همایش “ترویج فرهنگ ایثار و شهادت” خرداد در شیراز برگزار می‌شود

رئیس دانشگاه آزاد شیراز:

همایش “ترویج فرهنگ ایثار و شهادت” خرداد در شیراز برگزار می‌شود

همایش "ترویج فرهنگ ایثار و شهادت" خرداد در شیراز برگزار می‌شود

 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شیراز، اعلام کرد که همایش ملی ” ترویج فرهنگ ایثار و شهادت” در هفته اول خردادماه امسال به میزبانی این دانشگاه و با همکاری نهادهای مختلف مرتبط، برگزار خواهد شد.

محمدرضا قائدی چهارشنبه ٢١ اردیبهشت در یک کنفرانس خبری که با حضور مدیرکل بنیاد حفظ آثار فارس برگزار شد، هدف از برگزاری این همایش را در مرحله اول آشناسی جوانان، دانش آموختگان جوام ععلمی و کسانی که تجربه حضور در جبهه ایثار و شهادت را نداشتند با مقوله شهادت و روحیه ایثار و از خود گذشتگی شهدا، ایثارگران و جانبازان والا مقام کشور و الگو برداری از سیره زندگی این بزرگان، برشمرد. 

او اظهار کرد: اولین همایش ملی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که توسط دانشگاه آزاد اسلامی شیراز و با همکاری اداره کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس، روز چهارم خرداد برگزار خواهد شد، با تشکیل شورای سیاست گذاری و کمیته علمی همایش متشکل از مسئولین استانی و چهره‌های بر ترعلمی دانشگاههای مختلف کشور که در زمینه ایثار و شهادت تخصص علمی دارند، کار خود را از مهر ماه سال گذشته آغاز کرده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شیراز خاطرنشان کرد: در راستای برگزاری این همایش تفاهم نامه‌ای با پایگاه استنادی علوم جهان اسلام‌منعقد شده و همچنین سامانه همایش‌های علمی کشور (سیویلیکا) در راستای نمایه سازی مقالات دریافتی و پذیرفته شده همایش، فعالیت خواهد کرد.

قائدی اضافه کرد: برای امکان انعکاس مقالات این همایش  تفاهم نامه ای نیز با نشریه «سیاست گذاری محیط شهری» در راستای چاپ مقالات برتر همایش با تایید داوران در شماره‌های ویژه این فصلنامه علمی دانشگاه آزاد داسلامی واحد شیراز منعقد شده است.

همایش "ترویج فرهنگ ایثار و شهادت" خرداد در شیراز برگزار می‌شود

سردار سعید کوشکی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس فارس نیز در نشست خبری از دریافت تعداد ۲۱۲ مقاله در محورهای مختلف توسط دبیرخانه این همایش خبر داد.

او افزود: تعداد ۱۹۱ مقاله بر اساس نظر داوران تخصصی که متشکل از ۳۸ نفر از اساتید دانشگاههای مختلف کشور بوده مورد تایید در قالب‌های (شفاهی، پوستر و چاپ در کتابچه) مورد پذیرش واقع شده است.

این مقام مسئول در استان فارس خاطرنشان کرد که طبق تصمیم شورای سیاستگذاری و کمیته علمی همایش به تعداد ۳۰ مقاله برتر همایش با تایید کمیته داوران و علمی، لوح برتر و جوایزی اهدا خواهد شد.

کوشکی گفت: همچنین ذیل برگزاری این همایش، کمیته هم اندیشی و ترسیم سند همایش توسط نخبگان لشکری و کشوری و اساتید برجسته و متبحر در این زمینه برگزار می‌شود و نسخه نهایی این گفتمان در کنار کتابچه همایش به چاپ و در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

بدون دیدگاه