بسیج در همه مساجد و محلات پایگاه دارد/در راستای تحقق محله اسلامی باید با نقش مساجد آشنا شویم

سردار بابا احمدی:

بسیج در همه مساجد و محلات پایگاه دارد/در راستای تحقق محله اسلامی باید با نقش مساجد آشنا شویم

مسول معاونت مساجد و محلات سازمان بسیج مستضعفین گفت: باید در راستای تحقق محله اسلامی، احیای نقش‌ها و کارکرد‌های همه جانبه مساجد آشنا شویم و نقاط مشترک و افتراق احصا، و هم‌افزایی برای اثربخشی بیشتر مشخص شود.

به گزارش خبرگزاری بسیج، سردار بابااحمدی مسول معاونت مساجد و محلات در نشست طرح‌نامه تحقق محله اسلامی، ضمن تسلیت ایام فاطمیه، اظهار داشت: بسیج مستضعفین قریب به ۵۵ هزار پایگاه در سطح کشور دارد که با محوریت ائمه جماعات و هم‌افزایی با ارکان مسجد و محله و خادمین و کانون‌های فرهنگی مساجد با مرکزیت مسجد مشغول به خدمت هستند.

وی گفت: باید در جهات مختلف و در راستای تحقق محله اسلامی، احیای نقش‌ها و کارکرد‌های همه جانبه مساجد آشنا شویم و نقاط مشترک و افتراق احصا، و هم‌افزایی برای اثربخشی بیشتر مشخص شود.

سردار بابااحمدی ادامه داد: طرح تحقق محله اسلامی که طراحی، تدوین و تصویب شده و در هفته بسیج هم رونمایی شد، باید مورد توجه قرار بگیرد.

به گفته وی، ۱۷ هزار و ۷۵ مسجد فاقد، اما دارای ظرفیت پذیرش امام جماعت داریم که پایگاه‌های مقاومت اعلام آمادگی کردند که در صورت حضور امام جماعت در این مساجد کمال همکاری را با او داشته باشند.

وی گفت: ۱۳ هزار و ۶۸۹ روحانی و طلبه در همین جغرافیا داریم و کافی است که این تعداد را منتقل کینم؛ اما نیاز به سازوکار‌های خود دارد.

بابا احمدی با بیان اینکه فعلا ۲ هزار نفر روحانی را برای حضور درمساجد عملیاتی کنیم افزود: اینکه چطور و در چند نوبت نماز را در مساجد بخوانند و این سازوکار چطور باشد، باید مشخص شود تا مساجد از این محجوریت خارج شود.


مسول معاونت مساجد و محلات گفت: ما به عنوان یک سرباز درخدمت بقیه ارگان‌ها هستیم و قرار نیست به جای دیگر ارگان‌ها کار کنیم؛ اما از آنجا که بسیج در همه مساجد و محلات پایگاه دارد، و آمایش پایگاه‌ها هم بر همین اساس شکل می‌گیرد، و پایگاه‌های خارج از مساجد، به سمت پایگاه‌ها برمی‌گردند، اعلام کردیم که ساختمان‌های قدیمی که ساخته شد، برای خانه عالم استفاده شود تابتوانیم با محوریت روحانیت و ائمه جماعت، با همکاری همه دستگاه‌ها، یک حرکت هم‌افزایی داشته باشیم.


وی تصریح کرد: تلاش ما این است که در نقاطی هم که آمایش خوبی از حیث پایگاه و مساجد نداریم، در دستور کار قرار بگیرد تا به این هدف برسیم.

بدون دیدگاه