Category: بهداشت و درمان

تأمین سلامت ایثارگران یک ضرورت است

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد گفت: پیشگیری، درمان و ارتقای سلامت، توان‌بخشی و بازتوانی ایثارگران و آموزش پرستاران و پزشکان متصدی بخش درمان ایثارگران به‌طور جد باید موردتوجه قرار گیرد.

به گزارش ایسنا، سیروس آقابزرگی که در جمع کارکنان معاونت یهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد سخن می‌گفت، بیان کرد: تأمین سلامت خانواده‌های شهدا و ایثارگران، رسالت اصلی معاونت درمان است و تلاش ما باید در راستای تحقق این هدف مهم و حیاتی باشد.

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد گفت: پیشگیری، درمان و ارتقای سلامت، توان‌بخشی و بازتوانی ایثارگران و آموزش پرستاران و پزشکان متصدی بخش درمان ایثارگران به‌طور جد باید موردتوجه قرار گیرد. پایش سلامت جامعه هدف از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و باید نظارت دقیقی از سوی بنیاد بر فرآیند اجرای طرح انجام شود.

آقابزرگی شناسایی بیماران صعب‌العلاج و دارای بیماری‌های خاص را مورد تأکید قرار داد و یادآور شد: ارجاع پرونده‌های جانبازان صعب‌العلاج و فرزندان شاهد دارای بیماران خاص باید در دستور کار بنیاد شهرستان‌های تابعه باشد تا با تشکیل کمیسیون مربوطه اقدام لازم برای برقراری حق پرستاری و پرداخت کمک‌معیشت انجام شود.

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان با اشاره به لزوم ثبت اسناد پزشکی ایثارگران در سامانه سجایای بنیاد، گفت: ثبت مدارک و اسناد پزشکی جامعه هدف و سایر خدمات درمانی بنیاد، لازم و ضروری است و به‌عنوان سابقه پزشکی افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هزار اما و اگر در شهید محسوب شدن یا نشدن نیروهای امدادی

هزار اما و اگر در شهید محسوب شدن یا نشدن نیروهای امدادی

به آن ها که مینگری، گویی شجاعت در هیبت آدمی نشسته رو به رویت؛ گویی فداکاری آدمیست که در میان شعله های آتش، در میان خون و زخم امداد می دهد آدمیان را. حال، به جان فدا کردن کسانی که دنبال نجات جان و مال مردم بوده است چه می توان گفت جز شهادت؟ آیا شغل آتش نشانان، اورژانسی ها و سایر امدادگران جز ایثارگریست؟

به گزارش ایثار خبر، هزار اما و اگر در شهید محسوب شدن یا نشدن نیروهای امدادی وجود دارد. اما و اگری که حتی هنوز پس از چهار سال درباره شهدای حادثه پلاسکو نیز به آن رسیدگی نشده و آتش نشانانی که در حادثه پلاسکو جانشان فدا شد هنوز رسما شهید محسوب نمی شوند. 

به کلام ساده، اگر نیروهای امدادی آتش نشانی و اورژانس در میان حوادث و در حین عملیات جان خود را از دست دهند، بر اساس «آئین‌نامه تعیین مصادیق حکم شهید و سایر مصادیق ایثارگری» شهید محسوب نمی شوند. حتی این حق پس از چهار سال پیگیری سازمان آتش نشانی تهران و خانواده شهدای پلاسکو نیز محقق نشد و آتش نشانان پلاسکو هنوز به صورت رسمی شهید نیستند. به این آتش نشانان فداکار فقط عنوان شهدای خدمت اطلاق شده که عنوانی سازمانی است و از سوی آتش نشانی و شهرداری تهران به رسمیت شناخته می شود. عنوانی که هر چند بزرگ؛ اما تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران نیست. 

این مورد درباره شهدای سلامت اورژانس تهران هم تکرار شد؛ بطوری که حتی چهار تکنسین اورژانس تهران که بر اثر ابتلا به بیماری کووید19 جان خود را از دست دادند هنوز شهید محسوب نمی شوند. به گفته رییس اورژانس کشور پرونده این افراد یا برگشت خورده یا در دست اقدام است؛ اقدامی که مشخص نیست منجر به شهید محسوب شدن این فداکاران می شود یا خیر؟‌

به نظر می رسد مشخص نیست که نتیجه این مطالبه رسمی که با پیگیری های فراوان آتش نشانی و اورژانس رو به رو بوده است چه زمانی به نتیجه می رسد؛ اما سازمان های اورژانس و آتش نشانی هر دو اعلام کردند که پیگیر شهید محسوب شدن نیرو های امدادی خود که در حوادث، بلایا و سوانح جانشان را بر کف دستانشان قرار می دهند، هستند. 

