اشتغال، وام و مسکن بیشترین خواسته جامعه ایثارگری لرستان است

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان:

اشتغال، وام و مسکن بیشترین خواسته جامعه ایثارگری لرستان است

اشتغال، وام و مسکن بیشترین خواسته جامعه ایثارگری لرستان است

لرستان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان، گفت: بیشتر مراجعات جامعه هدف ما در رابطه با اشتغال، وام و مسکن است.

حجت‌الاسلام هبت‌اله هاشمی، در جلسه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت لرستان، اظهار کرد: جامعه ایثارگری ما در استان با یک قضاوت عمومی در جامعه مواجه است که خیلی‌ها فکر می‌کنند همه استان را این جامعه ایثارگری برای خودش قبضه کرده در حالی که اینگونه نیست.

وی ادامه داد: ما در لرستان ۲۶۵۱ فرزند شهید بیکار داریم که حدود ۸۰ نفر دکترا، حدود ۹۰۰ نفر فوق‌لیسانس و بقیه لیسانس و فوق دیپلم هستند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان، عنوان کرد: مجموعاً ۶۶۵۱ نفر تا دیروز در سامانه بیکاری ثبت نام کردند، که باید مورد توجه همه مسئولان باشد.

وی بیان کرد: بیشتر مراجعات جامعه هدف ما در رابطه با اشتغال، وام و مسکن است و بحث تبدیل وضعیت کارکنان جامعه ایثارگری در ادارات را داریم که خیلی از آن‌ها هنوز این کار را انجام نداده‌اند، تبصره ماده ۲۰ نیز هنوز انجام نشده است.

هاشمی ادامه داد: ما وظیفه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را به صورت عمومی برعهده داریم، اما با نرمی که مورد قبول رهبر و خانواده شهداست فاصله داریم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان، بیان کرد: ما یک طرح داریم که در تمام گلزارهای شهدای استان کانون شاهد داشته باشیم، خیرینی را در نظر گرفتیم که تعداد آن‌ها کم است و لازم است دولت نیز مشارکت داشته باشد که یک پایگاه فرهنگی در گلزارهای شهدا داشته باشیم، برای شروع کلیه برنامه‌ها را در گلزار شهدا خرم‌آباد برگزار می‌کنیم.

وی ادامه داد: نامه تشکیل کمیته اشتغال ایثارگران آمده است که به ریاست استاندار تشکیل و اعضای آن توسط وی مشخص شوند.

هاشمی عنوان کرد: انتظار ما این است که در ارزشیابی مدیران خدمات به جامعه ایثارگری لحاظ شود، چراکه یکی از معیارهای گره زدن دین و دنیاست که باید انجام شود که بتوانیم حرکت خوبی در این راستا داشته باشیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان، افزود: استارت مجتمع ایثار در کل کشور در دو دولت قبل زده شده در همه استان‌ها انجام شد در لرستان نیز به هر دلیلی سال ۹۶ این مجتمع افتتاح شد که باعث قطع بودجه آن شد ولی هنوز تعطیل است ‌جامعه هدف ما برای انجام امور درمانی ساده با تمام سختی‌ها و مشکلات به تهران می‌رود.

وی بیان کرد: درخواست دیگر ما تشکیل شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در ادارات است.

بدون دیدگاه