شهیده فاطمه اسدی به جوانمردی معنایی تازه بخشید

زینب سلیمانی:

شهیده فاطمه اسدی به جوانمردی معنایی تازه بخشید

فرزند سردار شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: ای شهیده عزیز شهادت مبارک، تویی که رفتی تا همسرت را از اسارت بد طینتان رهایی بخشی، تویی که مردانگی را تعریف کردی و به جوانمردی غنا بخشیدی و امروز مادرانه ما را دور هم جمع کردی تا با تشییع استخوان‌های به جامانده از پیکر مطهرت رزق کریم شهادت را از خداوند طلب کنی و برای خود و فرزندانمان عاقبت بخیر و رضوان الهی را مسئلت کنی.

زینب سلیمانی امروز (۲۵ آبان) در آیین تشییع پیکر شهیده فاطمه اسدی اولین زن شهید تفحص شده در کشور اظهار کرد: شهید قاسم سلیمانی به مردم کرُد بسیار علاقه‌مند بود و این را می‌توان در سیر زندگی حاج قاسم دید.

سلیمانی بیان کرد: برای حاج قاسم سنی، شیعه و مسیحی فرقی نداشت؛ حاج قاسم برای همه آزادی خواهان و مظلومان جهان می‌جنگید.

وی عنوان کرد: امام عاشوراییان تاریخ گفته بود شهادت هنر مردان خداست و ما می پنداشتیم مادران این سرزمین شهید پرور تنها شیر شهادت را با رزق حلال و پاک به شهیدان نوشانده، غافل از آنکه آن‌ها خود سرچشمه آب زلال شهادت هستند و خود بیش از فرزندانشان از شراب طهور شهادت نوشیده و سرمست از آن هستند.

سلیمانی ادامه داد: خیل بیشماری از این مادران هنگامی که قرآن را برسرفرزندانشان می‌گرفتند تا آن‌ها را برای گام نهادن در مسیر ایثار و شهادت و جانبازی در راه قرآن بدرقه کنند در بلندای معرفت ایمانی  به شهود شهادت می‌رسیدند که شاعر شیرین سخن ما خوش فرمود “در رفتن جان از بدن گویند هر گونه سخن، من خود به چشم خویشتن دیدم که جانم می‌رود، لکن مادرانه ماندند و راست قامتی و صلابت ایمانی خود را حفظ کردند تا کمر اسلام و مسلمین خم نشود.

وی افزود: به همین دلیل جبهه‌ها و صحنه‌های ایثار و مقاومت ما همواره از بوی خوش مادر عطرآگین و ترنم نام دخت پیامبر اعظم (ص) و ام ابیها رمز عملیات رزمندگان اسلام بوده است.

سلیمانی بیان کرد: از سوی دیگر فرزندان این آب و خاک که پروانه‌وار جان در آتش شهادت سوزانده‌اند، این فوض عظیم را از برکت بوسه بر دستان پدران و صورت نهادن بر کف پای مادرانشان کسب می‌کنند و خداوند که تنها شاهد التماس و اصرار آن‌ها در کسب رضایت مادرانشان بوده است وقتی رضایت مادرانشان را به دست آوردند آن‌ها را برسر سفره رضایت خود نشانده و رزق کریم را نصیبشان می‌کند.

وی ادامه داد: به یاد بیاوریم شهید حججی عزیز را که توفیق بی‌سر شدن در راه دوست را هنگامی به دست آورد که خم شد و سر بر پای پدر و مادر نهاد و رضایت آنان را برای رفتن به جبهه‌های اسلام و دفاع از حرم جلب کرد.

سلیمانی افزود: علاوه بر این تاریخ این سرزمین مزین به نام شیرزنانی است که دوشادوش مردان غیور میهن اسلامی در راه اعتلای نام اسلام و ایران اسلامی، جان برکف مجاهدت کردند و صحنه‌های پرشکوه از ایثار و ایستادگی در راه حق در مقابل دشمنان را به نمایش گذاشتند.

وی اضافه کرد: زنان قهرمانی که با یک دست سلاح عفت و با دست دیگر سلاح غیرت در میدان حماسه حاضر شده و برخی شربت شهادت را نوشیده و یا به افتخار جانبازی نائل شدند و برخی نیز در آزمون الهی اسارت در دست دژخیمان حسرت تسلیم شدن را بر دل دشمنان گذاشتند و با صبر و بصیرت مثال زدنی خود معلمان ایستادگی و مقاومت ملت سلحشور ایران شده و همچنان در گوش جان فرزندان ایران و آب و خاک این کشور همچنان درس مقاومت و ایستادگی را زمزمه می‌کنند.

