تأمین سلامت ایثارگران یک ضرورت است

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد گفت: پیشگیری، درمان و ارتقای سلامت، توان‌بخشی و بازتوانی ایثارگران و آموزش پرستاران و پزشکان متصدی بخش درمان ایثارگران به‌طور جد باید موردتوجه قرار گیرد.

به گزارش ایسنا، سیروس آقابزرگی که در جمع کارکنان معاونت یهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد سخن می‌گفت، بیان کرد: تأمین سلامت خانواده‌های شهدا و ایثارگران، رسالت اصلی معاونت درمان است و تلاش ما باید در راستای تحقق این هدف مهم و حیاتی باشد.

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد گفت: پیشگیری، درمان و ارتقای سلامت، توان‌بخشی و بازتوانی ایثارگران و آموزش پرستاران و پزشکان متصدی بخش درمان ایثارگران به‌طور جد باید موردتوجه قرار گیرد. پایش سلامت جامعه هدف از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و باید نظارت دقیقی از سوی بنیاد بر فرآیند اجرای طرح انجام شود.

آقابزرگی شناسایی بیماران صعب‌العلاج و دارای بیماری‌های خاص را مورد تأکید قرار داد و یادآور شد: ارجاع پرونده‌های جانبازان صعب‌العلاج و فرزندان شاهد دارای بیماران خاص باید در دستور کار بنیاد شهرستان‌های تابعه باشد تا با تشکیل کمیسیون مربوطه اقدام لازم برای برقراری حق پرستاری و پرداخت کمک‌معیشت انجام شود.

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان با اشاره به لزوم ثبت اسناد پزشکی ایثارگران در سامانه سجایای بنیاد، گفت: ثبت مدارک و اسناد پزشکی جامعه هدف و سایر خدمات درمانی بنیاد، لازم و ضروری است و به‌عنوان سابقه پزشکی افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بدون دیدگاه