رونمایی از پوستر شهید شاخص جهان اسلام سال 1400

در شصتمین سالروز تولد ذوالفقار حزب الله لبنان رخ داد:

رونمایی از پوستر شهید شاخص جهان اسلام سال 1400

در مراسمی با حضور معاون بین الملل سازمان بسیج مستضعفین، از پوستر شهید سید مصطفی بدر الدین، شهید شاخص جهان اسلام سال 1400 رو نمایی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج، در مراسمی بمناسبت سالروز تولد شهید سید مصطفی بدرالدین، از تصویر شهید شاخص جهان اسلام رونمایی شد. دکتر محمدعلی مومنی ها معاون بین الملل سازمان بسیج مستضعفین در این مراسم گفت: شکرگزار خداوند متعال و عنایت این شهید والامقام هستیم که این توفیق در سال جدید نصیب ما شد که به بهانه معرفی شهید شاخص جهان اسلام و جبهه مقاومت، بیش از گذشته به سیره این فرمانده شهید حزب الله لبنان که از نزدیکان و یاران دیرین شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی بودند، بپردازیم.دبیر کنگره بین المللی شهدای جهان اسلام در ادامه گفت: شهید سید مصطفی بدرالدین نماد مجاهدت در راه خدا بود که از سنین جوانی در این مسیر گام گذاشتند و از بنیانگذاران نهضت مقاومت در لبنان بودند.

مومنی ها در ادامه افزود: امید است که در سال جدید و با همکاری مجموعه های فرهنگی، مراسمات بزرگداشت و تولید آثار فاخر در معرفی این فرمانده دلاور جهان اسلام داشته باشیم.

گفتنی است شهید سیدمصطفی بدرالدین معروف به ذوالفقار، در تاریخ ششم آوریل 1961 در الغبیری بیروت به دنیا آمد. او برادر همسر شهید عماد مغنیه بود که بعد از شهادت حاج رضوان، فرماندهی نظامی نیروهای مقاومت لبنان را در اختیار گرفته بود. وی یکی از اعضای شورای مرکزی حزب‌الله لبنان بود و همواره از سوی سازمان‌های جاسوسی اسرائیل، آمریکا و انگلیس تحت تعقیب قرار داشت. این فرمانده بزرگ در رأس نبرد با طرح آمریکایی- صهیونیستی در منطقه بود و در جهاد و رویارویی با گروه‌های تکفیری در سوریه مصمم بود و به مدت پنج سال، از زمان حضور حزب‌الله در سوریه تا روز شهادتش، مسئول ارشد نیروهای مقاومت اسلامی در جبهه‌های سوریه بود که سرانجام پس از سال ها مجاهدت، در 24 اردیبهشت ماه 1395 در انفجاری در نزدیکی فرودگاه بین المللی دمشق به شهادت رسیدند.

بدون دیدگاه