سلیمانی تصریح کرد: امروز در محضر مادری پاک از مادران این سرزمین هستیم که خود خواسته پای در آتش نمرودیان زمان نهاد تا ابراهیمش را که به دلیل خدماتش به پاسداران و جبهه اسلام گرفتار شعله‌های خشم و کینه آنان شده بود نجات دهد اما خود در دام جنایتکاران اسیر شد و جز خدا چه کسی می‌داند ضجه‌های پسر شیرخوارش را که از او جدا کردند چه زخم عمیقی بر جانش نهاد.

وی ادامه داد: غیرت و شجات و صلابت بی نظیر او  چنان بود که اگر چه اسیر بود، انگار دیو سیرتان دموکرات که از مردی تنها نام آن را یدک می‌کشیدند به اسارت گرفته است به همین خاطر چون نتوانستند سرو مادرانه‌اش را بشکنند و خم کنند تیغ کین بر جانش نشاندند و او را ناجوانمردانه به شهادت رساندند.

سلیمانی بیان کرد: امروز شهیده گرانقدر فاطمه اسدی دختر ایران زمین است که از مشرق استخوان‌های به جا مانده از او خورشید حقانیت اسلام و انقلاب اسلامی در آسمان‌های سرزمین دلیرمان ایران عزیز طلوع کرده است تا بار دیگر ظلمت، تباهی، سیاهی و پلیدی دشمنان قسم خورده اسلام عزیز را بشکند و دل و جانمان را به نور شهادت روشن و به گرمای غیرت دینی گرم سازد.

وی تاکید کرد: دشمنان ما بدانند تا زنان قهرمان و مادرانی پاک ‌نهاد مانند او هستند فرزندان ایران زمین که شیر شجاعت و دلیری آنان را نوشیده خواب راحت را از چشمانتان خواهد ربود و مزدورانشان چه دمکرات و چه داعش را ناکام خواهند کرد.

سلیمانی خاطرنشان کرد: بی شک پدرم حاج قاسم براساس خوی همیشگی‌اش امروز در کنار ما است و انشالله در بهشت برین خوش آمدگوی این بانوی قهرمان است؛ او همچنان که در دنیا بر گوشه چادر عفت و تقوای مادران شهید بوسه می‌زد امروز با بوسه بر کفنی که استخوان‌های به جامانده از این شهیده عزیز را در خود جای داده است همراه یاران و هم‌رزماش به استقبال او خواهند آمد.

وی عنوان کرد: شهید سلیمانی به او خواهد گفت سال‌ها پس از آن که تو گرفتار مزدوران گروهک تبهکار دموکرات شوی سرزمین‌های اسلامی و جبهه مقاومت با پدیده گروهک‌های دست ساخت آمریکای جنایتکار و صهیونیسم بین الملل از جمله داعش مواجه شد که تا توانستند جنایت کردند اما فرزندانی که از مادرانی همچون تو شیر شجاعت نوشیده بودند مردانه در برابر آنها ایستادند و نه تنها از حریم حرم اهل بیت پیغمبر(ص) که از جمهوری اسلامی که پدرم آن را حرم می‌دانست؛ دفاع کردند تا امثال دموکرات‌های داعش مسلک نتوانند داغ مادرانی چون تو را بر دل فرزندانشان بنشانند و شیرخوراگانی مانند پسرشیرخوار تو را به شهادت برسانند و سایه یتیمی را بر سر دختران ایران زمین مانند دختر تو بیفکنند.

دختر شهید سلیمانی گفت: شهید قاسم سلیمانی به او خواهد گفت “طوبی لها” چه خوش عاقبتی بوده‌ای که در سلسله شهدا که سلسه جانبان آن فرزند پاک نبی مکرم اسلام حضرت سیدالشهدا (ع) است نامت سبز شد؛ “سلسله موی دوست حلقه دام بلاست، هرکه در این حلقه نیست فارغ ازین ماجراست”.

وی در پایان سخنان خود عنوان کرد: ای شهیده عزیز شهادت مبارک، تویی که رفتی تا همسرت را از اسارت بد طینتان دموکرات رهایی بخشی اما خدا خواست امروز یاد و نامت رهایی بخش مردان و زنان ایران بلکه ملت‌های آزدیخواه از اسارت دنیا و شهوات و تمایلات فانی و زودگذر شود تویی که مردانگی را تعریف کردی و به جوانمردی غنا بخشیدی و امروز مادرانه ما را دور هم جمع کردی تا با تشییع استخوان‌های به جامانده از پیکر مطهرت رزق کریم شهادت را از خداوند طلب کنی و برای خود و فرزندانمان عاقبت بخیر و رضوان الهی را مسئلت کنی.

بدون دیدگاه