چند «سرباز» در جنگ شهید شدند؟

چند «سرباز» در جنگ شهید شدند؟

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه در دوران هشت سال دفاع مقدس بیش از ۳.۵ میلیون سرباز به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل اعزام شدند، گفت: ۶۰ هزار رزمنده سرباز در طول دفاع مقدس به شهادت رسیدند.

به گزارش ایثار خبر، ناخدا غلامرضا رحیمی‌پور در گفت‌وگو با «دفاع‌پرس» با بیان اینکه سربازان در دفاع مقدس نقش بسزایی داشتند، اظهار کرد: از ۳.۵ میلیون سرباز اعزامی به جبهه‌ها، سه میلیون نفر رزمنده بودند و سابقه حضور در جبهه‌ها را داشتند.

وی ادامه داد: ۶۰ هزار رزمنده سرباز در طول دفاع مقدس به شهادت رسیدند و نیروهای مسلح در تامین نیروی انسانی از این ظرفیت بسیار عظیم استفاده کردند. سربازان بیشترین تعداد رزمنده را در طول هشت سال دفاع مقدس داشتند.

رحیمی‌پور خاطرنشان کرد: جوانان امروز به خصوص سربازان باید رزمندگان هشت سال دفاع مقدس را الگوی خود قرار دهند و در راستای اجرای ماموریت خود تمام توانشان را به کار گیرند.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح گفت: رسانه‌ها باید به نقش سربازان در هشت سال دفاع مقدس بپردازند و ایثارگری آنها در جهت برقرای امنیت را برای مردم و جوانان تشریح کنند.

بدون دیدگاه