بر همین اساس مهدی داوری -مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران- درباره مطالبه سازمان آتش نشانی برای شهید محسوب شدن آتش نشانانی که طی عملیات جان خود را از دست می دهند، اظهار می کند که درباره پیگیری های صورت گرفته سازمان آتش نشانی تهران در خصوص شهید محسوب شدن آتش نشانان از سوی بنیاد شهید، مبنای اقدام سازمان آتش نشانی دستور العمل های ابلاغ شده است. 

وی ادامه می دهد: مصوبه ای در شورای شهر تهران مطرح است که اعطای تسهیلات به فداکاران و جانبازان عملیات است. طبق این مصوبه امتیازاتی به این افراد تعلق می گیرد؛ اما این فقط در چارچوب مدیریت شهر است. 

داوری می گوید: همچنین پیگیری هایی از سوی شهرداران و سازمان آتش نشانی با بنیاد شهید انجام شده؛ اما هنوز بنیاد شهید نپذیرفته که آتش نشانانی که در راه خدمت جان خود را از دست می دهند شهید قلمداد کند و تحت پوشش خود درآورد. پیگیری های سازمان آتش نشانی ادامه دارد و رایزنی هایی صورت گرفته است. اخیرا نیز یکی از اعضای شورای شهر تذکری را در این خصوص مطرح کردند. 

وی می افزاید: هنوز اتفاق خاصی رخ نداده است؛ اما امیدواریم که این هم افزایی موجب شود که بنیاد شهید این را بپذیرد. هنوز پاسخ روشنی دریافت نکرده ایم و با تغییرات مدیریتی که اتفاق افتاده است این را پیگیری خواهیم کرد که به نتیجه مطلوب برسیم. 

به گزارش ایسنا، داوری می گوید: واقعیت این است که موضوع شهید محسوب نشدن جان‌باختگان آتش نشان در حوادث فقط یکی از مواردیست که آتش نشانی تهران آن را پیگیری می کند. مشکلات معیشتی و سختی کار آتش نشانان نیز از دیگر مواردی است که باید از سوی مسئولان در اولویت پیگیری قرار داده شود. نیاز است که معیشت آتش نشانان بیشتر مورد توجه مدیران شهری قرار گیرد و به موضوعاتی مثل مسکن نیز توجه بیشتری شود.

همچنین دکتر پیمان صابریان -رئیس سازمان اورژانس کشور- نیز در این رابطه گفته است که متاسفانه طی سال های گذشته طی دفعاتی شاهد جانباختن برخی از تکنسین های اورژانس بوده ایم که بسیاری از این عزیزان جان خود را حین خدمت رسانی در حوادث و موارد اورژانسی و یا در راه مقابله با بیماری کووید۱۹ از دست داده اند. 

وی می گوید: متأسفانه این عزیزانی که حین خدمت‌رسانی جان خود را از دست دادند از سوی دستگاه های مربوطه شهید محسوب نشدند و این تقاضا را داریم که در این خصوص تجدید نظر جدی صورت گیرد. 

رئیس اورژانس کشور با اشاره به ابتلای تعداد بسیاری از تکنسین های اورژانس به کووید۱۹ ادامه می دهد: تعدادی از تکنسین های اورژانس نیز به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند. این در حالی است که متاسفانه چهار نفر از پرسنل اورژانس تهران که در راه خدمت رسانی جان خود را از دست دادند نیز شهید محسوب نشدند که البته همچنان پیگیر این هستیم و پرونده این چهار نفر یا تایید نشده، یا بازگردانده شده و یا در دست اقدام است. 

وی می گوید: تکنسین های اورژانس تهران نیز از جمله کادر درمان هستند و اینکه پس از فوت حین خدمت و یاد از دست دادن جان خود به دلیل ابتلا به کووید ۱۹ شهید محسوب نمی شوند هیچ توجیهی ندارد. در این شرایط شهید محسوب شدن پرسنل اورژانس از مطالبات اورژانس و خانواده این عزیزان است.

در حالی که مطالبه جدی دو سازمان آتش نشانی تهران و اورژانس کشور شهید محسوب شدن پرسنل فداکاری است که هر روزه با به خطر انداختن جان خود سر و کار دارند؛ اما مهدی ایزدی-معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران- در خصوص نحوه تعیین و احراز مصادیق عملی شهید، در حکم شهید و سایر مصادیق ایثارگری اظهار کرده است که «در رابطه با مواردی که در آئین‌نامه تعیین مصادیق حکم شهید و سایر مصادیق ایثارگری نیست و در حوادث و وقایع جان خود را از دست می‌دهند، مانند کسانی که در حین خدمت جان خود را از دست می‌دهند، آئین‌نامه‌ای در کمیسیون اجتماعی دولت تحت عنوان «فداکاران خدمتی» به تصویب رسید که ان شاءالله پس از تصویب نهایی توسط دولت ابلاغ می‌شود و غیر از آنچه اشاره شد، بقیه موارد تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار نمی‌گیرند.» 

