزارتخانه ومجلس شورای اسلامی که بنده نیزحضورداشتم ورسانه هابه آن پرداحتنداین بودکه درتامین وتولیدمرغ هیچ گونه مشکلی نیست وتمام مشکلات به توزیع ونظارت برمیگردد.

وی تاکید کرد: برای رفع این مشکل ادعایی، وبه درخواست وزیرصنعت، معدن وتجارت، بسیج اصناف کشوربا ارائه طرح “کاسب امین” وطرح”همیاران بازرسی” واردمیدان شد وبدون هیچ چشم داشتی وباساماندهی نیرو‌های داوطلب درمرحله اول حدود ۱۰ هزار واحد صنفی امین رابرای توزیع اقلام ضروری بویژه مرغ به سازمان‌های صمت سراسر کشورمعرفی نمود و ۴ هزار بازرس افتخاری نیز دراختیاراتاق اصناف وسازمان‌های صمت قرار داد، ولی باکمال تاسف مرغ مورد نیازمردم هیچ گاه تامین نشد و مقدارمرغ توزیع شده بامیزان مصرف تفاوت فاحشی داشت.

مسئول بسیج اصناف کشور گفت: به طورمثال درروز‌های دهم، یازدهم ودوازدهم فروردین کل مرغ توزیع شده برای مصرف استان تهران (تهران بزرگ وشهرستان‌های تهران) به طورمیانگین ۲۵۰ تن بود درحالی که مصرف خانوار در استان تهران درشرایط عادی حدودهزارتن است. به عبارتی در دوماه گذشته هیچ گاه نیاز هزار تنی استان تهران علی رغم همه ادعاهامبنی برجوجه ریزی گسترده وحتی ادعای توانمندی درصادادت مرغ، تآمین نشد. سوال اساسی اینجاست که علت کمبودمرغ وچندنرخی شدن آن وایجادبازارسیاه چیست؟

دکتر حسن پور اظهارداشت: افزایش قیمت مرغ چه رابطه‌ای با اشباع بازاردارد؟ این سوال میتواند یک پاسخ داشته باشد وآن اینکه دست‌هایی برای ایجاد کمبود کاذب مرغ درکاربوده تا همه را مجبور به تمکین درخصوص افزایش قیمت کنند واین عوامل آشکار وپنهان موفق شدندکه هم مردم راشرایط شیوع ویروس کرونا درصف‌های طولانی مرغ قرارداده و هم مرغ راباقیمت آزادحتی دوبرابرقیمت مصوب بفروشندوهم درنهایت قیمت مرغ رارسماافزایش دهند.

عضو هیات عالی نظارت برسازمان‌های صنفی می‌گوید: این درحالی است که به گفته مسولین تمام نهاده‌های با ارز ۴۲۰۰ به مرغداری‌ها تحویل داده شده ویکبارازجیب مردم این یارانه پرداخت شده است و هیچ اتفاق دیگری که بتواند در افزایش قیمت مرغ موثرباشد، نیفتاده است.

وی تاکید کرد: قطعا ما با افزایش قیمت مرغ مخالفیم زیرامردم تحت فشار‌هایی اقتصادی هستندو سزاوارنیست که بیش ازاین تحت فشارقرارگیرند بویژه در آستانه ماه مبارک رمضان بلکه راه کارآن را اعمال مدیریت صحیح ویکپارچه وصدور مجوز‌های جدید برای راه اندازی مرغداری‌ها وکشتارگاه‌های جدید به بخش خصوصی میدانیم.

دکتر حسن پور اعلام کرد: بسیج اصناف آمادگی خود را برای رفع این معضل بابکارگیری تمام ظرفیت‌ها به شرط واگذاری اختیارات کامل توسط دولت محترم، اعلام می‌دارد. همان گونه که درمدیریت ماسک درکشور کارنامه خوبی را ارائه داد.

