شهید مطهری نماد اخلاق و مسائل تربیتی بود/ کادر بسیجی در تراز انقلاب تربیت می کنیم

حجت الاسلام بنی حسینی در گفت و گو با خبرگزاری بسیج:

شهید مطهری نماد اخلاق و مسائل تربیتی بود/ کادر بسیجی در تراز انقلاب تربیت می کنیم

مسئول معاونت تربیت و آموزش عقیدتی سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین گفت: تلاش داریم کادر بسیجی در تراز انقلاب تربیت کنیم.

حجت الاسلام سید حسین بنی حسینی، مسئول معاون تربیت و آموزش عقیدتی سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین در گفتگو با خبرگزاری بسیج با اشاره به دلیل نام گذاری روز معلم، گفت: روز شهادت استاد مرتضی مطهری روز معلم نام گذاری شده است. برای زنده نگهداشتن یاد ایشان این روز را روز معلم نامگذاری کرده اند.

مسئول معاونت تربیت و آموزش عقیدتی سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین افزود: استاد مطهری پس از تبعید امام خمینی (ره) از ایران، به وسیله نامه با ایشان ارتباط داشت، ولی در سال ۵۵ موفق شد مسافرتی به نجف اشرف داشته باشد و ضمن دیدار با امام راحل درباره مسائل مهم نهضت و حوزه‌های علمیه با ایشان مشورت کند.

حجت الاسلام بنی حسینی گفت: استاد مطهری با استفاده از اسلام ناب و مکتب اهل بیت (ع) و با تلاش شبانه روزی به دنبال وحدت حوزه و دانشگاه بود و در این مسیر به روشنگری و مقابله با جهل پرداخت و پس از شش دهه سراسر مجاهدت و دغدغه جاری کردن اسلام ناب، بالاخره وقت خداحافظی استاد از این دیار فرا می‌رسد.

مسئول معاونت تربیت و آموزش عقیدتی سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین افزود: عقربه‌های ساعت بر روی بیست و دو و بیست دقیقه شامگاه سه شنبه یازدهم اردیبهشت ماه سال ۱۳۵۸ را نشان می‌دهد و استاد مطهری در تاریکی شب در حالی که از یکی از جلسات فکری سیاسی بیرون آمده بود مورد هدف گلوله گروه جنایتکار فرقان که به مغزش اصابت می‌کند به شهادت می‌رسد و امام و امت اسلام را در حالی که امید‌ها به آن بزرگمرد بسته بودند در ماتمی عظیم فرو می‌برد.

وی استاد شهید مطهری را نماد اخلاق و مسائل تربیتی دانست و خاطر نشان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که خود یک سازمان عقیدتی است و برای دفاع از حریت عقیدتی سلاح به دست گرفت و در میادین مختلف حضور پیدا کرد و بر همین اساس هفته‌ی منتهی به شهادت استاد مطهری را سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، هفته “تربیت و آموزش عقیدتی سیاسی” نام گذاری کرد و در این ایام از اساتید تربیتی تقدیر به عمل می‌اورد.

حجت الاسلام بنی حسینی با اشاره به وظایف مسئولیت‌های معاونت تربیت و آموزش عقیدتی سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین اظهار داشت: ما برای پیشبرد اهداف این معاونت بسیج و در جهت بیانات مقام معظم رهبری و در جهت ماموریت‌های سپاه و بسیج نقش هدایت برای همه‌ی مجموعه‌های سپاه وبسیجیان را در دستور کار خود داریم.

مسئول معاونت تربیت و آموزش عقیدتی سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین گفت: تعلیم و تربیت از اهمیت بالایی برخوردار است و بر همین اساس مقام معظم رهبری در دیدار‌های خودشان با مسئولین سپاه و بسیج بر اهمیت تعلیم و تربیت تاکید داشتند و این مهم را به عنوان یکی از مطالبات جدی خودشان از سپاه و بسیج مطالبه می کنند.

وی ادامه داد: انس با قرآن و توکل به پروردگار عالم و توسل به اهل بیت و دعا و پرهیز از گناه را باید در میان خانواده‌های سپاهی تقویت کرد.

حجت الاسلام بنی حسینی دو مسئولیت را بر عهده‌ی معاونت تربیت و آموزش عقیدتی سیاسی دانست و گفت: بخشی از وظایف ما در خصوص عزیزان همکار و شاغل در سپاه بصورت رسمی و قراردادی است و بخش دیگر مختص افراد و سازمان‌های اقماری است که سالانه بصورت دوره‌ای این دوره‌های تربیتی و آموزشی در شهر مقدس قم و مشهد برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در این دوره‌ها تلاش می‌شود با استفاده از فضای معنوی حرم امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) در جهت ارتقا آموزش‌های عقیدتی اقدام کنیم و با معرفی کتب آموزشی نگاه جدیدی را در نگاه عزیزان پاسدار و بسیجی ایجاد کنیم.

مسئول معاونت تربیت و آموزش عقیدتی سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین مهم‌ترین رسالت این معاونت را خدمت به پاسداران و بسیجیان دانست و افزود: ما خود را خادم عزیزان بسیجی می دانیم که نقش اساسی در حفظ انقلاب اسلامی و دستاورد‌های آن در چهار دهه‌ی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی داشتند.

حجت الاسلام بنی حسینی گفت: ماموریت ذاتی ما تعلیم و تربیت مربیان آموزشی و ارتقا سطح دانش و نظارت برنامه‌ها در سطوح فرماندهان و مربیان است، همچنین تلاش می‌کنیم سطح معنویت را در سطح بسیج افزایش و راه را برای دیگر آحاد بسیج فراهم کنیم. با کمک مجموعه صالحین دستاورد‌های بسیار خوبی را داشته ایم.

وی ادامه داد: نظارت بر حوزه‌های مقاومت، گردان‌ها و رابطین حوزه‌ها و ناظرین را نیز در کنار آموزش فرماندهان و مسئولان سپاه و بسیج برعهده داریم.

مسئول معاونت تربیت و آموزش عقیدتی سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به برنامه‌های این معاونت برای بزرگداشت تعلیم و تربیت اظهار داشت: برنامه‌های خوبی در سطح محتوا آموزش و پرورش قرار داده ایم و احتمام جدی بر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به عنوان نقشه راه انقلاب اسلامی داشته ایم و تعمیق روحیه بسیج را با تکیه بر سند تحول بسیج دنبال خواهیم کرد تا تربیت شدگانی در تراز انقلاب اسلامی داشته باشیم.

وی ایجاد نهضت جهاد تبین را یکی دیگر از اهداف معاونت تربیت بسیج دانست و گفت: تلاش می‌کنیم در این راستا با همکاری حلقه‌های صالحین بسیج در جهت تحقق خواست مقام معظم رهبری در خصوص جهاد تبیین حرکت کنیم. تلاش داریم با سلاح ایمان پیشگام تحقق اهداف انقلاب اسلامی ایران باشیم و گوش به فرمان مقام معظم رهبری کادر بسیجی در تراز انقلاب تربیت کنیم.

بدون دیدگاه