به گزارش ایسنا، در حالی که این اظهارات از سوی معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران در خبرگزاری های رسمی مطرح شده اما ابعادی از طرح «فداکاران خدمت مشخص نیست و این موضوع مطرح نشده و سایر جزییات آن دقیقا مشخص نیست. آنچه مشخص است این است که سازمان های امدادی از جمله سازمان آتش نشانی و سازمان اورژانس کشور به صورت جدی این مطالبه را دارند که پرسنل آن ها که مرتبط با شغلشان جان خود را از دست می دهند تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار گیرند.

در این رابطه مهدی داوری -مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران- در گفت و گو با ایسنا درباره اینکه آیا با این سازمان امدادی در خصوص طرح «فداکاران خدمتی» مشورتی شده است یا خیر؟ اظهار می کند: «در جریان این آیین نامه هستیم و پرسنل آتش نشانی نیز طی تایید این آیین نامه حضور داشتند. البته فداکاران خدمت شامل داوطلبان امدادرسانی در بحران نیز می شود. 

وی با بیان اینکه در جریان سایر جزییات دیگر این آیین نامه نیست، می گوید: اطلاعی ندارم که آیا فداکاران خدمت تحت پوشش بنیاد شهید قرار می گیرند یا خیر؟ اما در جریان هستم که امتیازاتی به عزیزانی که جان خود را از دست داده اند تعلق می گیرد.

بر اساس اظهارات رئیس سازمان اورژانس کشور و مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، این مطالبه مهم وجود دارد که در حق پرسنل زحمت کش این دو سازمان اجحاف نشود؛ آنها نیروهای امدادی هستند که در حوادث و بلایا بارها و بارها در معرض خطرات متفاوتی قرار گرفتند و اثبات کردند که دفاع از جان و مال شهروندان برایشان در اولویت است. پرسنلی که حتی بارها طی عملیات حساس از سوی افرادی مورد ضرب و شتم و تحت فشار روحی نیز قرار گرفتند و اما همواره اولویت خود را «جان» قرار دادند. 

طبیعی است که از مسئولان مربوطه انتظار می رود تا به جد پیگیر این مطالبه مهم از سوی روسای این دو سازمان، پرسنل سازمان ها و بازماندگان شهدایی که جان خود را فدا کردند، باشند؛ چراکه اگر این مهم محقق نشود می تواند موجب دلسردی و نارضایتی افرادی باشد که جانشان، فدای راه عشق به انسانیت بوده و بارها در پلاسکو، حادثه سینا اطهر، حادثه پالایشگاه تهران و… این را اثبات کردند. بی شک اگر بی توجهی نسبت به این مسئله و مطالبه مهم ادامه دارد باشد، موجب دلسردی و نارضایتی ایثارگرانی خواهد شد که حتی در شرایط سخت و خطرناک از سوگند خود جانماندند و کاش این بار مسئولان نیز برای محقق شدن حق این فداکاران سوگند یاد کنند. سوگندی که اینگونه آغاز می شود :

«پروردگارا

من در مقابل تو و کتاب آسمانیت سوگند یاد می کنم، تا خون در رگم جاریست از جان و مال و ناموس دیگران در برابر اهریمن حوادث دفاع نمایم.»

رونمایی از تابلویی که کرونا و دفاع مقدس را با هم به نمایش گذاشت

با حضور محمود شالویی انجام شد:

رونمایی از تابلویی که کرونا و دفاع مقدس را با هم به نمایش گذاشت

تابلوی نقاشی و خوشنویسی با موضوع دفاع مقدس و مدافعان سلامت با هنرمندی هومن بشارتی و مشارکت جمعی از هنرمندان پیشکسوت در ابعاد ۶۰ متر مربع رونمایی شد.

چهارشنبه، هفتم مهر ماه ۱۴۰۰ موزه بنیاد فرهنگی هنری برج آزادی میزبان تعدادی از هنرمندان پیشکسوت و محمود شالویی، سرپرست معاون هنری به منظور رونمایی از یک تابلوی مناسبتی بود.

هومن بشارتی، نقاش این تابلو در حاشیه مراسم رونمایی از این تابلو که ترکیبی از هنر نقاشی و خوشنویسی است، به خبرنگار ایسنا گفت: «حدود ۱۰ روز بر روی این تابلو کار شده است و روز گذشته برای نصب در سالن برده شده و امروز از آن رونمایی شده است.»

وی همچنین در پاسخ به این سوال که این اثر تا چه زمانی به نمایش گذاشته می‌شود، اظهار کرد: «فعلا امروز از این تابلو رونمایی خواهد شد اما ممکن است کنار گذاشته شود و بعدا در مراسم‌های آینده از آن استفاده شود.»