وی در پایان با انتقاد از عملکرد برخی مسئولان و عدم دسترسی به آن‌ها در این ایام خاص گفت: برخی مسئولان چند روز مانده به پایان سال کشور را برای گذراندن تعطیلات نوروزی ترک کرده وامکان برقراری هیچ ارتباطی با آن‌ها وجودندارد. این درحالی است که دراین شرایط سخت مسولیت خطیری به عهده آنهاست.

سود مشارکت نمایندگان بیمه رازی واریز گردید

سود مشارکت نمایندگان بیمه رازی واریز گردید

در راستای توجه ویژه مدیریت عامل بیمه رازی به شبکه فروش و نظر به چرخش های استراتژیک این شرکت و نقش برجسته نمایندگان در راهبردها و اهداف سازمان، پرداخت سود مشارکت در منافع به نمایندگان برای اولین بار در بیمه رازی انجام شد.
به گزارش خبری سایت ایثار.خبر به نقل از روابط عمومی بیمه رازی ؛ با این اقدام، شرکت بیمه رازی در زمره معدود شرکت‌هایی در صنعت بیمه قرار گرفت که نسبت به پرداخت این امکانِ اختیاریِ قانونی به شبکه فروش خود اقدام نموده‌اند.

قابل ذکر است؛ پرداخت سود مشارکت در منافع علاوه براینکه موجب افزایش حس تعلق نمایندگان فعال و با ماندهِ عملیاتیِ مثبت نسبت به شرکت می‌شود در تشویق سایر نمایندگان به کنترل ریسک و همراهی با سیاست‌های شرکت نقش موثری ایفا می‌کند.

گفتنی است سودِ مشارکتِ پرداخت شده مطابق با ضوابط ابلاغی بیمه مرکزی و مربوط به عملکرد سال ۱۳۹۸ بوده و با عنایت به تاکیدات مدیریت عامل به صورت مستمر و هر ساله محاسبه و پرداخت خواهد شد.

سازوکار مجلس برای فروش اقساطی خودرو به جانبازان

سازوکار مجلس برای فروش اقساطی خودرو به جانبازان

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای وزارت صنعت، معدن و تجارت را مکلف کردند که از طریق شرکت‌های خودروسازی و ایران خودرو و سایپا نسبت به فروش اقساطی خودرو به جانبازان اقدام کند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) و در ادامه بررسی بخش هزینه‌ ای لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، ردیف ۲ بند «الف» و بند الحاقی ۲ تبصره ۷ را تصویب کردند.

طبق بند الحاقی ۲ ، وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف است از طریق شرکت های خودروسازی ایران خودرو و سایپا از محل تولید محصولات ملی خود نسبت به فروش خودرو به جانبازان بالای بیست و پنج درصد(۲۵%) دارای محدودیت های جسمی و حرکتی و جانبازان پنجاه درصد (۵۰%) تا هفتاد درصد (۷۰%) با معرفی بنیاد شهید و امورایثارگران با تقسیط پنج ساله اقدام کند و گزارش عملکرد را هر سه ماه یک بار به کمیسیون های برنامه و بودجه و محاسبات و صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ارائه کند.

طبق ردیف ۲ بند «الف» کلیه دستگاههای اجرائی موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری  و ماده (۲۹) قانون برنامه ششم توسعه از جمله دستگاهها و شرکتهای مستلزم ذکر یا تصریح نام مانند شرکتهای اصلی و تابعه وزارت نفت و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) مکلفند کلیه حسابهای ریالی خود (درآمدی و هزینه‌ای) را صرفاً از طریق خزانه‌داری کل کشور و نزد بانک مرکزی افتتاح کنند. دستگاههای یادشده موظفند کلیه دریافت‌ها و پرداخت‌های خود را فقط از طریق حساب‌های افتتاح‌شده نزد بانک مرکزی انجام دهند. نگهداری هرگونه حساب توسط دستگاههای مذکور در بانکی غیر از بانک مرکزی در حکم تصرف غیرقانونی در اموال عمومی است. نهادهای عمومی غیردولتی در رابطه با آن بخش از منابع خود که از محل منابع عمومی یا کمکهای مردمی تأمین می‌شود، مشمول حکم این جزء می شوند.

