دیدار معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با خانواده‌ شهید مدافع حرم

دیدار معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با خانواده‌ شهید مدافع حرم

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در نخستین روز از هفته بسیج، با حضور در منزل شهید مدافع حرم «سجاد زبرجدی» با خانواده معظم این شهید والامقام دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایثارخبر، سردار یعقوب سلیمانی روز شنبه ۲۹ آبان‌ماه در نخستین روز از هفته بسیج با همراهی عبدالله مرتضوی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران، در منزل شهید والامقام مدافع حرم  «سجاد زبرجدی» حاضر شد و با مادر معظم این شهید دیدار و گفت‌وگو کرد.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در این دیدار با تبریک فرارسیدن هفته بسیج و ادای احترام به مقام شهیدان، شهدای مدافع حرم را تربیت‌یافتگان مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی برشمرد و گفت: شهدای مدافع حرم علمداران عاشوارایی مکتب حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) هستند که نام و یاد این شهدای عزیز، همراه با شهدای دوران دفاع مقدس در تاریخ کشور و منطقه ثبت شد.
سلیمانی دیدار با خانواده معظم شهیدان را یک توفیق الهی خواند و ادامه داد: فضائل اخلاقی و رفتاری که توسط خواهر معظم شهید «سجاد زبرجدی» در دیدار امروز بیان شد، نکات بسیار مهم و حائز اهمیتی بود. انسان با تفکر در این سجایای اخلاقی و رفتاری به عظمت و بزرگی شهدای مدافع حرم که در غربت، اما در اوج اقتدار حماسه‌ها ساختند و به شهادت رسیدند، پی می‌برد.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درخصوص ثبت و ضبط خاطرات شفاهی والدین شهیدان، تأکید کرد: حفظ دستاوردهای دوران دفاع مقدس و نیز خاطرات والدین معظم شهیدان و ایثارگران، به‌عنوان یک منبع عظیم شناختی و گنجینه معرفتی برای نسل‌های پیش‌رو و علاقه‌مندان پژوهش در حوزه ایثار و شهادت است.
در این دیدار که با حضور جمعی از معاونان و روسای ادارات ستادی بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان برگزار شد، سردار یعقوب سلیمانی با اهدای یک جلد کلام الله مجید و لوح سپاس، از مادر این شهید والامقام قدردانی کرد.
شهید مدافع حرم «سجاد زبرجدی» متولد مهرماه ۱۳۷۰ بود و مهرماه سال ۱۳۹۵ در حلب سوریه به دست تروریست‌های تکفیری به شهادت رسید.

بدون دیدگاه