چاپ هفت کتاب با موضوع ایثار و شهادت

چاپ هفت کتاب با موضوع ایثار و شهادت

مدیر حوزه هنری استان ایلام گفت: کنگره ملی سرداران و ۳۰۰۰ شهید استان ایلام آذرماه برگزار خواهد شد و در این راستا هفت اثر برای رونمایی به چاپ رسیده است.

به گزارش ایسنا، محمدعلی قاسمی با اعلام این خبر توضیح داد: این کتاب ها حاوی خاطرات و زندگینامه شهدای استان با عنوان هایی از جمله خاطرات آیت الله حیدری ایلامی، شکارچی گوش برها، جنگجوی قهرمان، وقتی گمشدم و حدیث بیقراری مهران هستند.

وی به تولید آثار فاخر ویژه این کنگره در حوزه موسیقی اشاره کرد و یادآور شد: در این زمینه آلبوم موسیقی هفت سرود فاخر با عنوان آواز آب به پنج زبان مختلف فارسی، کردی جنوبی، لری، عربی و انگلیسی با همکاری آموزش و پرورش و حوزه هنری مرکز انجام شده است.

مدیر حوزه هنری استان ایلام همچنین از تولید تصنیف ای وطن ویژه مدافعان سلامت خبر داد و گفت: این اثر هنری نیز با هدف توجه به مدافعان سلامت در دوران شیوع کرونا تولید شده است. علاوه بر این تولید تصنیف گفتمان آرامش که در آن شهید به عنوان مظهر انسان دوستی و دفاع از جنبش های آزادی بخش کشورهای جهان معرفی خواهد شد، در دستور کار قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: علاوه بر این هشت متن نمایش خیابانی با محور هشت شهید شاخص استان تهیه که در مجموع  ۴۰ اجرا در ایام برگزاری کنگره در استان خواهند داشت.باید یادآور شد که کنگره ملی سرداران و سه هزار شهید استان ایلام آذرماه برگزار خواهد شد.

بدون دیدگاه