واگذاری زمین و کلنگ‌زنی احداث واحدهای مسکونی ایثارگران در ۲۲ استان

واگذاری زمین و کلنگ‌زنی احداث واحدهای مسکونی ایثارگران در ۲۲ استان

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: به مناسبت بیست و دوم اسفندماه و روز بزرگداشت شهدا در ۲۲ استان عملیات واگذاری زمین و آماده‌سازی بخشی از زمین‌های تخصیص یافته به ایثارگران خاتمه یافته و کلنگ زنی احداث واحدهای مسکونی انجام می‌شود.

محمود پاکدل در ابتدای سفر خود به استان ایلام با حضور در گلزار منور شهدای صالح‌آباد با قرائت فاتحه نسبت به مقام والای شهیدان ادای احترام کرد.
وی در ادامه با خانواده معظم شهید جاویدالاثر «فرج محمدیان»، جانباز گران‌قدر ۴۰ درصد «سید موسی موسویان» و آزاده سرافراز و جانباز ۴۰ درصد «عبدالعلی چراغی» دیدار و از ایستادگی و مقاومت آنان تجلیل و تقدیر کرد.
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران در جلسه شورای اداری بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام گفت: همه حوزه‌ها در بنیاد شهید و امور ایثارگران نظیر حوزه فرهنگی، درمان، توسعه و پشتیبانی و سایر قسمت‌ها در تلاش هستند که عملکرد خوبی را برای سازمان ایجاد کنند.
وی افزود: مسکن و اشتغال دو دغدغه اساسی مردم در کشور است و مختص به جامعه ایثارگری نیستند، از این رو باید با کار و تلاش شبانه‌روزی این مشکلات را برطرف کنیم.
پاکدل تأکید کرد: کوچک‌ترین غفلتی در مسیر ارائه خدمات باعث تضییع حقوق خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران می‌شود و به همین دلیل تلاش مجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگران بر این است که در حوزه‌های مختلف، هیچ فرصتی را برای احقاق حق جامعه ایثارگری از دست ندهیم.
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین در دیدار با حجت‌الاسلام و المسلمین کریمی تبار نماینده ولی فقیه در استان و امام‌جمعه ایلام با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه میان بنیاد شهید و امور ایثارگران و ۲۹ استانداری در سراسر کشور، گفت: کارگروهی برای اجرایی شدن تفاهم‌نامه‌ها تشکیل شده که کارگروه‌های اصلی در استان‌ها قرار دارند و کارگروه نظارتی نیز در مرکز مستقر هستند و به‌طور مستمر در استان‌ها حضور می‌یابند و درصد تحقق و اجرای این تفاهم‌نامه‌ها را بررسی می‌کنند.
وی افزود: تعداد زیادی از بندهای این تفاهم‌نامه‌ها اکنون در سطح کشور محقق شده است و به مناسبت بیست و دوم اسفندماه، سالروز فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر تأسیس بنیاد شهید، در ۲۲ استان، عملیات واگذاری زمین و آماده‌سازی بخشی از زمین‌های تخصیص یافته به ایثارگران خاتمه یافته و کلنگ زنی احداث واحدهای مسکونی انجام می‌شود که در نتیجه واگذاری نزدیک به بیست هزار واگذاری مسکن عملیاتی خواهد شد و مابقی نیز تا پایان دولت واگذار می‌شوند.
پاکدل به وضعیت اشتغال جامعه ایثارگری اشاره کرد و گفت: با پیگیری‌های مهندس اوحدی و جلسات مختلفی که برگزار شده مجوز ۱۲ هزار استخدام در ۵۰ دستگاه اجرایی صادر شده است.
