ورود پیکرهای ۳۲ شهید تازه تفحص شده به کشور با استقبال عشایر فارس

یک مسئول در ستاد کل نیروهای مسلح:

ورود پیکرهای ۳۲ شهید تازه تفحص شده به کشور با استقبال عشایر فارس

ورود پیکرهای ۳۲ شهید تازه تفحص شده به کشور با استقبال عشایر فارس

فارس/ فرمانده کمیته جست‌وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح گفت: پیکرهای مطهر ۳۲ شهید دوران دفاع مقدس که به تازگی تفحص شده‌اند، با استقبال عشایر ایل قشقایی فارس به نمایندگی از ملت ایران وارد کشورمان خواهند شد.

سرتیپ پاسدار سیدمحمد باقرزاده چهارشنبه یکم تیرماه به خبرنگارن گفت: پیکرهای پاک ۳۲ شهید دوران دفاع مقدس، روز ۹ تیر همزمان با سالروز شهادت امام جواد(ع)، با استقبال عشایر ایل قشقایی به نمایندگی از ملت ایران، به کشور منتقل خواهد شد.

این مقام نظامی گفت: این شهدا مربوط به عملیات‌های خیبر، بدر، کربلای ۵، والفجر مقدماتی، تک دشمن در سال ۱۳۶۷ هستند که در مناطق عملیاتی فکه، شرق دجله و شلمچه تفحص شده‌اند.

او افزود: این تعداد شهدا، مربوط به عملیات تفحص تا امروز چهارشنبه (اول تیر) است و چنانچه تا نهم تیر به آمار تعداد شهدای تفحص‌شده افزوده شود، به این شهدا ملحق خواهند شد.

باقرزاده عنوان کرد: ایل بزرگ قشقایی که مرکزیت آن در فارس قرار دارد، نزدیک به سه هزار شهید تقدیم انقلاب و نظام کرده که از این تعداد حدود هزار و ۵۰۰ شهید سهم استان فارس است.

فرمانده کمیته جست و جوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح گفت: مراسم استقبال از پیکرهای پاک شهدای تازه تفحص شده با حضور ایل قشقایی به‌نوعی پیش مقدمه‌ای برای برگزاری اولین یادواره سه هزار شهید، امیر و سرداران ایل قشقایی است که ششم مرداد به میزبانی شیراز برگزار خواهد شد.

بدون دیدگاه