شرایط واگذاری خودرو به ایثارگران واجد شرایط بررسی و اطلاع‌رسانی می‌شود

شرایط واگذاری خودرو به ایثارگران واجد شرایط بررسی و اطلاع‌رسانی می‌شود

شرایط واگذاری خودرو به ایثارگران واجد شرایط بررسی و اطلاع‌رسانی می‌شود

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران از بررسی شرایط ایثارگران به‌منظور دریافت خودرو خبر داد و گفت: اطلاعات لازم پس از هماهنگی با دستگاه‌های مربوطه از طریق پایگاه اطلاع رسانی ایثار به اطلاع ایثارگران رسانده می‌شود.

به گزارش ایثار خبر، محمود پاکدل با اشاره به بند «ی» تبصره ۷ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ وزارت صنعت، معدن و تجارت، توضیح داد: بر این اساس این وزاتخانه مکلف است از طریق شرکت‌های خودروسازی ایران خودرو و سایپا از محل تولید محصولات ملی خود به تعداد ۱۰ هزار دستگاه خودرو نسبت به فروش خودرو به همسر، فرزندان و والدین شهدا، جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر دارای محدودیت‌های جسمی و حرکتی و جانبازان ۵۰ درصد و بیشتر با معرفی بنیاد شهید و امور ایثارگران به شرطی که فاقد خودرو بوده و تاکنون با معرفی بنیاد خودرو دریافت نکرده باشند، با تقسیط پنج ساله و کارمزد چهار درصد از محل تسهیلات قرض‌الحسنه تبصره ۱۶ اقدام کند.

وی با بیان اینکه جانبازان ۷۰ درصد مشمول شرایط این بند نیستند، افزود: با توجه به تعداد و نوع خودرو و شروط اعلام شده لازم است هماهنگی‌های لازم برای معرفی ایثارگران از طریق بنیاد شهید و امور ایثارگران با وزارتخانه ذی‌ربط، خودروسازان و سیستم بانکی انجام شود و اولویت‌بندی واجدین شرایط بر اساس نوع خودروهای تخصیصی صورت گیرد.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: از ایثارگران عزیز و خانواده‌های محترم شهدا درخواست می‌کنیم تا زمان حصول نتیجه قطعی، از مراجعه به دفاتر و مراکز بنیاد و یا تماس تلفنی جهت دریافت معرفی‌نامه خودداری کنند. اطلاعات لازم پس از هماهنگی با دستگاه‌های مربوطه از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی ایثار در آینده به اطلاع ایثارگران رسانده می‌شود.

بدون دیدگاه