وی همچنین به ارائه تسهیلات اشتغال‌زایی به متقاضیان شاهد و ایثارگر اشاره کرد و گفت: با توجه به وجود فرصت‌های اشتغال‌زایی در استان و تزریق اعتبارات، بخش عظیمی از متقاضیان این قشر عزیز از این تسهیلات بهره‌مند خواهند شد تا در تولید کشور نقش خود را ایفا کنند.
نماینده ولی فقیه در استان ایلام نیز در این دیدار با اشاره به تبعات و محرومیت‌های ناشی از جنگ ۸ ساله تحمیلی در این استان اظهار کرد: استان ایلام جزو استان‌های کم‌جمعیت کشور محسوب می‌شود که حدود ۴۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور همسایه عراق دارد.
حجت‌الاسلام و المسلمین کریمی تبار با اشاره به نقش استان ایلام در دوران هشت سال دفاع مقدس، تصریح کرد: مردم استان ایلام سختی‌های فراوانی را برای دفاع از خاک مقدس جمهوری اسلامی تحمل کردند و در این راه فداکاری‌های بی‌شماری انجام دادند.
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین در دیدار با محمد نوذری سرپرست استانداری ایلام در خصوص اقدامات بنیاد در رسیدگی به وضعیت معیشت جامعه ایثارگری و همچنین اجرای تفاهم‌نامه‌های مسکن و ساماندهی اشتغال ایثارگران گفت‌وگو کرد.
پاکدل در این نشست با اشاره به شرایط معیشتی جانبازان گفت: با توجه به اینکه حق معیشت عده‌ای از جانبازان از طریق بنیاد شهید و امور ایثارگران و مابقی نیز از طریق نیروهای مسلح پرداخت می‌شود، در اکثر استان‌ها این امر گلایه‌هایی را به وجود آورده و با رایزنی‌های انجام شده قرار است که مبالغ ریالی این خدمت در اختیار بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار گیرد تا از طریق بنیاد به‌صورت یکسان برای همه پرداخت شود.
وی ضمن تقدیر از توجه ویژه و حمایت‌های سرپرست استانداری ایلام نسبت به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران و استانداری ایلام در ارتباط با دو تفاهم‌نامه در حوزه اشتغال و ساخت مسکن متعهد هستند و ان‌شاءالله با تحقق این هدف مهم شاهد رفع مشکلات این عزیزان باشیم. با توجه به پیشرفت قابل توجه در ساخت مسکن ایثارگران امیدواریم در بازه زمانی مشخص شاهد اتمام تعهدات طرفین باشیم.
سرپرست استانداری ایلام نیز در این دیدار ضمن تشکر از خدمات بنیاد شهید و امور ایثارگران در استان ایلام، شکوه و عظمت امروز ایران را مدیون خون شهدا دانست و گفت: ایلام در ۸ سال جنگ تحمیلی رادمردانه از ایران اسلامی دفاع کرد و با تقدیم ۳ هزار شهید و بیش از ۱۲ هزار جانباز با فاصله رتبه اول ایثارگری در کشور را به خود اختصاص داده است.
محمد نوذری در ادامه بر ضرورت رفع مسائل و مشکلات خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران تأکید کرد و گفت: خوشبختانه در این دولت نگاه ویژه‌ای به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران شده است و در این مسیر دو مقوله مهم اشتغال و مسکن این عزیزان به‌صورت جدی در دستور کار بوده است.
لازم به ذکر است حجت‌الله فرهادی مدیرکل مددکاری و مشاوره بنیاد، محمود تبریزی مدیرکل تسهیلات رفاهی بنیاد، سردار حسن‌زاده مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد، سید نورالدین علم بلادی مدیرکل پذیرش و امور اداری بنیاد، خداکرم کولیوند مدیرکل مسکن و امور گلزارهای بنیاد و سیدباقر سیدرضایی مشاور معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این سفر پاکدل را همراهی کردند.