به دنبال هم افزایی با آموزش و پرورش برای مردمی سازی فرهنگ هستیم

سردار غلامرضا سلیمانی:

به دنبال هم افزایی با آموزش و پرورش برای مردمی سازی فرهنگ هستیم

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: عزم سازمان بسیج این است که با هم افزایی با آموزش و پرورش به دنبال مردمی سازی فرهنگ باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج، سردار غلامرضا سلیمانی رییس سازمان بسیج مستضعفین با دکتر یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش دیدار و گفتگو کرد.در این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا تویسرکانی مسوول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین، مجتبی باستان مسئول بسیج دانش آموزی و مرتضی فاطمی نژاد مدیرعامل مؤسسه علمی رزمندگان اسلام هم حضور داشتند. سردار سلیمانی طی سخنانی در این دیدار مسوولیت جدید را به دکتر نوری تبریک گفت و آمادگی بسیج را جهت همکاری و پیشبرد اهداف فرهنگی و تربیتی اعلام کرد.

سردار سلیمانی افزود: البته این همکاری در دوره‌های قبل هم بوده است و ان شاالله در این دوران بیشتر از قبل باشد و با کمک آموزش و پرورش بتوانیم به سمت تحقق جامعه اسلامی و مهدوی پیش برویم.

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: بسیج در عرض هیچ دستگاه و وزارتخانه ای نیست و عزم سازمان بسیج این است که با هم افزایی با آموزش و پرورش به دنبال مردمی سازی فرهنگ باشد. بسیج آماده کمک به وزارت آموزش و پرورش در راستای اهداف تبیین شده است.

حجت الاسلام والمسلمین تویسرکانی نیز طی سخنانی در این دیدار تاکید کرد: آموزش و پرورش انقلابی ترین نهاد بوده است و معلمین پایه های انقلاب بوده اند و بسیاری از فرماندهان جنگ از معلمین بوده اند؛ ۳۶ هزار شهید دانش آموز گواه است. بزرگترین رسالت وزارت اموزش و پرورش همین فرهنگ انقلابی است و باعث تأسف است که مطالبات فرهنگیان مورد غفلت قرار گرفته بود و معلمین از محروم ترین قشر جامعه هستند.
وی ادامه داد: وزیر آموزش و پرورش باید پرچم مطالبه گری معلمان را به دست بگیرد و دلسوز ترین فرد برای معلمین باید شخص وزیر باشد. دولت های گذشته به خوبی از ظرفیت بسیج استفاده نکردند و نتیجه آن را دیدند و این دولت با استفاده از ظرفیت بسیج می‌تواند مشکلات را حل کنند.

دکتر نوری نیز ضمن خیر مقدم گفت: نقش بسیج پیوند دهنده بین دولت و مردم است و این نقش بسیار مهم است و برای حل بعضی از مشکلات نیاز به بسیج داریم که نمونه آن استفاده از ظرفیت گروه های جهادی بسیج برای نهضت سواد آموزی و افراد بازمانده‌ از تحصیل در روستاها و مناطق محروم است.

وی افزود: بعضی از تصمیم گیری های غلط در دوران گذشته و سیاسی کاری در وزارتخانه باعث ایجاد مشکلات فعلی معلمان شده است. ما برای ایجاد عدالت آموزشی نیازمند افزایش علمی معلمان و افزایش کیفی خدمات آموزشی هستیم. # سردار #  #  # # #  # 

بدون دیدگاه