در این مراسم همچنین از اثر نقاشی اربعینی کیومرث قورچیان رونمایی به عمل آمد.

بشارتی هنرمند نقاش در حاشیه مراسم رونمایی از تابلو نقاشی‌اش و رونمایی از اثر نقاشی اربعینی استاد کیومرث قورچیان درباره ایده ساخت این تابلو اضافه کرد: «چهل سال است که رویدادهای فرهنگی و هنری در ایران مبدأش از برج آزادی بوده است. ما دیدیم بهترین کار برای قدردانی از هنرمندان کادر درمان و رزمندگان دفاع مقدس خلق اثری با ابعاد بزرگ است.»

به گزارش ایسنا، موزه بنیاد فرهنگی رودکی امروز، چهارشنبه علاوه بر رونمایی از این دو تابلو، از نمایشگاه عکسی به اسم «خنده بر آتش» که برگرفته از آثار عکاسی جنگ و دفاع مقدس هنرمندان پیشکسوت است، نیز رونمایی کرد.

به گفته بشارتی در این نمایشگاه به تأکید رییس موزه بیشتر بر روی حاشیه‌های دفاع مقدس تأکید و سعی شده تا بعد خشونت دفاع مقدس را پررنگ نکند.

شالویی، سرپرست معاونت هنری هم که در این مراسم ها حاضر بود، در بخشی از سخنانش با تأکید بر اهمیت نیروی انسانی دلسوز، این چنین ابراز عقیده کرد: «امیدوارم وزارت فرهنگ با استعانت از پیشکسوتان، بتواند نیروی انسانی هنرمند را تربیت کند.»

تجلیل از مدافعان سلامت و کادر درمان در هفته دفاع مقدس

تجلیل از مدافعان سلامت و کادر درمان در هفته دفاع مقدس

تجلیل از مدافعان سلامت و کادر درمان در هفته دفاع مقدس

مسئول حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان گفت:تجلیل از مدافعان سلامت و کادر درمان یکی از ۵۳ برنامه شاخص گرامیداشت هفته دفاع مقدس در این استان است.

به گزارش ایثار خبربه نقل قول از ایسنا، سرهنگ پاسدار حمید آرمندیان  با اشاره به برنامه های گرامی داشت هفته دفاع مقدس در استان هرمزگان بیان کرد: دفاع مقدس برگ زرین و نقطه عطف افتخارات مردم این سرزمین است که این دفاع با رهبری امام خامنه ای عزیز برای دلباختگان انقلاب اسلامی فصل بی بدیل و بی نظیری از ایثار، مقاومت و ایستادگی را به ارمغان داشته است.

وی ادامه داد:دوران دفاع مقدس با وجود توطئه ها و دسیسه هایی که صهیونیسیم جهانی داشت، پرچمدار عزت، افتخار و سربلندی ایران اسلامی شد لذا با اهدا و تقدیم شهیدان والامقام بدون از دست دادن حتی یک وجب از خاک مان، امروز قدرت منطقه و خار چشم دشمنان نظام هستیم و خواهیم بود.

مسئول حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان یادآور شد: ۵۳ برنامه مختلف در قالب ۶۰۰ نوع فعالیت همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس در سطح رده های بسیج و سپاه سراسر استان برگزار خواهد شد. تجلیل از رزمندگان و پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس، تکریم و تجلیل از خانواده‌های معظم شهدا، برگزاری یادواره شهدا در سطح پایگاه‌ ها و محله های هرمزگان تحت عنوان «آبروی محله»، روایت گری راویان دفاع مقدس در سطح مسجدها، پایگاه ها و گلراز شهدا به صورت حضوری و مجازی و افتتاح طرح های خدمت رسانی به مناطق محروم و کم برخوردار استان از شاخص ترین برنامه های هفته دفاع مقدس است.

وی گفت: تجلیل از مدافعان سلامت و کادر درمان، برگزاری طرح مواسات و همدلی در قالب توزیع بسته های معیشتی و تهیه نوشت‌افزار برای نیازمندان، برپایی ایستگاه های سلامت و توزیع بسته های بهداشتی، اجرای طرح شهید سلیمانی و کمک در سرعت بخشی واکسیناسیون علیه کرونا و اهدای خون از دیگر برنامه های معاونت حفظ و آثار دفاع مقدس سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان در طول هفته دفاع مقدس است.

سرهنگ آرمندیان خاطرنشان کرد: همچنین جمع‌آوری اسناد دفاع مقدس و برپایی نمایشگاه های دفاع مقدس در دستورکار است که با تعامل و هم افزایی که بین سایر دستگاه ها و نهادهای متولی در هرمزگان مانند سازمان حفظ آثار استان، کنگره سرداران شهید، بنیاد شهید و سایر رده های نظامی و انتظامی بتوانیم با کمک همدیگر در قالب کمیته های تخصصی هدف مان را به سرانجام برسانیم.

تمامی ظرفیت سپاه و بسیج برای مقابله با کرونا و خدمت رسانی به مردم استفاده شود

سرلشکر سلامی:

تمامی ظرفیت سپاه و بسیج برای مقابله با کرونا و خدمت رسانی به مردم استفاده شود

فرمانده کل سپاه خطاب به فرماندهان سپاه‌های استانی با تاکید به استفاده از تمامی ظرفیت سپاه و بسیج برای مقابله با کرونا و خدمت رسانی به مردم گفت:

امروز عزاداری شما خدمت به بیماران کرونایی است.به گزارش خبرنگار بسیج، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه صبح امروز در جلسه قرارگاه بهداشتی و درمانی امام رضا (ع) بسیج که در ستاد فرماندهی بسیج و به صورت ارتباط تصویر با فرماندهان سپاه‌های استانی برگزار شد، طی سخنانی ضمن تشکر از بسیجیانی که در اجرای طرح شهید سلیمانی تلاش می‌کنند، گفت: امروز علاوه بر شرایط خاص کرونا، در یک فضای جنگ روانی سخت دشمنان هستیم و دشمنان به دنبال القای ناامیدی در جامعه هستند، اما با حضور میدانی بسیجیان در خدمت رسانی به بیماران کرونایی و کمک به مردم این توطئه خنثی می‌شود.

وی ادامه داد:گسترش بیماری به مرحله خطرناکی رسیده است که مردم ما را رنج می‌دهد پس همه ما باید در برابر مردم متعهدانه به وظایف خود عمل کنیم.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: ما در موقعیت حیاتی هستیم و با تمام توان به عنوان یک وظیفه و فرمان پی در پی رهبر معظم انقلاب برای یک جهاد بزرگ تلاش شود تا با کمک همه شما این بیماری فروکش کند.

وی خطاب به فرماند هان سپاه های استانی ، تاکید کرد: فرماندهان سپاه‌های استانی با بسیج تمام امکانات با تمامی آثار بیماری کرونا از جمله بهداشتی، اقتصادی و اجتماعی مقابله کنند، باید با شرایط جدید طرح حاج قاسم سلیمانی ادامه یابد و پایگاه‌های بسیج و مساجد را به پایگاه‌های سلامت تبدیل کنیم.

تمامی ظرفیت سپاه و بسیج برای مقابله با کرونا و خدمت رسانی به مردم استفاده شود

فرمانده کل سپاه افزود: بسیجیان با قدم گذاشتن در مسیر خدمت رسانی به بیماران کرونایی لبیک به فرمان رهبری گفتند که اجر آن کمتر از مجاهدان قیام عاشورا نیست.

سردار سلامی خطاب به فرماندهان سپاه‌های استانی گفت: از تمامی ظرفیت سپاه برای خدمت‌رسانی به مردم از جمله ناوگان موتوری و گردان‌های عاشورا برای تأمین مایحتاج خانواده‌های کرونایی، همچنین آشپزخانه‌های پادگان‌ها و مراکز سپاه برای پخت غذا برای خانواده‌های نیازمند استفاده شود.

وی افزود: در شهر‌ها و روستا‌هایی که کمبود دارو وجود دارد داروخانه‌های سیار راه اندازی نمایید تا مردم برای تأمین دارو نیاز به حضور در مراکز استان‌ها نداشته باشند.

وی خطاب به فرماندهان سپاه‌های استانی با تاکید به استفاده از تمامی ظرفیت سپاه و بسیج برای مقابله با کرونا و خدمت رسانی به مردم گفت: امروز عزاداری شما خدمت به بیماران کرونایی است و بسیجیان همانند حضرت ابوالفضل (ع) که در روز عاشورا علاوه بر جنگیدن آب رسانی می‌کرد، به مردم نیازمند و بیماران کرونایی خدمت رسانی کنند.

جلسه قرارگاه بهداشتی و درمانی امام رضا (ع) بسیج برگزار شد

با حضور سرلشکر سلامی:

جلسه قرارگاه بهداشتی و درمانی امام رضا (ع) بسیج برگزار شد

جلسه قرارگاه بهداشتی و درمانی امام رضا (ع) بسیج با حضور فرمانده کل سپاه، رییس سازمان بسیج مستضعفین و با ارتباط ویدیو کنفرانس با فرماندهان سپاه‌های استانی سراسر کشور به منظور پیگیری طرح شهید سلیمانی برگزار شد.به گزارش خبرنگار بسیج، صبح امروز (سه شنبه) جلسه قرارگاه بهداشتی امام رضا (ع) با حضور سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه، سردار غلامرضا سلیمانی رییس سازمان بسیج مستضعفین، سردار عبدالهی معاون بهداشت و درمان سپاه، دکتر چشمی مسوول بسیج جامعه پزشکی و ارتباط ویدیو کنفرانس با فرماندهان سپاه‌های استانی سراسر کشور به منظور پیگیری طرح شهید سلیمانی برگزار شد.

سردار غلامرضا سلیمانی رییس سازمان بسیج مستضعفین در این جلسه ضمن آرزوی قبولی عزاداری ها و عرض تسلیت به مناسبت عاشورای حسینی (ع) با اشاره به اوج گیری کرونا گفت: با توجه به تاکید رهبری، جهت کاهش زنجیره ابتلا به کرونا تمرکز طرح حاج قاسم سلیمانی مبتنی بر پیش گیری از گسترش این ویروس منحوس با قوت ادامه دارد.

رییس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به موفقیت طرح شهید سلیمانی گفت: در سال گذشته با اجرای طرح شهید سلیمانی و با همکاری مردم توانستیم تعداد فوتی‌ها را به زیر ۵۰ نفر برسانیم.

وی افزود: ۳۰ هزار خانواده‌ای که سرپرست آن به علت بیماری کرونا فوت کرده‌اند به مدت یک سال مورد حمایت مالی قرار می‌گیرند و در ادامه اجرای طرح حاج قاسم سلیمانی تصمیمات خوبی گرفته شد. در مرحله اول هزار دستگاه اکسیژن ساز در سراسر کشور به بیماران نیازمند اختصاص می‌یابد و به کمک نهاد‌های دیگر ۳ میلیون بسته معیشتی به خانواده‌های نیازمند که در کرونا آسیب دیده‌اند اختصاص می‌یابد.

سردار سلیمانی ادامه داد: جلسات قرارگاه ستاد مقابله با کرونا تا پایان کرونا به صورت هفتگی برگزار می‌شود تا بتواند پشتیبانی‌های لازم از طرح حاج قاسم سلیمانی را داشته باشیم.

در ادامه جلسه فرماندهان سپاه‌های استانی به گزارش و بیان مشکلات خود پرداختند سردار عبداللهی فرمانده سپاه قدس گیلان در ارتباط تصویری گفت: ۷۵۰ هزار نفر در استان گیلان واکسن تزریق کرده‌اند و سپاه گیلان ۱۰ مرکز تزریق واکسن ایجاد کرده است که اگر تعداد واکسن‌های اختصاصی به استان بیشتر شود این مراکز را به ۱۰۰ مرکز می‌تواند افزایش داد.

وی ادامه داد: با توجه به تکمیل ظرفیت تخت بیمارستان‌های استان، به دنبال احداث بیمارستان صحرایی در استان هستیم، همچنین با کمک خیرین بسته‌های معیشتی به نیازمندان توزیع می‌شود.

سردار حسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان هم در ادامه طی سخنانی به اقدامات انجام شده در استان کرمان اشاره کرد و گفت: سپاه کرمان ۸ مرکز اختصاصی واکسن دایر کرده است، در استان کرمان مشکل دستگاه اکسیژن ساز داریم که با مصوبه جدید و تخصیص دستگاه‌های اکسیژن ساز به پایگاه‌های بسیج بسیار می‌تواند راه گشا باشد.

ایثارگران از طریق میز خدمت مجازی مشکلات خود را مطرح کنند

ایثارگران از طریق میز خدمت مجازی مشکلات خود را مطرح کنند

ایثارگران از طریق میز خدمت مجازی مشکلات خود را مطرح کنند

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران گفت: به ایثارگران عزیز توصیه می‌کنم برای حفظ سلامتی خود شیوه‌نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند.

به گزارش ایثارخبر، عبدالله مرتضوی روز  در دیدارهای چهره‌به‌چهره با جمعی از ایثارگران و والدین معظم شهدا که در راستای رعایت حداکثری شیوه‌نامه‌های بهداشتی در محوطه بیرونی ساختمان شهید رجایی برگزار شد، با تسلیت فرارسیدن ماه محرم و ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع)، حماسه‌ها و ایثارگری‌های شهدا و جانبازان در دوران دفاع مقدس را امتداد تجلی فرهنگ عاشورا و قیام امام حسین(ع) برشمرد و گفت: فرهنگ عاشورا در طول تاریخ همواره برای جامعه اسلامی و مؤمنین الهام‌بخش بوده و به تعبیری حرارتی در دل‌های مؤمنین ایجاد کرده که هرگز سرد نمی‌شود.


مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران شهدا و ایثارگران را سرمایه‌داران ممتاز این زمان خواند و  ادامه داد: ما اگر هر کار که در بالاترین حد توانمان هم هست، انجام دهیم؛ همچنان بدهکار شهدا هستیم چرا که این بزرگواران با نثار جان خود فرهنگ عاشورا را در این دوران قوت بخشیدند به‌نوعی که امروز این فرهنگ در سراسر جهان برای آزادی خواهان یک سرمشق است.

مرتضوی در ادامه با تأکید بر حفظ سلامت ایثارگران در دوران اوج بیماری کرونا، از پیگیری مستمر در خصوص واکسیناسیون ایثارگران در تمام شهرستان‌های تابعه با همکاری فرمانداران و شبکه‌های بهداشت و درمان خبر داد و گفت: به ایثارگران عزیز توصیه می‌کنم برای حفظ سلامتی خود شیوه‌نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند و از طریق میز خدمت مجازی در ادارات بنیاد در شهرستان‌ها یا ارسال پیام کوتاه به شماره ۰۹۹۰۲۵۲۱۵۱۹ مسائل و مشکلات خود را مطرح کنند تا اقدام لازم انجام شود.

گفتنی است در این دیدارها که با حضور رئیس اداره ارزیابی عملکرد و رسیدگی و پاسخگویی به شکایات، معاون فرهنگی و آموزشی، معاون بهداشت و درمان و معاون مدیرکل و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان ری انجام شد، ۱۴ نفر از ایثارگران و والدین معظم شهدا مسائل و مشکلات خود را مطرح کردند و دستورات لازم صادر شد.

آمادگی بسیج اصناف برای واردات واکسن / ‏ باید همگی وسط میدان بیاییم و کار مقابله با کرونا را دنبال کنیم

حسن پور اعلام کرد:

آمادگی بسیج اصناف برای واردات واکسن / ‏ باید همگی وسط میدان بیاییم و کار مقابله با کرونا را دنبال کنیم

حسن پور از آمادگی بسیج اصناف برای واردات واکسن خبر داد و گفت: با حضور جدی وارد کنندگان به هر میزانی که تخصیص ارز داده شود، آمادگی انجام این کار را داریم.

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج، نشست هم اندیشی و اجرایی اصناف و بسیج اصناف در خصوص بیانات مقام معظم رهبری برای مقابله با کرونا صبح امروز با حضور غلامرضا حسن پور مسئول سازمان بسیج اصناف، نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران و محمد باقر مجتبی دبیر کل اتاق اصناف ایران همراه در مجتمع فرهنگی ولیعصر (عج) برگزار شد.

غلامرضا حسن پور مسئول سازمان بسیج اصناف در این نشست طی سخنانی اظهار داشت: با توجه به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری مسئله اول کشور کرونا است.

وی افزود: ما در جنگ واقعی با کرونا قرار گرفته‌ایم و این مهم است که چگونه باید با مسئله‌ی اول کشور برخورد کنیم.

مسئول سازمان بسیج اصناف با بیان اینکه اگر همه ظرفیت‌های اصناف و اتاق‌های صنفی را پای کار نیاوریم موفق نمی‌شویم، اضافه کرد: اعلام آمادگی کردیم که بحث واکسیناسیون اصناف را در اولویت قرار دهیم. مساجد و امامزاده‌ها ظرفیت‌های بزرگی دارند که جهت اختصاص به واکسیناسیون اعلام همکاری کرده‌اند.

حسن پور از آمادگی بسیج اصناف برای واردات واکسن خبر داد و گفت: با حضور جدی وارد کنندگان به هر میزانی که تخصیص ارز داده شود، آمادگی انجام این کار را داریم.

وی خاطرنشان کرد: اگر یک ساز و کاری را وزارت بهداشت آماده کند، زمانی که پزشکان یک نسخه را تجویز می‌کنند، نسخه‌ها در یک سامانه باشند و رده‌های بسیج این نسخه‌ها را از مردم بگیرند و داروها را تهیه و به مردم تحویل دهند.

مسئول سازمان بسیج اصناف به طولانی بودن صف‌های تامین دارو اشاره کرد و گفت: یکی از مشکلات در صف داروخانه‌ها حضور دلالان در صف داروخانه‌ها ست. با این طرح و با همکاری بسیج می‌توان دلالی در صف داروها را حذف کرد.

حسن پور با بیان اینکه احتمال تمدید محدودیت‌ها وجود دارد، تصریح کرد: اگر مسئله اول کشور کرونا ست همه ما باید تبعیت کنیم و از کل مجموعه‌ی بسیج باید یک صدا بیرون آید.

وی یادآور شد: هر تصمیمی ستاد ملی کرونا گرفت ما مجبوریم که به وسط میدان بیاییم و تبعیت کنیم.

مسئول سازمان بسیج اصناف با اشاره به اینکه در خصوص تامین ماسک هیچ مشکلی نداریم، مطرح کرد: در ابتدای ماه محرم میلیون‌ها ماسک به صورت رایگان توسط بسیج اصناف توزیع شده است.

وی با تاکید بر اینکه در تامین اکسیژن طرح نذر نفس راه افتاده است و آمادگی داریم که این طرح را توسعه بدهیم، افزود: باید همگی وسط میدان بیاییم و کار مقابله با کرونا را دنبال کنیم.

یادکردی از سه شهید مدافع سلامت شهرستان های تهران

یادکردی از سه شهید مدافع سلامت شهرستان های تهران

یادکردی از سه شهید مدافع سلامت شهرستان های تهران

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران گفت: شهدای مدافع سلامت روشنگر راه برای ادامه مسیر هستند و ایثار آنها هرگز فراموش نمی‌شود.

به گزارش ایثارخبر ، عالیه قاسمی در نشست مشترک با روسای ادارات تابعه در راستای بررسی آخرین وضعیت ارائه خدمات درمانی به ایثارگران و خانواده‌های شهدا و همچنین بررسی پرونده ایثارگران متقاضی تجهیزات پزشکی که در اولویت قرار دارند، با بیان اینکه شهدای مدافع سلامت روشنگر راه برای ادامه مسیر هستند، توضیح داد: از سه خانواده شهید مدافع سلامت در شهرستان‌های استان تهران تجلیل می‌شود. 


وی با اشاره به اینکه سه شهید مدافع سلامت به نام‌های «دکتر شیرین روحانی‌راد»، «محمد رضایی» و «کامران بیات» از شهرستان‌های استان تهران هستند، افزود: شهدای مدافعان سلامت، جان خود را در طبق اخلاص قرار دادند تا جایی که در راه دفاع از سلامت بندگان خدا و جامعه به لقاء‌الله پیوستند. شاهد جهادی مثال‌زدنی هستیم که توسط سفیدپوشانی رقم می‌خورد که در سراسر کشور و استان با تقدیم جان خویش برای سلامت جامعه تلاش می‌کنند.

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران با تأکید بر ضرورت ارائه خدمات شایسته و کامل درمانی مراکز طرف قرارداد به ایثارگران خاطرنشان کرد: در راستای افزایش سطح ارائه خدمات درمانی به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و بررسی چالش‌ها و مشکلات ادارات تابعه در حوزه درمان جامعه ایثارگری، جلسات منظم و هفتگی را در تمام ادارات با حضور مدیران بیمه دی و مراکز طرف قرارداد برگزار می‌کنیم.

قاسمی عمده درخواست ایثارگران در حوزه درمان را مربوط به هزینه‌های بستری و تأمین تجهیزات پزشکی برشمرد و ادامه داد: روند ارائه خدمات بیمه‌ای رو به بهبود است و با نشست‌های مشترک با مدیران بیمه طرف قرارداد و نیز مسئولان بهداشت و درمان ستاد مرکز، تلاش کردیم تا رضایت ایثارگران و خانواده‌های معظم شهدا را افزایش دهیم.
قاسمی در پایان از برگزاری مراسم تجلیل از سه خانواده شهید مدافع سلامت خبر داد و تأکید کرد: خدمت به ایثارگران در عرصه سلامت همانند جهاد در راه خداست و اجر خادمان خاندان معظم شهدا نزد خداوند متعال محفوظ است.

برگزاری کمیسیون پزشکی بنیاد در استان‌های کرمانشاه و قم

برگزاری کمیسیون پزشکی بنیاد در استان‌های کرمانشاه و قم

برگزاری کمیسیون پزشکی بنیاد در استان‌های کرمانشاه و قم

سرپرست اداره‌کل کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران از برگزاری جلسات این کمیسیون در استان‌های کرمانشاه و قم خبر داد.

دکتر سید حمیدرضا متقی با اشاره به برگزاری کمیسیون پزشکی تعیین درصد و حق پرستاری جانبازان در استان کرمانشاه گفت: این کمیسیون در روزهای سوم و چهارم تیرماه با حضور ۷ نفر از متخصصین، دبیر و ۲ کارشناس کمیسیون پزشکی تشکیل و  ۲۷۰ نفر از متقاضیان بر اساس نوع مجروحیت و بیماری‌های غیرجنگی توسط متخصصین مربوطه ویزیت شدند.
وی افزود: کمیسیون پزشکی تعیین درصد و حق پرستاری جانبازان استان قم نیز در روز  سوم تیرماه با حضور ۶ متخصص، دبیر و ۲ کارشناس کمیسیون پزشکی تشکیل شد، که در پایان ۱۳۷ نفر از متقاضیان بر اساس نوع مجروحیت و بیماری‌های غیرجنگی ویزیت شدند.